Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En iyi Mentor

En İyi Mentor/ Usta Kim?

• Kullanılan toplam oy
    181
Tamamen şahsi fikrimi söylüyorum. Tabi sizin kriteriniz farklıdır ama ben ne Garp'ı ne Dragon'u mentor sınıfına kabul etmiyorum.
Kendi çocuğunu-torununu elin eline bırakan adamın birilerine mentorluk yapabileceği fikrini reddediyorum.
Adam tanımadığı insana torununu emanet etmez bence. Dışardan kötü görünse de Dadan’ın bunları önemsediğini gördük. He dersin oğluyla torununa kendi bakmadı bakamazdı ki. Luffyle Ace’in yanına gelip gidiyordu. Onu örnek alarak büyüdüler. Dragonda da garpın huyları hareketleri çıkacaktır. Acede çıktığı gibi. Oğluyla torunu hakkında dediklerim benim düşüncem tabi. İkiside doğru bildikleri şey için savaşıyorlar.
Amiraller içinde bile karakter bakımından en adamı Aokiji ve bu nesil denizciler Garpla Sengokuyu izleyerek büyüdüler. Aokijinin Garpla ilişkisi göze sokuldu. Kizaruyla Akainunun Garpla bağı gösterilmedi hiç, yakın değildiler belki. Aokiji de ustası gözüyle bakıyor olabilir.

Zeff bir baba ise aynı mantıkla Hiluluk için bir hayan sever diyebilir miyiz? :D
Bilemiyorum. Dr. Hiluluk bana babadan çok mentor hissi veriyordu. Chopper'a bir zanaat kazandırdı. Bir inanç verdi. Küçümsediğimden değil tabi. Ama bana göre Zeff daha bir baba gibi sanki.
Ama Zeff'in yaptığı daha çok babalık. Belki dersin ki Zeff de aşçıydı falan ama Sanji'yi aşçı yapan Zeff değil. Şansa ikisi de aşçı. Bu yüzden beraberler.
Bir de malum efsanevi sözü var. "Çünkü bir baba öyle yapar."

Adam tanımadığı insana torununu emanet etmez bence. Dışardan kötü görünse de Dadan’ın bunları önemsediğini gördük. He dersin oğluyla torununa kendi bakmadı bakamazdı ki. Luffyle Ace’in yanına gelip gidiyordu. Onu örnek alarak büyüdüler. Dragonda da garpın huyları hareketleri çıkacaktır. Acede çıktığı gibi. Oğluyla torunu hakkında dediklerim benim düşüncem tabi. İkiside doğru bildikleri şey için savaşıyorlar.
Amiraller içinde bile karakter bakımından en adamı Aokiji ve bu nesil denizciler Garpla Sengokuyu izleyerek büyüdüler. Aokijinin Garpla ilişkisi göze sokuldu. Kizaruyla Akainunun Garpla bağı gösterilmedi hiç, yakın değildiler belki. Aokiji de ustası gözüyle bakıyor olabilir.
Bunlar benim için bahane sadece. Kabul edilir gerekçeler değiller.

Bunlar benim için bahane sadece. Kabul edilir gerekçeler değiller.
Kanıt amaçlı demedim zaten. Kendi düşüncem bunlar. Birinin amacı inandığı denizcilere hizmet etmek, diğerinin inandığı devrime. Bu bir tercihtir. Dış dünyaya bırakıp hayata eğittirdiler işte. Kendileri eğitmeyi seçmediler. Asıl demek istediğim birini eğitmeyi seçerlerse iyi yapabilecekleridir. Karakterleri kefil.

Ne garp ne dragon , insan kendi soyundan gelenleri iplemeyip yolda bulduğunu eğitir mi la ? Garp coby ve helmeppo ikilisini bildiğin kişisel eğitimi altına aldı eğitti , öğretti , adam etti lan.Dragon desen suyun ortasında gelişigüzel bulduğu saboyu almış eğitmiş , haki öğretmiş ve ejder teknikleri de cabası , oha lan senin evladın evlenecek yaşa gelene kadar senin varlığından bi haber.Bu monkey ailesinde luffy hariç ADAM yok.Babası bildiğin terketmiş , dedesi dağ haydutlarına bırakmış , niye kimse s*kine takmıyo olm bu çocuğu.Evlatlık olsa bu kadar diyecemde garp ace e daha fazla özen gösterdi luffyden , sonra çocuğa iki sevgi gösterdi diye shanksı örnek alınca yok sen denizci olacaksın , hass**tir lan ordan.Hem NEREDE ULAN BU ÇOCUĞUN ANNESİ , O DA MI DEVRİMCİ ! O DA MI DENİZCİ ? KÖYÜN MUHTARINA , BAR SAHİBİ KIZA ÇOCUK TESLİM ETMEK NE , DEDESİ (KAHRAMAN BİRDE !!!) HAYATTAYKEN.

Heracles'n gibi bi üstad var birde , nerden geldiğini , kim olduğunu bilmediği usoppu (usopp birde lan tipe gel) adam ediyo.Helal başkan.Zeff ve hiluluk mentor değil babadır hemde baba gibi babadır.

Son düzenleme:
Ne garp ne dragon , insan kendi soyundan gelenleri iplemeyip yolda bulduğunu eğitir mi la ? Garp coby ve helmeppo ikilisini bildiğin kişisel eğitimi altına aldı eğitti , öğretti , adam etti lan.Dragon desen suyun ortasında gelişigüzel bulduğu saboyu almış eğitmiş , haki öğretmiş ve ejder teknikleri de cabası , oha lan senin evladın evlenecek yaşa gelene kadar senin varlığından bi haber.Bu monkey ailesinde luffy hariç ADAM yok.Babadı bildiğin terketmiş , dedesi dağ haydutlarına bırakmış , niye kimse s*kine takmıyo olm bu çocuğu.Evlatlık olsa bu kadar diyecemde garp ace e daha fazla özen gösterdi luffyden , sonra çocuğa iki sevgi gösterdi diye shanksı örnek alınca yok sen denizci olacaksın , hass**tir lan ordan.Hem NEREDE ULAN BU ÇOCUĞUN ANNESİ , O DA MI DEVRİMCİ ! O DA MI DENİZCİ ? KÖYÜN MUHTARINA , BAR SAHİBİ KIZA ÇOCUK TESLİM ETMEK NE , DEDESİ (KAHRAMAN BİRDE !!!) HAYATTAYKEN.

Heracles'n gibi bi üstad var birde , nerden geldiğini , kim olduğunu bilmediği usoppu (usopp birde lan tipe gel) adam ediyo.Helal başkan.Zeff ve hiluluk mentor değil babadır hemde baba gibi babadır.
Hislerime tercüman olmuşsun hocam.:D

Ne garp ne dragon , insan kendi soyundan gelenleri iplemeyip yolda bulduğunu eğitir mi la ? Garp coby ve helmeppo ikilisini bildiğin kişisel eğitimi altına aldı eğitti , öğretti , adam etti lan.Dragon desen suyun ortasında gelişigüzel bulduğu saboyu almış eğitmiş , haki öğretmiş ve ejder teknikleri de cabası , oha lan senin evladın evlenecek yaşa gelene kadar senin varlığından bi haber.Bu monkey ailesinde luffy hariç ADAM yok.Babadı bildiğin terketmiş , dedesi dağ haydutlarına bırakmış , niye kimse s*kine takmıyo olm bu çocuğu.Evlatlık olsa bu kadar diyecemde garp ace e daha fazla özen gösterdi luffyden , sonra çocuğa iki sevgi gösterdi diye shanksı örnek alınca yok sen denizci olacaksın , hass**tir lan ordan.Hem NEREDE ULAN BU ÇOCUĞUN ANNESİ , O DA MI DEVRİMCİ ! O DA MI DENİZCİ ? KÖYÜN MUHTARINA , BAR SAHİBİ KIZA ÇOCUK TESLİM ETMEK NE , DEDESİ (KAHRAMAN BİRDE !!!) HAYATTAYKEN.

Dağıttın ortalığı :D yolda bulduğunu nerden biliyosun? Belki uzun zamandır tanıyordur. Ace’e önem vermesi ace ile luffy’i kardeş gördüğü içindir. Abiyi hizaya çekiyor ki zaten luffy abiyi de örnek alıyor. Ace i sahiplenmesi ADAMlığını gösterir.

Senin evladın yamuk yapsa "iyi o zaman o yolu seçmiş, gebersin gitsin" mi dersin, yoksa dur şu çocuğa yardım edeyim mi?Onu geçtim Ace Rayleigh yaşıyor mu, yaşamıyor mu bildiğini dahi sanmıyorum. Allah yeğenine olacaklara kolaylık versin kardeş.

Onu hiç eğitemem dedi la hahahah
Doğru la. O ruhuna bağlı felan demişti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık