Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Bence sıralama Shanks>=Kaido>Big Mom>Karasakal ... Karasakalın şu an Yonkou halkasındaki en zayıf kişi olduğunu düşünüyorum. Ileride güçlenecektir o ayrı ama şu an için bence böyle.

E zaten ben backman tek hareketiyle ışık adama ayarı verdi demekki bu adam zaten kizarudan epey güçlüki hemen teslim oldu
Adamları zaten amirallerin üzerinde bazıları bu durumda,kendide zaten kaidoyu savaşa sokmayacak kadar yavaşlattıysa bile en güçlü yonkou zaten diğerleri yapabilirmiydi.
Bide şöyle bişey var genelde baş adamı indirirsen zaten adamları dağılır ve diğerlerinin savaşması bile gerekmez,yani shanks teke tekte kaidouyu durdurmuş,gemilerini mihawk gibi tek kılıçla kesip atmış olabilir sonuçta kılıçta denkler nerdeyse ve bu sayede kaido ve ekibi dağılmış ve gemisiz kalmış olabilir.
Sonra kaidonun en güçlü adamlarını gösterdiler gerçi şu an ne yapabiliyolar belli değil ama onlarda rahatlıkla amiral seviyesinde adamlardır ama shanksin hepsi olmasada ben backman gibi 2-3 adamının(herkeste 2-3 tane sağ kol var) amiral üstü seviyede olduğunu tahmin ediyorum ki nasıl tırsıldığını gördük adam ve tayfasından.
Yani amiralleri bile korkutan adamlar niye yara alamadan savaştan çıkamasın marco bile meyvesi sayesinde iyleştiği için yara almadan çıktı mesela belki mink prensesi gibi bir elemanları bile olabilir bunları iyleştirebilen bu evrende aa olmaz diyebileceğimiz birşey yok çünkü özellikle usopp god,buggy shici,kabasakal gibi biri yonkou olduysa.
Senin fikrindir der saygı duyarım. :) Ama benim mantığıma göre kaidonun tayfası değil sadece kendisi bile savaşsaydı shanksların ekipte ciddi kayıplar görürdük. Kaido ya dalıp da yaralanmadan çıkabilecek genç Wb, Roger de dahil One Piece evreninde hiç kimsenin olmadığını düşünüyorum. Hatta bu ikisinin bize tanıtılan Kaido yu yenebilecekleri bile kesin değil benim gözümde. Yenseler bile -ki yenebilirler ama dediğim gibi kesin değil- o yaraları iyileşmeden marineforda gelebileceklerini zannetmiyorum. Benim kişisel fikrim de bu şekilde :)

Her serinin kendine has bir olayı vardır. Çok özel bir güç,yetenek o serideki en büyük potansiyellerin kaderini belirler. One Piece'de bu haki beyler. Bu seride hakiden daha öte bir güç unsuru çıkmaz. Bir insanın hakisi ne kadar güçlüyse ve haki tekniklerine ne kadar hakimse borusu o kadar öter. BM gibi doğuştan hayvan olmanıza gerek yok. Wb, Kaido, Shiki gibi inanılmaz meyveler yemenize gerek yok. Kendinize bir dövüş stili belirleyin fiziksel gücünüzün üstüne haki kasarak, çapınız yetiyorsa bu serinin zirvesine çıkın. Daha ötesi yok. Başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Shanks tahmin ettiğim gibi haki konusunda serinin zirvesinde ise şu an, Shanks en güçlü yonkoudur.

Senin fikrindir der saygı duyarım. :) Ama benim mantığıma göre kaidonun tayfası değil sadece kendisi bile savaşsaydı shanksların ekipte ciddi kayıplar görürdük. Kaido ya dalıp da yaralanmadan çıkabilecek genç Wb, Roger de dahil One Piece evreninde hiç kimsenin olmadığını düşünüyorum. Hatta bu ikisinin bize tanıtılan Kaido yu yenebilecekleri bile kesin değil benim gözümde. Yenseler bile -ki yenebilirler ama dediğim gibi kesin değil- o yaraları iyileşmeden marineforda gelebileceklerini zannetmiyorum. Benim kişisel fikrim de bu şekilde :)
Tabi canım ben sadece kendi fikirlerimi söylüyorum kesin bu doğru biat edin diyecek halim yok,fanatik holigan biri değilim.Güzel güzel beyin cimnastiği yapıyoruz muhabbetediyoruz şurda güzel güzel,bende herkesin fikrine saygı duyuyorum merakla teorilerini okuyorum.
Ama şöleki eğer kaido dediğin gibi olsaydı(ki şimdiki heybetini gücünü meyvesini görünce bende pek anlamlandıramasamda) neden marineler bunu onlarca kez mağlup etmiş,öldürmek için her türlü şeyi yapmışlar,işkenceler görmüş vs ama açıkçası ben bi shanksin böyle işkence,top tüfek,mızrak vs görmeyeceği bir seviyede olduğunu düşünüyorum ki seride mihawk la beraber öyle gösteriliyor,oda her ne kadar en güçlü varlık vs diye övsede yok şu kadar asıldı,böyle şiş kebap yapıldı vs diyede adamı itin şeyine sokmuş yani ikisi aynı adam mı,denizcilerde bu adamı böyle haşamat edeip asacak kesecek,işkence yapacak adam var da biz mi görmüyoruz e o zaman bu adamı böyle madam eden adam veya adamlar kaidodan güçlü değiller mi,nasıl yenilmez bu adamı dededen beter ikenceler yapmışlar defalarca hemde afedersiniz de var mı bu kadar dayak yiyen,ezilen yonkou veya başkası.
Yani niye shanks'e big mom'a dedeye hatta karasakala bunlar yapılanıyorda kaidoyu defalarca tutsak alıp işkence vs yapılabiliyor.
Ha adam onca şeye rağmen ölmüuomuş orasıda ayrı belkide ölümsüzlük var meyvesinden yada başka bişeyden yoksa tutsak edilmiş tak deniz taşını meyve etkisiz kalsın hop ölümsğzlük iptal öldür bitsin denizciler aptal mı düşünemesin ki bu herifi defalarca boğmuşlarda gene ölmemiş yani meyveden deil bu yoksa denizde iptal olduğunu biliyoruz zaten belki bi çeşit tanrı(ejder sonuçta normalde ejderken insan meyvesi yemiş olabilir shen long was here) olabilir.
Ama şunu bana bi açıklasınlar gene diyorum ki madem bu adam 1 nolu yonkou en güçlü ıvır zıvır nasıl oluyoda defalarca kesiliyo,boğuluyo vs hemde dandik(kaido en güçlü o bakımdan) denizciler tarafından burda çok büyük mantıksızlık var.
İkincisi madem denizciler bu kadar rahat bu herifi işkence,kılıç,boğma vs yapabiliyolar neden diğer yonkoulara bunu yapamıyorlar eğerki tabi kidodan güçlü değilseler.
Sen diyosun ki denizciler rahat rahat 50 sefer bu adamı deney hayvanı gibi asıyo kesiyolar ama diğer shanks ve tayfası,ne biliyim big mom ve tayfası vs bunu yapamazlar e bu şimdi mantıklı mı yani.
Bana kalsa kaidoya bakıyorum şöyle 4 amiral 3 artı 1 baş amiral dalsa kaido yu alamazlar,en kötü bi şekilde kaçar gider,hatta bence 1-2 tanesiylede gayet baş eder dede bile ölü gibi olsada akaya,buza,kizaruya filan ayarı verdiydi ki bence kaido çok daha güçlü ve yenemezler ama nasıl oluyosa işte odanın dünyası bu adamı denizciler sıkıldıkça dövmüşler,asmışlar,kesmişler.

Yani niye shanks'e big mom'a dedeye hatta karasakala bunlar yapılanıyorda kaidoyu defalarca tutsak alıp işkence vs yapılabiliyor.
shanks, bb ve bm ölmek için yer arayan manyaklar değiller.

Ama şunu bana bi açıklasınlar gene diyorum ki madem bu adam 1 nolu yonkou en güçlü ıvır zıvır nasıl oluyoda defalarca kesiliyo,boğuluyo vs hemde dandik(kaido en güçlü o bakımdan) denizciler tarafından burda çok büyük mantıksızlık var.İkincisi madem denizciler bu kadar rahat bu herifi işkence,kılıç,boğma vs yapabiliyolar neden diğer yonkoulara bunu yapamıyorlar eğerki tabi kidodan güçlü değilseler.
Denizcilerin veya onu şu ana kadar yakalayanlar her kimse onu gidip de adasında herkesin içinde aldıklarını düşünmüyorum. Ölmek için denizcilere tek başına dalmış bile olabilir ki nasıl bir manyak olduğunu gördük. Sonuçta bulutlardan atlayıp intihar etmek için de tek başına dolaşıyordu.

Sen diyosun ki diğer shanks ve tayfası,ne biliyim big mom ve tayfası vs bunu yapamazlar e bu şimdi mantıklı mı yani.
Bnasıl oluyosa işte odanın dünyası bu adamı denizciler sıkıldıkça dövmüşler,asmışlar,kesmişler.
big mom karasakal veya shanks wb korsanlarına veya denizcilere tek başına dalsaydı ne olurdu. İçlerinden mi geçerlerdi yoksa yakalanırlar mıydı?

shanks, bb ve bm ölmek için yer arayan manyaklar değiller.

Denizcilerin veya onu şu ana kadar yakalayanlar her kimse onu gidip de adasında herkesin içinde aldıklarını düşünmüyorum. Ölmek için denizcilere tek başına dalmış bile olabilir ki nasıl bir manyak olduğunu gördük. Sonuçta bulutlardan atlayıp intihar etmek için de tek başına dolaşıyordu.

big mom karasakal veya shanks wb korsanlarına veya denizcilere tek başına dalsaydı ne olurdu. İçlerinden mi geçerlerdi yoksa yakalanırlar mıydı?
Tamam adam manyakta savaşarak ölmek istiyodur alın beni asın kesin dur bak bişey yapmıcam diyen bir tip deil çünkü kaprisli,egolu birisi ve bu adam tek bile olsa nasıl yakalanıyor bu kadar garip.
Vlla karasakallar dalsa yenilirlerde,big mom'a kolay zarar verilemiyor zaten ve adamlarıda oldukça güçlü katakuri filan ama genede şu an kestirmek zor,shanks ise adamlarıyla savaşta hem karasakalı hemde tüm denizcilere ayar verdi yani evet shanks ve tayfası denzicilere dalabilecek kadar güçlü demek ki shanks gibi ölmek için can atmayan makul,aklı başında biri bile herkese kafa tuttu orda sadece denizcilere deil karasakala da hemde.
Bunu yapabilen başka yonkou var mı,ya da yapabilecek tahmin etmesi zor.
Ama şöleki doğru karasakal denizciler savaşırken geldi hem denizcileri hem dede ve adamlarına savaş açtı ve gayette ortalığı yerle yeksan etti adayı böldü biraz dayağınıda yedi tabi arada gitti yani evet karasakal da aynını yaptı diyebiliriz hem yonkou ya hem denizcilere daldı ve işkencelenmeden gitti,aynı shanks gibi ama dierlerini bilemiyoruz kaido yakalanmış,dede zaten delik deşik oldu malesef.

Meyve odaklı dövüşen bir karakterin, elinde antidotu olan Teach için kolay bir av olduğu bariz belli. Diğerleri dokunamıyor ama teach elinde panzehir varken dokunup meyve iptali yapabilir. Kalan tayfası da linç eder heralde. Çok büyük ihtimalle Teach almıştır onu ama kesin midir değildir, Dof gibi bir adam bile 6. seviyede ve onun ayarı birisi çıkıp indirmişse de hayır diyemeyiz.
Elinde antidot olduğunu nereden çıkardın? Shiryu'da vardı onuda kullandı zaten.

Her serinin kendine has bir olayı vardır. Çok özel bir güç,yetenek o serideki en büyük potansiyellerin kaderini belirler. One Piece'de bu haki beyler. Bu seride hakiden daha öte bir güç unsuru çıkmaz. Bir insanın hakisi ne kadar güçlüyse ve haki tekniklerine ne kadar hakimse borusu o kadar öter. BM gibi doğuştan hayvan olmanıza gerek yok. Wb, Kaido, Shiki gibi inanılmaz meyveler yemenize gerek yok. Kendinize bir dövüş stili belirleyin fiziksel gücünüzün üstüne haki kasarak, çapınız yetiyorsa bu serinin zirvesine çıkın. Daha ötesi yok. Başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Shanks tahmin ettiğim gibi haki konusunda serinin zirvesinde ise şu an, Shanks en güçlü yonkoudur.
Shanks en güçlü olabilir ama sunduğun argüman pek mantıklı değil.

1- Shanks'ın meyve gücü olmadığını nereden biliyoruz? Meyve kullanıyor olma ihtimali yüksek. Tek kollu kaldıktan sonra zaten eskisi gibi yüzemeyeceği için meyve yemiş olma ihtimali var, Yonko olma zamanı da meyveden sonra olduysa yine meyve gücü ön plana çıkar.

2- Haki dediğin bütün Yonko'lar da var, Big Mom'da bile Haoshoku çıktığına hatta Eustass Kid'de bile Haoshoku çıktığına göre burada Shanks'ı Haki olarak özel kılan bir durum bulunmuyor.

3- Dünyanın en güçlü adamı Beyazsakal meyve kullanıyordu, gördüğümüz bütün Amiraller meyve gücü kullanıyor ; Sengoku, Akainu, Kizaru, Aokiji, Fujitora. Yonko Big Mom ve Blackbeard meyve gücü kullanıyor, Kaido meyve gücü kullanıyor. Bir tek istisnalar Garp ile Rayleigh gibi duruyor. Shanks'ta böyle olma ihtimali var ama tek kollu olduğundan zaten dezavantajı var, haliyle dengelemek için meyve gücüne ihtiyaç duyması mantıklı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık