Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En İyi Kaptan

Luffy tabiki. Kaptanlık sadece emir vermekle ya da çok güçlü olup tayfayı korumakla olmuyor. Aynı zamanda tayfa üyelerinin hislerini, düşüncelerini anlamakla da lazım. Bu konuda Luffy takdire şayan. Örnek vereyim. Enies Loby de Sanji,Robin i kurtarmak için önden gitmişti. Daha sonra arkadan gelen Luffy ler den den mushide Sanji ile konuşurken, Sanji olası bir dövüş durumunda Luffy den izin istemiş Zoro da buna karşı çıkıp, Zoro sen olsan durabilirmiydin deyip efsane ayarı vermiştir. Bu sahne bile benim için yeter yeter artar bile

One Piece evreninde olsaydım iki adamın emrine girebilirdim; WB ve Luffy.

Hatta önce Oyaji'nin emrine girip o öldükten sonra Luffy'nin yanına giderdim. :)

İyi kelimesi çok göreceli bir kavram.Eğer mevzu otoriterlik ve tayfanın kendisini benimsemesi ise Doflamingo ve Kaidou iyi kaptanlar.Eğer tüm tayfasının onu sevmesi ve saygı duyması ise WB,Shanks ve Luffy iyi kaptanlar.Eğer tüm herkesi gerektiği zaman risk alıp kendisini sevmese bile ona bağlı olmak zorunda hissettirmesi ise BB iyi bir kaptan.Eğer ölçütümüz başarı ise Yonkolar ve tabiki Roger başı çeker iyi kaptan olma konusunda.Yani öznel ve ucu açık bir kelime "iyi" lafzı.

Ben bir korsan olsam kimin tayfasında olmak isterdim diye bakacağım olaya.Çünkü bana göre iyi kaptan o olabilir.Shankstir bu mantıkla.

Luffy tabi ki la. Ölümüne arkanda adam. Serinin en keyifli tayfası olması da cabası. Buna izin veren de Luffy'nin karakteri tabi. Ciddi olsa herkes "buyrun efendim" çekerdi Luffy'ye. Başka bir tayfada olmayı düşünmezdim bile.

Luffy tabi ki la. Ölümüne arkanda adam. Serinin en keyifli tayfası olması da cabası. Buna izin veren de Luffy'nin karakteri tabi. Ciddi olsa herkes "buyrun efendim" çekerdi Luffy'ye. Başka bir tayfada olmayı düşünmezdim bile.
Arkanda ama birisi ona et versin, sana dalar la. İstediğini yapamadığın tayfada ne işin var. Bir tane shichiye kapak atacaksın, istediğin gibi çal çırp eğlen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık