Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Hızlı Kişi

Kizaru'nun ışık hızı mı tartışılıyor? Ne normal evrende ne One Piece evreninde Işık Hızı'ndan daha üstün bir hız yoktur bence. Işık hızına sahip bir adamla başkalarının hızını (mantık dışı şekilde) kıyaslamak ne kadar doğru ki?
kizaru ışık hızında mı değil mi diye tartışılıyor.

Tartışılan şey ışık hızında olup olmadığı değil, ışık hızında hareket etse meyve yeteneğini kontrol edemeyeceği için kendini sınırlamış Kizaru ayna tekniğini kullanıp öyle hareket ediyor mesafe biraz uzak oldumu ama Enel, Kuma falan herhangi bir ön hazırlık yapmadan direk ışınlanırcasına hareket ettikleri için bana göre onların hızı daha avantajlı demeye çalışıyor arkadaşlar ama dışardan bakıldımı Kizaru'dan hızlılar gibi bir anlam çıkıyor sanırım:D Kizaru'dan hızlısı çıkmaz adam duracağı yeri belirlesin burdan aya gider anında diğerleri ile kıyaslamak abes olur bence

Tartışmayı anlatayım sorun kizaru ile ilgili değil kizaru ışık hızını kullanması için ayna yapması gerekiyor ama kuma teleport yapıyor. Adam ışınlanıyor o yüzdende kuma daha hızlı diyoruz bizde. Anlatabildim mi ?

kizaru ısık adam, ısık hızında harekette edebiliyor,yani en hızlı.sıkıntı odaklanmak zorunda olması,bir yerden bir yere giderken,ve saldırırken yogunlasıyor.ama gel gelelim şöyle de bir sıkıntı var.ayagının altındaki adama vurana kadar,rayleigh geldi o ayagı yerden, kendi ayagıyla kaldırıp,saldırıyı baska tarafa yönlendirdi :D

bu adam yata no kagami yapmaya kalktı, ısık formunda yüzünü kesti rayleigh.kılıc kılıca dövüstüler ihtiyara çizik atamadı.bu durumda benim bildigim shanksın, kizaruyu kısa mesafede haki ve douriki faktörüyle karsılaması lazım.tüm sıkıntı bu.muhtemelen kısa mesafede dövüse odaklandıgı için böyle, ama ben yinede kizaru kadar yada ona yakın bekliyorum shanksı.

diger adaylardan enel, yıldırım hızına sahip ve bu hız kizarudan sonraki en büyük hız.ama söyle bir gercek var. yer degiştirmede yıldırım meyvesi daha özel ve güzel.yani kizarunun odaklanmasına karsılık, enel gercek yıldırım gibi hareket ediyor bunuda belirtmek lazım.

kumanın durumuda aslında adam gibi bakarsak, muhtemelen kizarudan ve enelden bile daha hızlı yer degiştirme.ama tam hız kavramını karsılamıyor bu yer degiştirme.robin ısık hızında havayı ittirme durumundan bahsetti.muhtemelen ısık hızında, havayı iterek yer degiştiriyor.yani patilerini arkaya ters cevirip,havayı ısık hızında iterek yer degiştiriyor.buda onu yer degiştirmede en azından kizaru veya enel kadar yapar.

luffyden ise beklentim cok yüksek, bakalım yanıltmaz ins beni kereta :D

sonuc tescilli olarak kizaru,ben eneli tercih ederdim,kumada fena degil.ama her ne kadar daha belirsiz olsada shanksten süpriz bekliyorum ;) ve oyum goro goroya sempatimden enele.

Tartışılan şey ışık hızında olup olmadığı değil, ışık hızında hareket etse meyve yeteneğini kontrol edemeyeceği için kendini sınırlamış Kizaru ayna tekniğini kullanıp öyle hareket ediyor mesafe biraz uzak oldumu ama Enel, Kuma falan herhangi bir ön hazırlık yapmadan direk ışınlanırcasına hareket ettikleri için bana göre onların hızı daha avantajlı demeye çalışıyor arkadaşlar ama dışardan bakıldımı Kizaru'dan hızlılar gibi bir anlam çıkıyor sanırım:D
Bende bunu diyorum. :D

Wikide E.oda'nın SBS'leri dışındaki yada databook dışındaki bilgiler kişi tarafından doldurulur orada yazan kişi haklı olarak ışık hızından hızlı bişey yoktur demiş, ancak OP evreninde durum farklılaşabilir, ışık adamdan daha hızlı adamlar olabilir, benim de anlatmak istediğim eğer OP evreni bizimkinden farklıysa Kuma bence Kizaru'dan hızlıdır sonuçta fizik kuralları farklı ve teleport yapan adamların olduğu bir evrenden bahsediyoruz.
op evreninin bizim yaşadığımızdan farklı olduğunu biliyoruz... arkadaşlar kendi düşüncelerini söylemiş bende neye dayanarak ne düşündüğümü söylemek istedim.. op de ışık hızından daha hızlı adam çıkar mı çıkabilir bu konuda sorun yok:) bence daha çıkmadı bu adam

Özetleyelim

A Grubu : Kizaru Yata No Kagami yapana kadar kuma kizarunun gideceği yere gider.

B Grubu : (Hala) Işık hızından hızlı bir hız yoktur.

:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık