Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En İyi Kaptan

Ben olsam kaptanımın WB olmasını isterdim. Çünkü aile ortamı istiyor ve bu ortamda sen de kendini evinde gibi hissedersin. WB'yi ayrı kılan da buydu.

Onun haricinde Shanks ve Luffy de eğlenceli karakterler ama sadece kaptanla olacak iş değil. Kendi zihniyetlerini tayfaya aşılamıyorlar ve özgür bırakıyorlar. Aslında özgür olmak istiyorsan Luffy en iyisi ama benim gibi WB zihniyetinde tayfa istiyorsan o zaman en iyi seçim WB oluyor.

WB demeden olmaz iyi kaptandı babalık.

Ve tabikide don krieg :) okadar adamı nasıl topladıysa demekki iyi kaptanmış :)

Bazı arkadaşların ben şunun emrine girerdim yorumlarından yola çıkarak En iyi kaptan falandı bilmem ama eğer one piece evreninde olsam ve biraz gücüm olsa kesinlikle Crocodile'ın emrine girerdim. Tabi büyük bir salaklık yaparsak pek affedilmiyoruz ama eğer biraz saygısını kazanmışsak da sırtımız kolay kolay yere gelmez.

Bunu Daz Bones'dan az çok anlayabiliyoruz. Öyle bir çok saçma kaptan gibi adamı yenilince ''Salaklar, aptallar, güçsüzler'' gibi yorumlar yerine. ''Ne zamana kadar uyumayı düşünüyorsun'' gibi yorumlar yapan bir adam. Hemen hemen söylediği her söz efsane. Ek olarak yaptığı her yardımda hiç bir karşılık beklemeyen bir adam. Hiç bir sebep olmamasına rağmen Jinbe ve Luffy'i Akainu'nun elinden aldığı zaman bile ''Birini kurtarmak istiyorsan kurtarırsın'' diyerek düşmanından kendine karşı hiç bir şey demesini bile istemeyen bir adam.

Yani Daz'ı hapisten çıkardıktan sonra bile yeni dünyaya girecekleri sırada ''Benimle geliyor musun?'' tarzı soru soran bir adam Crocodile.

Düşmanı WB'nin ölümünde bile onunla hiç bir alakası olmayan adamlar sırıtıp, sevinirken o WB'ye büyük bir kin beslemesine rağmen onun ölümüne bile saygı duyuyor.

Tabi seride WB gibi herkesi kanatları altına almış bir baba yiğit olsa da Crocodile gibi adamlar da var. Unutmayalım unutturmayalım lütfen. :a:

Ek olarak...

Bazı arkadaşların ben şunun emrine girerdim yorumlarından yola çıkarak En iyi kaptan falandı bilmem ama eğer one piece evreninde olsam ve biraz gücüm olsa kesinlikle Crocodile'ın emrine girerdim. Tabi büyük bir salaklık yaparsak pek affedilmiyoruz ama eğer biraz saygısını kazanmışsak da sırtımız kolay kolay yere gelmez.

Bunu Daz Bones'dan az çok anlayabiliyoruz. Öyle bir çok saçma kaptan gibi adamı yenilince ''Salaklar, aptallar, güçsüzler'' gibi yorumlar yerine. ''Ne zamana kadar uyumayı düşünüyorsun'' gibi yorumlar yapan bir adam. Hemen hemen söylediği her söz efsane. Ek olarak yaptığı her yardımda hiç bir karşılık beklemeyen bir adam. Hiç bir sebep olmamasına rağmen Jinbe ve Luffy'i Akainu'nun elinden aldığı zaman bile ''Birini kurtarmak istiyorsan kurtarırsın'' diyerek düşmanından kendine karşı hiç bir şey demesini bile istemeyen bir adam.

Yani Daz'ı hapisten çıkardıktan sonra bile yeni dünyaya girecekleri sırada ''Benimle geliyor musun?'' tarzı soru soran bir adam Crocodile.

Düşmanı WB'nin ölümünde bile onunla hiç bir alakası olmayan adamlar sırıtıp, sevinirken o WB'ye büyük bir kin beslemesine rağmen onun ölümüne bile saygı duyuyor.

Tabi seride WB gibi herkesi kanatları altına almış bir baba yiğit olsa da Crocodile gibi adamlar da var. Unutmayalım unutturmayalım lütfen. :a:

Ek olarak...

1 adamlık kaptan mı olur? Örgütten kimsenin saygısını alamadı. Daz'ı sayıp diğerlerini es geçmişsin.

Ek olarak...

Bildirimde adını görünce. Croco yazmıştır ve Daz ile olan iletişimini yazmıştır diye düşündüm. Öylede yapmışsın ama düşüncen ekseninde gayetde güzel yazmışsın :)

1 adamlık kaptan mı olur? Örgütten kimsenin saygısını alamadı. Daz'ı sayıp diğerlerini es geçmişsin.
Hayır yaptığı kaptanlıkları ve kaptanlığın gerektirdiklerini yazdım. Adamlıkta ek olarak belirttim. Saygı olayına gelirsek kimin saygısını kazanacaktı. İhanet etmek için zaman kollayıp yanında su saklayan Robin'in mi saygısını kazanacaktı? Diğerleri de zaten kapak hikayesinde ayrıldılar ve kafe açmaya gittiler. Giderken bile Miss Golden week merak edip Crocodile ve Daz'ın hayaline falan bakıyor ve ona elveda ediyor. Crocodile hapiste kalmayı seçiyor yani kaçmıyor. Daz ise onu yalnız bırakmıyor ve onunla beraber kalıyor. Sonra ID'ye falan geliyorlar vb.

Bon Clay dost olduğu adamlarla dövüşüyor saygıdan kastın ne anlamadım. Sanırım değişik bir saygı anlayışın var.
Bildirimde adını görünce. Croco yazmıştır ve Daz ile olan iletişimini yazmıştır diye düşündüm. Öyle de yapmışsın ama düşüncen ekseninde gayetde güzel yazmışsın :)
:)

WB çok çok iyi bir aile ortamı yaratmıştır ve koca bir Yonkou'dur belki evet ama büyük bir hata yapmıştır Ace konusunda. Ondan daha genç ve zamanında sadece miço olan bir Shanks olabilecekleri öngörmüş ve Oyaji'yi uyarmıştır. Fakat WB ona aldırış etmemiştir aksine agresif tavır sergilemiştir. Bu yüzden WB değil diyorum.

Shanks'e baktığımızda şu ana kadar bir sıkıntısını görmedik. Aksine onu yüceltecek eylemler yaptığına şahit olduk bir kaptan olarak. Konumunu da göz önüne aldığımızda Shanks olabilir.

Luffy benim gözümde çok iyi bir kaptandır. Ana karakter olduğu için anlatmaya bile gerek duymuyorum. Fakat artıları çok fazla olmasına karşın eksisi de yok değil.

diğerlerini bir kenara attığımda bana "Shanks" gibi geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık