Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En İyi Tasarlanmış Karakterler

Öncelikle, Solid Snake konuyu gerçekten çok güzel hazırlamışsın tebrik ederim beğendiğim karakterlerin birçoğunu ilk sayfada gördüm zaten.Benim proje ödevlerine de bir el atsan?:D
İlk sıraya Edward Newgate'i alırdım sanırım, sonra sırasıyla Afro Samurai, Roy Mustang, Eustass Kidd(Seride gerçek korsan diyebileceğim kişilerden birisidir.)'dir. Aklıma geldikçe gerisini editlerim.

Son goku ve Muten roshi <--> Dragon Ball

Saitama <--> One punch man
Ryo Narushima <--> Shamo
Dou Haguro <--> Wolfen Crest
Akisame Koetsuji <--> Hsd Kenichi
Yagami Light(Kira) <--> Death Note

Sasaki Kojiro <--> Vagabond
Meruem <--> HxH

Askeladd <--> Vinland Saga

Öncelikle Eiichiro Oda'nın karakter tasarlama konusunda tüm mangakalar içinde bir numara olduğunu söylemeliyim. Yarattığı her karaktere birer ruh katıyor, öyle ki bazı karakterlerin çocukluk hallerini paylaştığı zaman 'böyle bir çocuk büyüyünce olsa olsa böyle birine dönüşürdü' demekten kendimizi alamıyoruz. Daha da önemlisi hiçbir karakteri yüzeysel bir biçimde tasarlamakla kalmayıp her birine şahane arka plan hikayeleri hazırladığını görüyoruz.
Konuyu yeni gördüm de insan şunu yazarken utanır be İsmail. :/ OP karakterlerinde karakter gelişim katsayısı 0 olduğu için 3 yaşında nasılsa 30'unda da 60'ında da aynı karakteri okuyoruz, arka plan dediğin olay da karakterin kişiliğine göre çizilen bir hikaye sonuçta. Karakter tasarımı konusunda aşmış HxH gibi, Naruto gibi, Bleach gibi, Toriko gibi, Trigun gibi, Feng Shen Ji gibi seriler dururken OP Number 1 demek, tuhaf hakikaten. :(

Konuyu yeni gördüm de insan şunu yazarken utanır be İsmail. :/ OP karakterlerinde karakter gelişim katsayısı 0 olduğu için 3 yaşında nasılsa 30'unda da 60'ında da aynı karakteri okuyoruz, arka plan dediğin olay da karakterin kişiliğine göre çizilen bir hikaye sonuçta. Karakter tasarımı konusunda aşmış HxH gibi, Naruto gibi, Bleach gibi, Toriko gibi, Trigun gibi, Feng Shen Ji gibi seriler dururken OP Number 1 demek, tuhaf hakikaten. :(
+1

Konuyu yeni görmedin yalniz, 5. sayfaya bakarsan bir cok kisinin senin silinmis msjlarini alintiladigini görürsün ^^

Iyi tasarlandigini düsündügüm pek cok karakter var da konuda hic bahsi gecmeyenlerden bahsedeyim.

Ilk olarak Skip Beat'ten Kyoko Mogami, her shoujo kizi gibi saftir ama onlardan bi kac noktada kesin bir sekilde ayrilir; intikam almak ve hirsi. Ve asiri eglenceli kisiligiyle de manganin okurlarini kendine bagliyor.

Ikinci olarak Nodame Cantabile'dan Noda Megumi, bir kizin banyo yapan sevdigini takip etmesi pek alisildik degildir, bu ve benzeri bir cok hareketiyle Chiaki'yi cileden cikartan Nodame'nin yetegi ve istekleri de oldukca kendine hastir.

Lovely Complex'in boy takintili ana karakteri Koizumi Risa'yi da unutmamak gerek, depresyonda oldugu zamanlarda bile insanlari kahkahalara bogacak kadar becerikli ve kiran kirana tartismaktan zevk alan biri.

Son olarak Gintama'nin Kagura-chan'i, kiz karakterlerde onun orjinalligi ile yarisabilecek pek fazla kisi olmasa gerek. Cocuksu yaniyla vahsi kisiligini bir arada tutan, isine geldiginde et yiyebilmek adina binbir plan kurup basarili olan, Gintoki ile basa cikmayi becerebilecek kadar da becerikli.

Konuyu yeni görmedin yalniz, 5. sayfaya bakarsan bir cok kisinin senin silinmis msjlarini alintiladigini görürsün ^^
Sen deyince fark ettim de 1,5 yıl önce de aynı yorumları yapmışım. Tek fark OP hiç değişmemiş ve ben Toriko'nun üstüne bir sürü seri bitirmişim, onları da öneriyorum falan. :cool:

Diğer yazdıklarından ...Ilk olarak Skip Beat'ten Kyoko Mogami, her shoujo... sonrasını okumadım. :(

Sen deyince fark ettim de 1,5 yıl önce de aynı yorumları yapmışım. Tek fark OP hiç değişmemiş ve ben Toriko'nun üstüne bir sürü seri bitirmişim, onları da öneriyorum falan. :cool:

Diğer yazdıklarından ...Ilk olarak Skip Beat'ten Kyoko Mogami, her shoujo... sonrasını okumadım. :(
Iyi yapmissin, sevdiklerime laf atilmasini ya da begenilmemesini sevmem zaten. En basindan engellemis olduk bunu ^^

Lambo
10 yıl sonraki hali
20 yıl sonraki hali

Cell

Toa Tokuchi

Teresa

Nitian Erxing

Shi Er Shao

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık