Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Fazla Tanrı Kompleksine Sahip Karakter

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    81
Güzel bir yaklaşım olmuş.Güç beraberinde egoyu da getirir.Getirmemesi zor.Defter olsa bile light onu kimsenin ondan daha iyi biçimde kullanamayacağını düşünüyordu.Kendi zekası ve yapabilecekleri başını döndürdü.Diğerleride aslında öyle zeka + güç yüzünden kendinden geçen karakterler bazıları.Ama dediğin gibi işe sıfırdan başlıyor diğerlerinden farklı olarak.Aslında birde Lelouch var.O da gayet normal sıradan bir insandı.
Light bayağı bayağı sıfırdan başlıyor ama. Öyle bir düşüncesi hiç yokken, birden beliriyor. Hesap etmediği iki şey gücünün sınırlı olması ve insanların daima hata yapma ihtimalinin olması. Near gibi bir rakibi varken, daha da dikkatli olması gerekirdi.

God Eneru.

Büyük ihtimalle luffy hariç kimse vuramamıştır ona eski adasında. Dokunabilecek kimse yok ona karşı söz söyleyebilecek kimse yok. Ben tanrıyım demekten adını unutacak neredeyse.

Light bayağı bayağı sıfırdan başlıyor ama. Öyle bir düşüncesi hiç yokken, birden beliriyor. Hesap etmediği iki şey gücünün sınırlı olması ve insanların daima hata yapma ihtimalinin olması. Near gibi bir rakibi varken, daha da dikkatli olması gerekirdi.
C.geass izledin mi bilmiyorum.Orda da öyle bir güç kazanma durumu var.Tabii senin dediğin gibi lightın işi çok zor.Herkesten zor.O bakımdan benzemiyor.Kafasına göre takılsaydı kolaydı ama korku imparatorluğu yaratmaya kalkışınca diğer insanların hataları bile ona pahalıya patladı.Diğer karakterler herşeyi tekelinde bulunduruyorlardı piyonlar yüzünden zor duruma düşmeleri çok zor bir ihtimaldi.

Anketten ziyade tartışma konusu olsa,deli konu olurdu.Her yere gider ucu açık çünkü.Ama güzel konu eline sağlık.
Teşekkürler :) Konuşulsun yahu anket engel mi ki.Geçen konu 25 sayfa tartışıldı istenirse bu konu hakkında yine o kadar sohbet edilebilir.

Şöyle bir şey de var ,light kendisinden güçlü birilerinin olduğunu biliyordu. :T
Yani , ne kadar tanrı egosu olsa'da Örn; Misa veya onun o Shinigamisinden yusufluyordu.
Ek olarak , her şey bittiğinde korkudan dünyası şaşmıştı.

Enel dayak yese bile , gücüne karşı bir anti olmasına rağmen Hala tanrı egosunda adam :/
Light yenildiğinde tanrı egosu son buluyor. Enel'de öyle bir durum yok. :T
Ankette ki bir kaç karakterde de var bu özellik. :W

Kira yeni dünyanın tanrısı olucam diye geziyordu.Buradaki tanrı bizim bildiğimiz anlamda tanrıydı ama One Piece'te Enel'in sahip olduğu Kami ismi daha çok lakap gibi yani gökyüzü adasının başkanı gibi bir anlama geliyordu.Gan Fall ondan önceki Kamiydi.Enel geldi Kamilik mevkisini Gan Fall'dan aldı.Ancak Kira ciddi anlamda tanrı olmaya kafayı takmıştı.

Tanrı kompleksi terimini ben mi yanlış anladım ne. Adam tanrı olduysa tanrı kompleksine girmez ki zaten tanrı herif. :oleyo:
Bu yönden bakaraktan Enel mi Ligt mı derken Enel'e verdim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık