Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Dayanıklı

En dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    209
Genç halini bilmeden hakisine yorum yapmak yersiz olurdu. Zaten Kaido ve Linlinde pek haki kullanmıyorlar kendilerine yapılan saldırılara karşı.
Kral hakisini kullanamadığına dair bir sahne vardı yanlış hatırlamıyorsam, ona binaen dedim. Sadece kral hakisinin etkilenecek hali yok diğer hakilerini de tam manasıyla kullanamıyordur. Adam neredeyse yarım haliyle savaştı orada.

Funduska

Yine dayanıklılık ile hasar görmeme/etkilenmeme durumları karıştırılmış,neyse devam.

Şimdi savunma ve dayanıklılık farklı şeyler.
Wb’nin mf de sergilediği saf dayanıklılıktı kaido veya linlin’in karnı deşilmiş artı yarı yüzle savaşabileceğini pek düşünemiyorum. Dayanıklılık konusunda wb önde.

Savunmaya ve hasar almamaya gelirsek Bm öndedir diye düşünüyorum kadın sadece özel durumlarda hasar alıyor. Kaido ise hasar alıyor ama şimdiye gördüğümüz hasarlardan tatmin olmuyor.
Şimdi direk kafası yarısı olmadan dövüştü diye Wb demek dogru olmaz belki Bm veya Kaido kafası olmadan dahi dövüşebilecek görmeden bilemeyiz.

Şimdi direk kafası yarısı olmadan dövüştü diye Wb demek dogru olmaz belki Bm veya Kaido kafası olmadan dahi dövüşebilecek görmeden bilemeyiz.
O kadar acıya dayanabilen başka bir karakterin çıkacağını düşünmüyorum şahsen. Adam önce kılıç yiyor karnına. Sonra bilmem kaç kılıç daha giriyor vücuduna. Üstelik bu adam yaşlı ve hasta. Kan kustuktan sonra magma yumruğu yiyor karnına sonra kafasının yarısı gidiyor. Şunların hepsini başka biri yese ve üstüne hasta ve yaşlı olsa gidip de sonra teach’i veya akainu’yu alamazdı diye düşünüyorum.

BM saldırı almıyor diyoruz da mental olarak zayıf anında dizlerinin üstüne düşünce dizi kanadı. Benim tahminim, WB'de ve BM'de gördüğümüz gözlemin refleks gibi uykuda bile işlev görmesi, Luffy'nin bilinçsiz bir şekilde bile Kral Haki salması durumları armament hakide de geçerli. Zaman atlamasından önce gördüğümüz koruma kalkanı formundaki armament, ileri seviye kullanıcıları koruyor normal şartlarda. Artık kendiliğinden bir koruma sağlıyor yani, mental olarak bir sorun olmadığı müddetçe. Aynı Kata'nın soğukkanlılığını yitirince geleceği görememesi gibi , BM'nin bilincin yittiği durumda bu koruma devre dışı kaldı ve savunmasız bıraktı kadını. O kadar kaybetti ki kendini adeta normal bir insan gibi basit birşeyden dizi kanadı. Kabul edersiniz ki Karmel Ana olayı istisnai bir durumdu. Çocukluğundan kalan travma gün yüzüne çıktı. Bir daha bu kadar savunmasız kalacağını sanmıyorum.
Bu durumu WB'ye uygulayalım. WB, H. haki salmakta güçlük çeken, gözlemi bi hayli zayıflamış haldeydi MF'de. Aynı şeyi armamenti için de söylesek mantıklı bir çıkarım yapmış oluruz. Bu yüzden de otomatik armament kalkanı yoktu ve çer çöpten darbe aldı.
@amaneden Senin de düşünceni öğrenebilir miyim bu konuda?

O kadar acıya dayanabilen başka bir karakterin çıkacağını düşünmüyorum şahsen. Adam önce kılıç yiyor karnına. Sonra bilmem kaç kılıç daha giriyor vücuduna. Üstelik bu adam yaşlı ve hasta. Kan kustuktan sonra magma yumruğu yiyor karnına sonra kafasının yarısı gidiyor. Şunların hepsini başka biri yese ve üstüne hasta ve yaşlı olsa gidip de sonra teach’i veya akainu’yu alamazdı diye düşünüyorum.
Kiado'nun Fb'ni bekle böyle bir performans bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık