Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

En hayınn, en nalett?

• Kullanılan toplam oy
    228
Squardo hain değil, kandırılmış saf biri.

Teach de hain değil, meyveyi Thatch yerine kendisi bulsa yeyip aynı mevkide devam edecekti. Thatch bulunca öldürmek zorunda kaldı ve işler hızlandı. Adamın tayfaya girme amacı ihanet içermiyor sonuçta.

Konudaki tek hain, kansız Rosinanteden başkası değil. :)

Ihanetin kelime anlamı tartışılmaya başlanmış.

Squardo sinsice yaklaşıp babasını bıçakladı mı, bıçakladı. Teach'le beraber yediği kaba tükürdü mü, tükürdü.

Luffy de haindir, bu kadar tek yenmez. Tayfaya saygısızlık... Sanji'nin travmatik basiretsizliği de niyet gözetilmezse hainliktir. Zoro da haindir. Arkadaşına ciddi ciddi sırtını dönmüştür ve çöp aktiviteleri dışında gönül eglemektedir. Iki çivi yiyince u yapmıştır.

Ortalık hain kaynıyor, adam yok seride.

Dostum coby- sabo falan demişsin ama bunlar mümkün değil. Luffy böyle bir şey şimdiye kadar hiç yapmadı veya Oda. Sanji’nin aklına ilk gelen şey kendini feda etmek. Orda koruması gereken sadece tayfası değil. Tehdit yetmezmiş gibi kelpçede takıyorlar yani Oda diyor ki ben bu karakteri iliklerine kadar kilitledim diyor resmen. Zaten luffy’den sonra kendini tayfa ve başkaları için en çok kendini feda eden kişi sanjidir. Hatta derleme konusunu da açmıştım. Hatırlarsan sanji yine zoro’ya bir şey olmasın diye kuma’nın önüne çıkıyor ama aynı zoro zou da sanji’yi boşverin diyor. Kaptanına bağlı olmasa aynanın önünde bekleyip sonra ordunun içine dalıp kaptanına etten duvar olmazdı. Ayrıca pudding “katakuri kaptanını dövecek o çok mükmmel birisi hiç yenilmedi” diyince sanji cevap olarak ne diyor?
“O zaman senin abin ilk yenilgisini bugün alacak” diyor. Yani sanji’nin güveni yine tam. Neyse dostum daha üstelemeyeceğim. Oda tayfadan bir karakterin kötü görüneceği bir senaryo yazmaz hiçbir zaman.
Haklısın o kartlar geçersiz. Fakat baştan çözüm bulamazsa bile "Gideyim de bir şekilde işlerini yoluna koymanın yolunu bulurum" demeliydi en azından. Ve evet kaptanını da bilgilendirmeliydi. Madem tayfasının canını tehlikeye atmak istemiyor "Siz pusuda bekleyin ben en zararsız çözümü bulup sizi haberdar edeceğim" falan demeliydi. Zaten çözüm bulmasına da gerek kalmazdı, Oda denklemi kendi lehine kurdu sonradan. Yerine Zoro veya Jinbe'yi koy. Asla akıllarının ucundan tayfayla ilişkiyi kesmek geçmezdi ve ölmeye niyetlenmezlerdi. Artık ne zaman ufukta mutlak hezimet görünür o zaman ölürlerdi. Daha en başta kabullendi olası hezimeti karamsarlığa kapıldı Sanji. Zoro'ya gelince bırakın demesinin sebebi de bu. Yoksa Sanji sağlam irade gösterseydi ve tayfayı denklemin dışına itmeseydi asla böyle söylemezdi. Şimdi Robin de aynısını yaptı diyebilirsin ama o durum farklı bir kere doğal olarak Robin tayfada daha yeni ve henüz tayfanın, Luffy'nin potansiyelinin farkında değil. Bir de Robin o an için zayıf iradeliydi, ondan pokemondan veya Nami'den beklerdin böyle şeyler. Bu sebeple Zoro kızgın ve belki de kırgın Sanji'ye. Merak ediyorum ne yapacaklar karşılaştıklarında.

Ben kötü demiyorum. Karakteri böyle. Çok iyi kalpli kimsenin canını tehlikeye sokamıyor. Bu yüzden de One Piece'te en sevdiğim karakter. Fakat bu eksiklik. Yarın Luffy ölse Jinbe veya Zoro bayrağı devralabilir, tayfayı toparlar ama bu eksiklikle Sanji devralabilir mi şüpheliyim. Şunu da söyleyeyim Zoro'da h. haki çıkacak belki Jinbe'de de çıkabilir ama bu olaydan sonra Sanji'de h. haki çıkar mı şu an için pek sanmıyorum. İradesini daha da geliştirmeli karakter olarak o yönde henüz eksiklikleri var.

Dipnot: Zoro'yu da hafiften kötülemeye çalışıyorsun evet Kuma'nın karşısına çıktı Sanji ama anında da etkisiz haline getirdi Zoro. Zoro da Sanji için ölür bunu ikimiz de biliyoruz. :D Zou'daki durum farklı yukarıda açıkladım. Zoro'yu sevmem daha doğrusu nötrüm. Fakat hakkını da teslim ederim haterlık yapmam.

Haklısın o kartlar geçersiz. Fakat baştan çözüm bulamazsa bile "Gideyim de bir şekilde işlerini yoluna koymanın yolunu bulurum" demeliydi en azından. Ve evet kaptanını da bilgilendirmeliydi. Madem tayfasının canını tehlikeye atmak istemiyor "Siz pusuda bekleyin ben en zararsız çözümü bulup sizi haberdar edeceğim" falan demeliydi. Zaten çözüm bulmasına da gerek kalmazdı, Oda denklemi kendi lehine kurdu sonradan. Yerine Zoro veya Jinbe'yi koy. Asla akıllarının ucundan tayfayla ilişkiyi kesmek geçmezdi ve ölmeye niyetlenmezlerdi. Artık ne zaman ufukta mutlak hezimet görünür o zaman ölürlerdi. Daha en başta kabullendi olası hezimeti karamsarlığa kapıldı Sanji. Zoro'ya gelince bırakın demesinin sebebi de bu. Yoksa Sanji sağlam irade gösterseydi ve tayfayı denklemin dışına itmeseydi asla böyle söylemezdi. Şimdi Robin de aynısını yaptı diyebilirsin ama o durum farklı bir kere doğal olarak Robin tayfada daha yeni ve henüz tayfanın, Luffy'nin potansiyelinin farkında değil. Bir de Robin o an için zayıf iradeliydi, ondan pokemondan veya Nami'den beklerdin böyle şeyler. Bu sebeple Zoro kızgın ve belki de kırgın Sanji'ye. Merak ediyorum ne yapacaklar karşılaştıklarında.

Ben kötü demiyorum. Karakteri böyle. Çok iyi kalpli kimsenin canını tehlikeye sokamıyor. Bu yüzden de One Piece'te en sevdiğim karakter. Fakat bu eksiklik. Yarın Luffy ölse Jinbe veya Zoro bayrağı devralabilir, tayfayı toparlar ama bu eksiklikle Sanji devralabilir mi şüpheliyim. Şunu da söyleyeyim Zoro'da h. haki çıkacak belki Jinbe'de de çıkabilir ama bu olaydan sonra Sanji'de h. haki çıkar mı şu an için pek sanmıyorum. İradesini daha da geliştirmeli karakter olarak o yönde henüz eksiklikleri var.

Dipnot: Zoro'yu da hafiften kötülemeye çalışıyorsun evet Kuma'nın karşısına çıktı Sanji ama anında da etkisiz haline getirdi Zoro. Zoro da Sanji için ölür bunu ikimiz de biliyoruz. :D Zou'daki durum farklı yukarıda açıkladım. Zoro'yu sevmem daha doğrusu nötrüm. Fakat hakkını da teslim ederim haterlık yapmam.
Dostum ben seni anlıyorum sanji’nin karşı çıkmasını beklerdin ama dediğim gibi sanji geri dönecekti zaten ki Oda karakteri kitledi.
Zoro veya başka bir tayfa üyesi sanji’nin yaşadığını yaşamadı o yüzden zoro böyle yapardı veya başkası böyle yapardı demek pek sağlıklı olmaz çünkü sanji’de zoro gibi en sağlam izlenimi veriyordu ki Oda demekki zayıf noktadan yakaladı mı karakteri mental açıdan çökertebiliyormuş. Robin’in kaybedeceği bir şey yoktu tayfayı güvene aldıktan sonra kendini rahatça feda edebildi ve içi rahattı. Sanji öyle değildi adam bildiğin tramva geçirdi çünkü ne tayfasından ayrılmak istiyordu ne de ailesini tehlikeye atmak istiyordu. Bu arada zoro’yu niye kötüleyim:D
Zoro ve sanji tayfanın abileridir. Hatta en sevdiğim sahneler ikisinin birlikte bir şeyler yaptığı sahnelerdir. İkisi birbiridinden ne kadar nefret etse de birbirlerine bi o kadar da bağlılar. Sadece zoro’nun sözü gereksizdi bence. Mesela sanji luffy gibi tayfayı yönetmiş birisi ve bm’nin gemisini püskürtüp zou’yu kurtardı. Yani Oda sanji’ye yetki aldırtıyor çünkü karakter buna müsait. Bu arada sanji’den kral hakisi çıkmaz inşallah.
Önümüze gelen kullanıyor artık. Sanji ne silah kullansın ne de meyve. Çar böyle iyi:D

Luffy'den bilerek yumruk yiyen ve adalet savaşçısı Akainu'ya sinirlenen Garp içindeki hainliği göstermiştir. İleride bela olmaması için derhal temizlenmesi lazım.

Bir sıralama yaparsek birinci net Karasakal'dır. Fakat onun haricinde Hody de hainin önde gideni. Arlong'un aksine adam kendi ırkına bile ihanet ediyor çıkarları doğrultusunda. Tam şerefsiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık