Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Shanks en güçlü olabilir ama sunduğun argüman pek mantıklı değil.

1- Shanks'ın meyve gücü olmadığını nereden biliyoruz? Meyve kullanıyor olma ihtimali yüksek. Tek kollu kaldıktan sonra zaten eskisi gibi yüzemeyeceği için meyve yemiş olma ihtimali var, Yonko olma zamanı da meyveden sonra olduysa yine meyve gücü ön plana çıkar.

2- Haki dediğin bütün Yonko'lar da var, Big Mom'da bile Haoshoku çıktığına hatta Eustass Kid'de bile Haoshoku çıktığına göre burada Shanks'ı Haki olarak özel kılan bir durum bulunmuyor.

3- Dünyanın en güçlü adamı Beyazsakal meyve kullanıyordu, gördüğümüz bütün Amiraller meyve gücü kullanıyor ; Sengoku, Akainu, Kizaru, Aokiji, Fujitora. Yonko Big Mom ve Blackbeard meyve gücü kullanıyor, Kaido meyve gücü kullanıyor. Bir tek istisnalar Garp ile Rayleigh gibi duruyor. Shanks'ta böyle olma ihtimali var ama tek kollu olduğundan zaten dezavantajı var, haliyle dengelemek için meyve gücüne ihtiyaç duyması mantıklı.
Shanks kolunu kaybettiği zamanda bile yonkouymuş oda sohbetlerin birinde bahsetmiş.
Ama yonkou olmasına rağmen meyve yemişmidir bilinmez ama eğer yediyse savaşta niye kılıcıyla akayı durdursun meyvesiylede durdurabilirdi sonuçta bu adam güçsüz bir meyve yiyecek hali yok yüzden meyve yok gibi görünüyor.Ama kılıcına yedirmiştir ne bileyim silahına yedirmiştir(belki ben beckmanında silahında meyve vardır) kim bilir.

Shanks en güçlü olabilir ama sunduğun argüman pek mantıklı değil.

1- Shanks'ın meyve gücü olmadığını nereden biliyoruz? Meyve kullanıyor olma ihtimali yüksek. Tek kollu kaldıktan sonra zaten eskisi gibi yüzemeyeceği için meyve yemiş olma ihtimali var, Yonko olma zamanı da meyveden sonra olduysa yine meyve gücü ön plana çıkar.

2- Haki dediğin bütün Yonko'lar da var, Big Mom'da bile Haoshoku çıktığına hatta Eustass Kid'de bile Haoshoku çıktığına göre burada Shanks'ı Haki olarak özel kılan bir durum bulunmuyor.

3- Dünyanın en güçlü adamı Beyazsakal meyve kullanıyordu, gördüğümüz bütün Amiraller meyve gücü kullanıyor ; Sengoku, Akainu, Kizaru, Aokiji, Fujitora. Yonko Big Mom ve Blackbeard meyve gücü kullanıyor, Kaido meyve gücü kullanıyor. Bir tek istisnalar Garp ile Rayleigh gibi duruyor. Shanks'ta böyle olma ihtimali var ama tek kollu olduğundan zaten dezavantajı var, haliyle dengelemek için meyve gücüne ihtiyaç duyması mantıklı.
Diğer yonkoularda, novalarda ya da denizcilerde haki türlerinin olması haki kullanabiliyor olmaları beni ilgilendirmiyor. Ben çapın yetiyorsa derken bu gücü kullanabilirsin anlamında değil hakiyi en üst seviyede kullanabiliyorsan anlamında söyledim. Bana göre Shanks böyle bir adam çıkacak o yüzden en güçlüdür diyorum. Kol meselesi çok büyük bir aptallık olarak gördüğüm olaydır zaten. Ama Oda, yanındaki gerizekalının gazıyla böyle bir şey yaptığını bu durumun Shanks'ın gücüne etki etmediğini söyledi. Karakteri nasıl tasarladıysa öyle gidiyor işte bu durum yüzünden ekstra meyve yedirmez. Meyvesi varsa zaten en başından beri olmalıydı. Bu adam meyvesiz yonkou olmuş sonuçta.

Bir diğer husus da şöyle, şimdi dünyanın en güçlü adamı olan WB'nin elinde gura gura var. Bu adam zamanının KK'sine denk. Roger'da bildiğimiz kadarıyla meyve yok ki ben çıkacağını düşünmüyorum. Biz olmadığını varsayalım şu an. Şimdi bu WB, prime'ında dahil elinde gura gura varken meyvesiz bir adama denk oluyorsa Shanks'ta bir haki master olarak en güçlü yonkou olabilir meyve gücüne ihtiyacı yok. Hadi diyelim Roger'da meyve var. Elimizde hala Garp duruyor. Bu adam meyvesiz, gura guralı WB ve KK'nin dengiymiş.

Sunduğum argümanın temeli haki > all da yatıyor. Shanks'ı da bu mevzu üzerinden değerlendiriyorum zaten. Verdiğim örnekler yeteri kadar açıklayıcı olmuştur sanırım.

Tamam adam manyakta savaşarak ölmek istiyodur alın beni asın kesin dur bak bişey yapmıcam diyen bir tip deil çünkü kaprisli,egolu birisi ve bu adam tek bile olsa nasıl yakalanıyor bu kadar garip.
Vlla karasakallar dalsa yenilirlerde,big mom'a kolay zarar verilemiyor zaten ve adamlarıda oldukça güçlü katakuri filan ama genede şu an kestirmek zor,shanks ise adamlarıyla savaşta hem karasakalı hemde tüm denizcilere ayar verdi yani evet shanks ve tayfası denzicilere dalabilecek kadar güçlü demek ki shanks gibi ölmek için can atmayan makul,aklı başında biri bile herkese kafa tuttu orda sadece denizcilere deil karasakala da hemde.
Bunu yapabilen başka yonkou var mı,ya da yapabilecek tahmin etmesi zor.
Ama şöleki doğru karasakal denizciler savaşırken geldi hem denizcileri hem dede ve adamlarına savaş açtı ve gayette ortalığı yerle yeksan etti adayı böldü biraz dayağınıda yedi tabi arada gitti yani evet karasakal da aynını yaptı diyebiliriz hem yonkou ya hem denizcilere daldı ve işkencelenmeden gitti,aynı shanks gibi ama dierlerini bilemiyoruz kaido yakalanmış,dede zaten delik deşik oldu malesef.
bir yere ordunla beraber dalmakla bir orduya tek başına kafa atmak arasında büyük bir fark var benim anlatmak istediğim bu tam olarak. Önceki mesajımda da tek başına dalmış olabilir yazdım ama sen yine tayfasını katmışsın işin içine shanks ve bb tayfasıyla yaptı dediklerini ki o da bir şekil yapıp gitmekten başka bir şey değildi, sengoku marinefordda shankslarla savaşın diye talimat verseydi shankslar kazanırdı demeye getiriyorsun işi, daha amiraller sapasağlam duruyor, garp var sengokunun kendisi var shankslar perişan olurdu orada bence. Sengoku daha çok kıyım yapmaya gerek yok yani oradaki herkes sengokunun insafı sayesinde kurtuldu. Karasakal, big mom veya shanks kim olduğu önemli değil. Roger bile olsa tek başına bir yere dalıyorsan yakalanırsın istersen en güçlülerden biri ol istersen direk en güçlü ol.

Bunu yapabilen başka yonkou var mı,ya da yapabilecek tahmin etmesi zor.
Şahsi görüşüm kaido marineforda gelseydi shanks gibi savaşmak isteyen varsa gelsin demezdi bodoslama girerdi herkese. Ha kazanırdı demiyorum ama sözleri lafta kalmazdı bb dahil herkese dalardı oradaki.

bir yere ordunla beraber dalmakla bir orduya tek başına kafa atmak arasında büyük bir fark var benim anlatmak istediğim bu tam olarak. Önceki mesajımda da tek başına dalmış olabilir yazdım ama sen yine tayfasını katmışsın işin içine shanks ve bb tayfasıyla yaptı dediklerini ki o da bir şekil yapıp gitmekten başka bir şey değildi, sengoku marinefordda shankslarla savaşın diye talimat verseydi shankslar kazanırdı demeye getiriyorsun işi, daha amiraller sapasağlam duruyor, garp var sengokunun kendisi var shankslar perişan olurdu orada bence. Sengoku daha çok kıyım yapmaya gerek yok yani oradaki herkes sengokunun insafı sayesinde kurtuldu. Karasakal, big mom veya shanks kim olduğu önemli değil. Roger bile olsa tek başına bir yere dalıyorsan yakalanırsın istersen en güçlülerden biri ol istersen direk en güçlü ol.

Şahsi görüşüm kaido marineforda gelseydi shanks gibi savaşmak isteyen varsa gelsin demezdi bodoslama girerdi herkese. Ha kazanırdı demiyorum ama sözleri lafta kalmazdı bb dahil herkese dalardı oradaki.
Şimdi orda karasakal ordusuyla geldide budaya dedeyle çoğu zaman kendi savaştı,shanks direkt kendini öne atıp akayı durdurdu ordusundakiler ki shanksin admları zaten kaç kişi yani,hatta karasakalın adamlarıda shanks kadardı heralde hatta karşı karşıya getirildekleri sahnede tek tek adamları vs gibi gösterdiler,bu adamlar kendine güvenmese bu kadar o kadarcık adamla oraya gelmezlerdi heralde sonuçta en etkili olan kendileri.
Amiralleri gördük sapasağlamdılar ama 3 amiral 1 ölü luffyi bile alamadılar,bir tek kuzan işe yaradı ace ve dedeyi götürdü diğerleri fıs,1 tane önemli adam alamadılar,bari 1 tane adam öldürselerdi figuran olmayan onu bile yapamadılar,ben o yüzden yakalanacağını düşünmüyorum hatta herkese atar gider yapan mihawka da bişey yapamazlar.Zaten geçen shanks tek gelmedimiydi gizli görüşmeye.
He bide şu var daha shici croco boy bile tek geliyo oraya ve dof a dedeye atar yapıyo sonuçta adam denizcileride karşısına aldı shicileride aldı ve ve noldu yakalandı mı bu adam yoo,e şimdi sen dion ki croco hani yalandan da olsa lufyden dayak yiyen adam bile yakalanmıyoken roger,shanks,karasakal yakalanır bence yakalanmaz arada çok güç farkı var.
Sonra dede ve yandaşları evet kalabaydı ama shanks ve karasakal tayfası 10 kişi filan ordu değil ki olsa olsa manga olur o,e o kadar adamla çıkan tek de çıkar yani diğer adamlarının bişey yaptığıda yoktu hani.
Marinf kazanırmıydı bilmiyom da daha karasakalı durduramayan,ölü luffyi alamayanlar shanks ve tayfasını ya da sadece shanksi alması mantıklı durmuyo,crocoyu bile alamadılar bak o yapayalnızdı he bıçakçı herif vardıda o olsa ne olmasa ne onuda zorro gibi düşük seviyede adam kesmişti tek yerdi ordaki bazı denizciler,shicilerden.

Haki ile yonkou'ları kıyaslamak ne bileyim:(

Yonkoular için haki tıraş gibime geliyor, zaten hepsi yüksek hakiye sahiptir. Hepsinin esas gücü başka şeyden geliyordur.

Mesela WB meyve, Big Mom doğuştan, Kaido yaratık gibi gibi

Shanks'ın sadece haki ile öne çıkması çok zor geliyor bana, bir de en genci Shanks bunlar arasında. Nasıl bir eğitim ile öyle haki geliştirecek, Netero gibi eğitim mi yaptı.

Shanks diğer Yonkoulara göre haki master değil, kılıç ustası olması onu ayıran özelliği.

Haki ile yonkou'ları kıyaslamak ne bileyim:(

Yonkoular için haki tıraş gibime geliyor, zaten hepsi yüksek hakiye sahiptir. Hepsinin esas gücü başka şeyden geliyordur.

Mesela WB meyve, Big Mom doğuştan, Kaido yaratık gibi gibi

Shanks'ın sadece haki ile öne çıkması çok zor geliyor bana, bir de en genci Shanks bunlar arasında. Nasıl bir eğitim ile öyle haki geliştirecek, Netero gibi eğitim mi yaptı.

Shanks diğer Yonkoulara göre haki master değil, kılıç ustası olması onu ayıran özelliği.
Şanks kılıç ustası değil kılıç taşıyıcısı diyorlar . Kılıcı taşıyor zorda kalırsa felan çıkarıp düşmana gösteriyor galiba

Şimdi orda karasakal ordusuyla geldide budaya dedeyle çoğu zaman kendi savaştı,shanks direkt kendini öne atıp akayı durdurdu ordusundakiler ki shanksin admları zaten kaç kişi yani,hatta karasakalın adamlarıda shanks kadardı heralde hatta karşı karşıya getirildekleri sahnede tek tek adamları vs gibi gösterdiler,bu adamlar kendine güvenmese bu kadar o kadarcık adamla oraya gelmezlerdi heralde sonuçta en etkili olan kendileri.
Amiralleri gördük sapasağlamdılar ama 3 amiral 1 ölü luffyi bile alamadılar,bir tek kuzan işe yaradı ace ve dedeyi götürdü diğerleri fıs,1 tane önemli adam alamadılar,bari 1 tane adam öldürselerdi figuran olmayan onu bile yapamadılar,ben o yüzden yakalanacağını düşünmüyorum hatta herkese atar gider yapan mihawka da bişey yapamazlar.Zaten geçen shanks tek gelmedimiydi gizli görüşmeye.
He bide şu var daha shici croco boy bile tek geliyo oraya ve dof a dedeye atar yapıyo sonuçta adam denizcileride karşısına aldı shicileride aldı ve ve noldu yakalandı mı bu adam yoo,e şimdi sen dion ki croco hani yalandan da olsa lufyden dayak yiyen adam bile yakalanmıyoken roger,shanks,karasakal yakalanır bence yakalanmaz arada çok güç farkı var.
Sonra dede ve yandaşları evet kalabaydı ama shanks ve karasakal tayfası 10 kişi filan ordu değil ki olsa olsa manga olur o,e o kadar adamla çıkan tek de çıkar yani diğer adamlarının bişey yaptığıda yoktu hani.
Marinf kazanırmıydı bilmiyom da daha karasakalı durduramayan,ölü luffyi alamayanlar shanks ve tayfasını ya da sadece shanksi alması mantıklı durmuyo,crocoyu bile alamadılar bak o yapayalnızdı he bıçakçı herif vardıda o olsa ne olmasa ne onuda zorro gibi düşük seviyede adam kesmişti tek yerdi ordaki bazı denizciler,shicilerden.
Hocam seninle anlaşamayacağız gibi duruyor, bölümlere ve sahnelere getirdiğimiz yorumlar oldukça farklı. Orada bir savaş olsaydı karasakal da shanks da adamları da gidiciydi, benim manga ile ilgili yorumum bu şekilde. Alamadılar ile almadılar arasında da büyük bir fark var. Sengoku daha fazla adamın ölmesine gerek olmadığına karar verdi o yüzden kıyım yaşanmadı orada, iki tane shanks gelse ciddi bir savaşta ikisini de harcarlardı bence, ve ayrıca henüz gerçek gücü hakkında birşey görmemiş olsak da shanks ile kaido on kez savaşsa bir kez bile shanks kazanamaz bana göre. Tabi herkesin düşüncesi kendine. İyi forumlar :)

Hocam seninle anlaşamayacağız gibi duruyor, bölümlere ve sahnelere getirdiğimiz yorumlar oldukça farklı. Orada bir savaş olsaydı karasakal da shanks da adamları da gidiciydi, benim manga ile ilgili yorumum bu şekilde. Alamadılar ile almadılar arasında da büyük bir fark var. Sengoku daha fazla adamın ölmesine gerek olmadığına karar verdi o yüzden kıyım yaşanmadı orada, iki tane shanks gelse ciddi bir savaşta ikisini de harcarlardı bence, ve ayrıca henüz gerçek gücü hakkında birşey görmemiş olsak da shanks ile kaido on kez savaşsa bir kez bile shanks kazanamaz bana göre. Tabi herkesin düşüncesi kendine. İyi forumlar :)
Size de iyi forumlar maksat muhabbet olsun bizimkisi.
Oda'nın dünyasında neyin ne olduğunu sorsan oda bile tam cevap veremez zaten biz ne yapalım.

Ama ciddi savaş olsa kısmına katılamıcam adam marinefordu depremi alıp başlarına yıktı herkesin,yani daha ne kadar ciddi olmalı ki bu adam,ama onca denizci bişey yapamadı durduramadı herifi ki bu herif dövüşte bi shanks olmadığı açık ortada her aldırıyı dede gibi alıyo nerdeyse.

Ciddi savaş olması için marinefordu tamamen yıkmasımı lazımdı.Adamlar daha kendi kalelerini koruyamadılar onca shici,3 amiral,baş amiral,garp,kor mairaller hepsi ordaydı aama sonuç karasakal tek başına adayı yerle bir etti tabi öncesinde dede de biraz yıprattı ama o kendi adamlarınıda düşünüyodu o yüzden o kadar pervasız değildi ve meyveye daha hakimdi.

Sonra dediğim gibi croco orduyla gelmedi ama yakalanmadı da bu herifi bizim luffy bile indirmişti.

Shanks vs kaido zaten önceden olmuş ve shanks bi şekilde adamı durdurup savaşa gelmiş yenemez demek haksızlık olur ama denzicilerin bu kadar ezdiği adam var diğer yanda nerdeyse tek denizcilere kafa tutan adam var.

Kaido da güç olduğu belli de nasıl savaştığı belli değil daha belki luffy gibi bazen çokta düşünmeden gücüne güvenip savaşıyo olabilir.

Shanks ise kara kral gibi,mihawk gibi dövüşte stratejide üstün olduğu belli gibi duruyor ama hala muamma tabi ama ya bu adam da roger gibiyse oda canavar değildi gördüğümüz kadarıyla ama herkesten güçlü veya denk biriydi.

O zaman roger mesela (shankse en yakın gözüken,kara kral öyle) kaidoyu yenemezmiydi,illa onunda canavar mı olması lazımdı bm,kaido gibi.

Sonuçta bu odanın dünyası neyin nolcağı belli olmaz, luffy e ve adamlarına enelden milyon volt verip öldürmemiş biri, normalde eriyip giderlerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık