Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    121

Üye silindi 1004

Marco'nun saldırı gücü az.
Kata'nın dayanıklılığı sıkıntı.
Shiryu muhtemelen standart kılıç ustası handikaplarına sahip.
King eğer ayrıca bir özelliği yoksa diğer üçü kadar cins ve ele avuca sığmayan yeteneklere sahip değil.

Beckman ağır basıyor kapalı kutu.

King'in ne özelliğini gördünüzde Marco'dan zayıftır diyorsunuz. Gücünü gördüklerimiz ve görmediklerimiz arasında kesinlik belirtmeyen bir biçimde sıralama yapın.

Ben Beckman'ı görünce Kizaru'nun verdiği tepki alaycı diyenler her halde bu bölüm sonrası dediklerini yutmuştur. Adam belli ki hakikaten güçlü şu anda serinin zirvesi olabilirler. Çünkü Luffy'nin hedefi zirveyi görmekti ve Shanks'a senin tayfandan daha güçlü tayfa kuracağım demişti, Shanks ve tayfası kısacası zirve oluyor. Buna göre Ben Beckman'ı en güçlü sağ kol sıralamasında zirveye koyuyoruz. Gücünü görene kadar bekleyelim.

Katakuri'yi rahatlıkla 2. Sıraya koyarım. Üç haki türünde de zirveyi görmüş. Geleceği görebilen biri şu anda; Shiryu'dan da, Marco'dan da daha üsttedir diye düşünüyorum King muamma. Kesin olan Marco'dan ve Shiryu'dan güçlüdür. Zaten sağ kollar içinde Haoshoku kullanan Katakuri dışında kimse yok varsa sadece Beckman'dır.
Oda'nın akla mantığa sığmayacak bir biçimde Luffy'ye galibiyet verdiği karşılaşmayla Katakuri'yi gömenler var. Düzgün izleyen herkes aralarındaki farkın Erciyes Dağıyla Everest kadar olduğunu biliyordur. Katakuri'nin geleceği görmesi en büyük kozudur. Her saldırıyı önceden bilip ona göre savunmaya ya da saldırıya geçer. Ben Yonkou adayı dediğimde gülen arkadaşlar vardı aksini ispatlasınlar. Luffy geleceği görmeye başladı da bir bahane uydurdular galibiyetine. Marco'nun öyle bir yeteneği de yok. Ancak aldığı saldırı sonrası kendini yenileyebilir. Marco'nun başka bir yeteneği yok, fiziksel gücü Akainu'nun saldırısı karşılayacak kadar iyiydi. Bunlar Katakuri'nin yanında çok işlevsel güçler değil. Katakuri'yi alabilmesi için ayrıca aşırı hızlı olması lazım o da Marco'da yok. King ??? Shiryuu ise görünmez olabiliyor, fiziksel olarak güçlü. Görünmezlik yeteneğine karşı Geleceği gören biri saldırıyı önceden görüp her türlü vaziyet alır. Shiryuu'nun yeteneği de Katakuri karşısında işlevsiz kalır. Bana göre kesin olan Katakuri>Marco>Shiryuu

Beckman ve King muamma. Şu anda kesin olmasa da şöyle bir sıralama yapabiliriz.

Ben>Katakuri>Marco>King>Zoro>Shiryu

King'in ne özelliğini gördünüzde Marco'dan zayıftır diyorsunuz. Gücünü gördüklerimiz ve görmediklerimiz arasında kesinlik belirtmeyen bir biçimde sıralama yapın.

Ben Beckman'ı görünce Kizaru'nun verdiği tepki alaycı diyenler her halde bu bölüm sonrası dediklerini yutmuştur. Adam belli ki hakikaten güçlü şu anda serinin zirvesi olabilirler. Çünkü Luffy'nin hedefi zirveyi görmekti ve Shanks'a senin tayfandan daha güçlü tayfa kuracağım demişti, Shanks ve tayfası kısacası zirve oluyor. Buna göre Ben Beckman'ı en güçlü sağ kol sıralamasında zirveye koyuyoruz. Gücünü görene kadar bekleyelim.

Katakuri'yi rahatlıkla 2. Sıraya koyarım. Üç haki türünde de zirveyi görmüş. Geleceği görebilen biri şu anda; Shiryu'dan da, Marco'dan da daha üsttedir diye düşünüyorum King muamma. Kesin olan Marco'dan ve Shiryu'dan güçlüdür. Zaten sağ kollar içinde Haoshoku kullanan Katakuri dışında kimse yok varsa sadece Beckman'dır.
Oda'nın akla mantığa sığmayacak bir biçimde Luffy'ye galibiyet verdiği karşılaşmayla Katakuri'yi gömenler var. Düzgün izleyen herkes aralarındaki farkın Erciyes Dağıyla Everest kadar olduğunu biliyordur. Katakuri'nin geleceği görmesi en büyük kozudur. Her saldırıyı önceden bilip ona göre savunmaya ya da saldırıya geçer. Ben Yonkou adayı dediğimde gülen arkadaşlar vardı aksini ispatlasınlar. Luffy geleceği görmeye başladı da bir bahane uydurdular galibiyetine. Marco'nun öyle bir yeteneği de yok. Ancak aldığı saldırı sonrası kendini yenileyebilir. Marco'nun başka bir yeteneği yok, fiziksel gücü Akainu'nun saldırısı karşılayacak kadar iyiydi. Bunlar Katakuri'nin yanında çok işlevsel güçler değil. Katakuri'yi alabilmesi için ayrıca aşırı hızlı olması lazım o da Marco'da yok. King ??? Shiryuu ise görünmez olabiliyor, fiziksel olarak güçlü. Görünmezlik yeteneğine karşı Geleceği gören biri saldırıyı önceden görüp her türlü vaziyet alır. Shiryuu'nun yeteneği de Katakuri karşısında işlevsiz kalır. Bana göre kesin olan Katakuri>Marco>Shiryuu

Beckman ve King muamma. Şu anda kesin olmasa da şöyle bir sıralama yapabiliriz.

Ben>Katakuri>Marco>King>Zoro>Shiryu
Kata geleceği görüyor ama Katakuri'nin yanında gözlem haki özürlüsü gibi kalan BM yonkou. Birinin bir özellikte değil çoğu özellikte zirve olması gerek ki yonkou ligine çıkabilsin.

Üç haki tipinde zirve yorumuna ne demeli ? Göreceli olduğu gibi gerçeklikten uzak bir yorum. Hadi gözlem hakisine laf yok. Silahlanma ve kral hakide zirve olduğunu nerden çıkardın ? İki yıl sonrasında silahlanma hakisinin yetersiz olduğunu birçok kez gördüğümüz Luffy karşısındaki silahlanma performansına bakarak mı zirve dedin ? Kral hakisini neyle ölçtün onu hiç anlamadım zaten. Geçelim.

Gelişime açık olan BB'nin bile ödülü 2.247m. Kata'nın 2 katından fazla ve artmaya devam edecek. Kata kendini neyde geliştirecek de yonkou klasmanına çıkacak ? Meyveyi uyanışına kadar açmış, gözlemi fullemiş zaten adam. Diğer yonkoular zaten Kata'nın 4 katı ödüle sahip. Dört dört! Gelişme altyapısı olmayan bir karakteri önümüze yonkou potansiyeli var diye koyma davranışın tamamıyla gerçek dışı, dayanaksız ve şahsı beklenti.

Marco MF'de can simidi misyonuyla işlenen bir karakter. Adam onu bunu kurtarmaktan meyvesini tamamen göster(e)medi. Mf'ye bakarak değerlendirilecek iki karakter var; biri Wb biri Akainu. Bunun dışında gösterilen karakterlerin çoğu gerçek güçlerinin büyük bir bölümünü göstermemiştir. Bunun en iyi örneği Dof'tur. Adamda haki var mı diye tartışan bir güruh vardı herifte 3 tip haki çıktı vs. Dolayısıyla seride en iyi meyve türü olarak görülen logia tipinden bile daha ender rastlanan bir meyve türüne sahip olan Marco'nun sadece kum torbası özelliğinin olduğunu düşünmek büyük bir gaflettir. Ayrıca zoanların bire bir dövüşte en iyi meyve türü olduğunu düşünürsek bu gafletin boyutu daha da artmakta ne yazık ki.

Senin hatan diğer sağ kolları görmeden birini yonkou potansiyelinde görüp diğerini kum torbası yapman. Her sağ kol özel çıkacak aklında olsun. Önemli olan kimin ön plana çıkan özelliğinin daha işlevsel olduğu ve kaptanların, tayfaların serideki yeri ve önemi.

Örnek veriyoru. Sen istediğin kadar Kata de bu adam Beckman kadar güçlü olamaz. Bu da tayfaların seri içindeki yeri ve önemi. Bu adam Akagami'nin sağ kolu. Adı yeter. Gibi..

Jack abinin karizması da burada ortaya çıkıyor.

Insanlar Jacki sağ kol zannederken daha çok oy oranı aliyordu, King aynı intibayi veremedi.
+1
Jack'in bakışlarıyla verdiği ağırlık King'in bütün ağırlığına bedel

King&Queen'in tanıtılışı

Jack'in tanıtılışı

Keşke Jack ve King güç olarak yer değiştirse çünkü jack o konuma çok daha fazla yakışıyor.

Kata geleceği görüyor ama Katakuri'nin yanında gözlem haki özürlüsü gibi kalan BM yonkou. Birinin bir özellikte değil çoğu özellikte zirve olması gerek ki yonkou ligine çıkabilsin.

Üç haki tipinde zirve yorumuna ne demeli ? Göreceli olduğu gibi gerçeklikten uzak bir yorum. Hadi gözlem hakisine laf yok. Silahlanma ve kral hakide zirve olduğunu nerden çıkardın ? İki yıl sonrasında silahlanma hakisinin yetersiz olduğunu birçok kez gördüğümüz Luffy karşısındaki silahlanma performansına bakarak mı zirve dedin ? Kral hakisini neyle ölçtün onu hiç anlamadım zaten. Geçelim.

Gelişime açık olan BB'nin bile ödülü 2.247m. Kata'nın 2 katından fazla ve artmaya devam edecek. Kata kendini neyde geliştirecek de yonkou klasmanına çıkacak ? Meyveyi uyanışına kadar açmış, gözlemi fullemiş zaten adam. Diğer yonkoular zaten Kata'nın 4 katı ödüle sahip. Dört dört! Gelişme altyapısı olmayan bir karakteri önümüze yonkou potansiyeli var diye koyma davranışın tamamıyla gerçek dışı, dayanaksız ve şahsı beklenti.

Marco MF'de can simidi misyonuyla işlenen bir karakter. Adam onu bunu kurtarmaktan meyvesini tamamen göster(e)medi. Mf'ye bakarak değerlendirilecek iki karakter var; biri Wb biri Akainu. Bunun dışında gösterilen karakterlerin çoğu gerçek güçlerinin büyük bir bölümünü göstermemiştir. Bunun en iyi örneği Dof'tur. Adamda haki var mı diye tartışan bir güruh vardı herifte 3 tip haki çıktı vs. Dolayısıyla seride en iyi meyve türü olarak görülen logia tipinden bile daha ender rastlanan bir meyve türüne sahip olan Marco'nun sadece kum torbası özelliğinin olduğunu düşünmek büyük bir gaflettir. Ayrıca zoanların bire bir dövüşte en iyi meyve türü olduğunu düşünürsek bu gafletin boyutu daha da artmakta ne yazık ki.

Senin hatan diğer sağ kolları görmeden birini yonkou potansiyelinde görüp diğerini kum torbası yapman. Her sağ kol özel çıkacak aklında olsun. Önemli olan kimin ön plana çıkan özelliğinin daha işlevsel olduğu ve kaptanların, tayfaların serideki yeri ve önemi.

Örnek veriyoru. Sen istediğin kadar Kata de bu adam Beckman kadar güçlü olamaz. Bu da tayfaların seri içindeki yeri ve öne

Örnek veriyoru. Sen istediğin kadar Kata de bu adam Beckman kadar güçlü olamaz. Bu da tayfaların seri içindeki yeri ve önemi. Bu adam Akagami'nin sağ kolu. Adı yeter. Gibi..
Şaşırtmadın yine, hayrdır bu Kata'yla bir alıp veremediğin mi var? Kata'nın Yonkou olması senin Mihawk'a Big Mom ve Kaido aldırmadan daha imkansız değil. Luffy'nin Korsanlar Kralı olacağına inanıyorsun, Kid'in Yonkou olacağına inanıyorsun ama ondan her anlamda üstün olan Katakuri'nin Yonkou olacağına inanmıyorsun öyle mi? Big Mom, Kaido ve Whitebeard'ın sağ kol, sol kol ve miço olduklarını da gördük. Katakuriye şaşırman çok garip!

Big Mom doğuştan yıkımcı, geleceği de görüyor olsa zaten Kaido'yu paket eder. Big Mom ya da Kaido zirve miydi 38 yıl öncesinde? Meyve uyanışını gerçekleştirmiş, üç hakiye de hakim seride kaç karakter gördün? Sen anlamamak için kendini aşırı zorluyorsun. Katakuri birebir dövüşte kolay kolay yenilecek biri değil. Luffy'nin dövüş stili kendisine yakın ve Oda'nın sıvaması neticesinde kaybetti. Luffy şu andaki Wano haliyle kazansa yine oluru var ama bu şekilde yenilmesi Oda'nın yaptığı en saçma şeydi.

Haki türlerinde zirve dedim halen de öyle düşünüyorum. Bize hakinin türleri mi gösterildi birinci derece ikinci derece ya da üçüncü derece diye? Neye göre Luffy'nin Busoshokusunun çok zayıf olduğunu iddia ettin. Sadece Cracker ile olan savaşında yara aldı o da Cracker'in kılıcı Pretzel'in yeteneği. Bir de Luffy'nin Katakuri ile Busoshoku ile çarpışmalarında silahlanmasının Katakuri'den daha zayıf olduğunu gördük ki Luffy'nin silahlanma hakisinde zayıf olduğunu düşünmene hiç katılmıyorum. Haoshoku konusuna gelecek olursak şu anda bir iddiadan öteye geçmeyebilir en azından ben öyle düşünüyorum. Uyanış işin Haoshoku gerekli olduğuna inanıyorum. Doffy'nin dediğini hatırla "çok az kişi uyanış gerçekleştirebilir" dedi. Haoshoku da zaten çok az kişide var. Doffy ve Katakuri Haoshoku kullanıcısı ve ikisi de meyve uyanışı sağlamış. Ben üç hakide de zirve olduğunu düşünüyorum, neye göre zirve dersen bir Shanks asla değildir hakilere hakimiyet konusunda. Zirve dediysem bunu ondan daha iyisi yoktur anlamında kullanmıyorum demek istediğim üç hakiye de oldukça hakim ve üstün derecede iyi kullanıyor.

Karasakal yaş olarak Katakuri'nin iki katı, 2 yıl öncesine kadar Beyazsakal'ın gemisinde tümen komutanı bile değildi, sıradan bir korsandı. İki meyve yiyerek seviye atlattığın biriyle Katakuri'yi karşılaştırman saçma. Karasakal'ın 2 yıl öncesinde adını bilen var mıydı? Kaptan olduktan sonra güçlenmesi artık şart oldu. Katakuri Yonkou sağ kolu. Yarın kaptan olduğu zaman daha da gelişme mecburiyetinde. Big Mom 38 yıl önce ruh gücüne mi sahip değildi? Yanında Zeus, Prometeus ve Napoleon yok muydu? 38 yıl içinde ne kattı kendisine? Kaido içinde geçerli bu? Garp sadece yumruklarıyla zirveyi görüyorken. Katakuri meyve uyanışı sağlamış, üç hakiye de hakim geleceği görebiliyor ama zirveyi göremiyor öyle mi? Şekerleme adasından çok dışarı çıkmayan Big Mom ve evlatlarının ilanları seni yanıltmasın. Dört katı olsa ne yazar, sanki doğuştan imparatorlarmış gibi konuşuyorsun. Hepsi belli bir yaştan sonra o seviyeye geldiler. Shanks 6 yıl önce Yonkou olmuş o da kaptan olduğu için kendisini geliştirmek zorunda. Marco'ya Yonkou potansiyelli dediler, Karasakal'ı durdurabilir dediler tek yedi geldi. Bu adamlar bir zamanlar Big Mom'un Kaido'nun, Beyazsakal'ın tümen komutanı oldukları haldeler. Herhalde her türlü daha da gelişecekler. Benim düşüncem gayet mantık çerçevesinde, Sen sadece muhalefet olmak adına beni çürütmeye çalışıyorsun. Luffy uyanış sağlarsa Yonkou'yla kapıştırıyoruz. Katakuri yaptığı zaman artık zirvesinde daha da gelişemez oluyor. Karasakal eline baston alıp torunlarını evlendirecek yaşa geldikten sonra gelişime açık ama torunu yaşındaki Katakuri artık gelişemez öyle mi?

Marco'nun başka ne yeteneği olabilir acaba? Savaşta kaptanını ve tayfasını korumak için gücünü gösteremeyen birinin zaten gücünün olduğunu tartışmak bir kere mantık dışı. Kendisini yenilemesi dışında, Kizaru'nun saldırısını durdurması ve Akainu'nun o magma yumruğuna karşı dayanması dışında neyi vardı? Ya da bu adamdan daha ne gibi bir yetenek çıkmasını bekliyorsun. Fiziksel gücü de yoksa zaten o meyveyle hastane açsın işletsin.

Ben zaten yorumumda gücünü bildiklerimi söyledim King ya da Beckman'ı katmadım. Kaldı ki Katakuri'nin geleceği görmesi birçok yeteneğin üstündedir. Fiziksel olarak ya da haki olarak belki Katakuri'den çok daha güçlü karakterler var ama geleceği görmek ve ona göre saldırı yapmak fiziksel gücün ötesinde bir güçtür. Sen bunu anlamak istemiyorsun.

Luffyden fiziksel anlamda daha güçlü Katakuri bu konuda da sıkıntısı yoktur. Beckman'ın nasıl bir yeteneği var bilmiyoruz. Geleceği gören biriyle nasıl kapışabilir sen onu biliyor musun peki? Görmesi arasında belli bir dakika belli bir süre olsa diğer sağ kollara şans tanıyacağımda sürekli bütün saldırıları gözlemleyen birinin darbe alması pek olası değil. Ya rakibinin ışınlanacak kadar hızlı olması lazım ya da fiziksel anlamda yaptığı saldırılarının etki etmediği bir rakip lazım. İddiamında arkasındayım Katakuri Yonkou olacak kapasitede biridir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık