Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Adi Adam

• Konbuyu başlatan owen587
  • Başlangıç tarihi

En Adi Adam

• Kullanılan toplam oy
    209
Reyiz seni bu konuda görünce aklıma geldi, ne zamandır soracağım soramadım. Sakazuki Ohara'da görevini yaparak sivil dolu gemiyi yok etti, buna kötü bir eylem deniyor. Ancak diğer tarafata Drake görevi adına Tama'nın köyünü yok etti. orada da normal insanlar doğrudan olmasa bile dolaylı yoldan ölmüştür. Bu durumda Drake de kötü müdür yoksa sadece işini mi yapıyordur.

Ben ikisini de görev adamı olarak gördüğümden onlara kötü demiyorum.
Reis naaptın ya, yaman çelişkiye soktun beni.
Ama fikrimi sormandan mütevellit onore oldum. Sağolasın.:sapkali::utan:

Şimdi başta şu ayrımı yapalım. Sakazuki ve X-Drake aynı karakterin adamları değiller. Tamamen yerli ve milli hislerimle X-Drake ile Sakazuki'yi aynı klasmana sokmam. Bunu isteme benden. Oda aksini gösterene kadar bu konudaki özerkliğimi kullanıyorum.

Konu Sakazuki olduğunda ise görev bilinci ve karakter konusunda niye bu kadar tartışılıyor şahsen anlamıyorum ama. Ohara katlimı gerekliydi veya değildi, bunun Sakazuki'nin görev bilinci ile alakası yok çünkü Sakazuki yürüyen görev bilincidir. Ne yaparsa yapsın, ne olursa olsun bunu tamamiyle görevi için yapar. O yüzden ara ara derim mesela kutsal ejderlerden biri ona "Çöm, sırtına binecem" dese, aşka gelerek çömer. Muhtemelen bütün hayatı marineforddan ibaret. (Ama bunu herhangi bir aşağılama niyetiyle söylemiyorum, sadece benim ondan aldığım hava bu.)

Peki Ohara'da olanlar ve karakteri arasında gördüğüm durum ne? Bunu yeterince açık bir şekilde anlatabilir miyim bilmiyorum ama o sahnede Sakazuki, Oda'nın ender bir şekilde, hikayeye uzattığı elinin gözümüze sokmadan ya da sinirimizi zıplatmadan yarattığı etkisidir ve çok iyi bir hamledir.
Ohara için kalem kırılmıştı ama bir şekilde o gemideki sivillerin bileti kesilememişti. Biraz muğlak bir konuydu, kimse kılını kıpırdatamıyordu ama bu şekilde gitmelerine de izin verilemezdi. Sakazuki de bu muğlaklığı gideren kişi oldu.
Yanlış hatırlamıyorsam o gemiye saldırdığında Sakazuki insiyatif almıştı, yukarıdan gelen net bir emir yoktu ama aslında birinin bir şekilde bu durumun icabına bakması gerekiyordu.
Yani bu saldırıda Sakazuki aslında görevini yapıyordu ama bir insanı sırf görevini yaptı diye topa tutmak da doğru olmaz, affetmek de. Çünkü mesele sadece görev değil, kişilik ve vicdan da.
Sakazuki acımasız ve şiddet eğilimli biri. Kid gibi bir korsandan tek farkı bu durumunu başıboş bir şekilde zevk için göstermiyor olması. Yani sadece görevini yapıyor olması onu bir canavar olmaktan çıkarmıyor. Bu yüzden Ohara konusundan münezzeh bir şekilde Sakazuki'nin bir canavar olduğunu düşünüyorum ama Ohara da yaptığı fazla işgüzar ve karakterinden bekleneceği üzere aşırı şiddet içeren bir görev davranışıydı.
Belki biraz daha insani biri olsa konuyu daha vicdana hitap eder bir şekilde çözebilirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık