Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Adi Adam

• Konbuyu başlatan owen587
  • Başlangıç tarihi

En Adi Adam

• Kullanılan toplam oy
    209
Adam diyor ki ben korsanım, sen korsanlardan ne bekliyorsun ? İnsanlara yardım etmesini ve kalleşlik yapmamasını mı ? Ben tam tersini bekliyorum.

Denizcilerden beklentin nedir ? Yargısız infaz yapmaması, doğru düzgün yanlış yapan yoldaşlarını yargıya götürmesi ve Ohara'da ki gibi sivil katliamı yapmamasını beklerim, denizci dediğin böyle olur.

Kutsal ejderlerden ne beklersin ? Dünya liderlerinden beklenen davranışlar bellidir.

Haliyle evet, Teach korsan olduğu için davranışları anlaşılır, diğerlerinin anlaşılmaz. O sebeple kutsal ejderler ve Akainu, Teach'ten öndedir. Dediğim gibi Teach sadece Ace, WB ve Marco gibi sevilen karakterleri harcadığı için bazıları tarafından öne çıkartılıyor, Capone Bege, Hody Jones, Don Krieg, Kuro, Doflamingo, Caesar Clown, Vergo gibi adamlardan daha adi değildir.
İyi de adilik bu değil ki? Siz kelimeyi çok yanlış anlamışsınız. Konuma göre adilik belirlenmez.

İyi de adilik bu değil ki? Siz kelimeyi çok yanlış anlamışsınız. Konuma göre adilik belirlenmez.
''En Adi'' denmiş, sen dersin ki bütün korsanlar adidir, tamam. Ama adam zaten korsan, yani adamın işi adi olmak. Haliyle burada Denizci ve Kutsal Ejderler varken ''korsan'' olan birisinin öne çıkmasını garipsiyorum.

Serinin ana karakteri saftirik bir iyilik meleği olduğu için malesef korsan algısını unuttu One Piece takip eden kişiler. Black Sails izleyin biraz belki tekrar hatırlarsınız korsanın ne olduğunu.

Hawkins ve Bellamy'nin olduğu bir ankette Bellamy'yi bile adice gömen, babasını ve kardeşini vuran, bir şehri adice kan gölüne çeviren Doflamingo'nun bulunmaması olmamış.

Oyumu tabi ki ona vermem de bahsettiğimiz adi kavramına Doffy de giriyor. Onu da ekleyin tam olsun.

''En Adi'' denmiş, sen dersin ki bütün korsanlar adidir, tamam. Ama adam zaten korsan, yani adamın işi adi olmak. Haliyle burada Denizci ve Kutsal Ejderler varken ''korsan'' olan birisinin öne çıkmasını garipsiyorum.

Serinin ana karakteri saftirik bir iyilik meleği olduğu için malesef korsan algısını unuttu One Piece takip eden kişiler. Black Sails izleyin biraz belki tekrar hatırlarsınız korsanın ne olduğunu.
Ooo Black Sails izleyen biri :D Katılıyorum bu arada dediklerine.

Hody'nin yapmadığı şerefsizlik kalmamıştı.Teach'i geçmiştir bence.Teach yine de mecburiyetten olduğunu söylüyor.Bu öyle de değil hangi pisliği ararsan var.Karaktersizlik had safhada.

Konuya gelecek olursak korsan olup da adi olan tek adam Dof'tur. Çünki ailesini öldürmüştür. Sırf zenginliğini, rahatını elinden aldı diye babasını öldüren adam 'adi' sıfatına uyar. Onun dışında kutsal ejderler 'adi' sıfatına uyar.
Korsan olan zaten adi olduğundan Dof ile Teach'in kıyaslanması pek doğru değil.
Ha varsayalım ki ayrı olarak kıyasladık. Teach içinde yanıp tutuşan güç arzusu sebebiyle tüm bu adiliği meşru gören bir karakter. Dof ise babasının saçma kuruntuları yüzünden annesini kaybetmiş, ailesi hiç görmediği hakaretleri yemiş. Orada Dof'un babasını alnının ortasından vurması en soğukkanlı ve asil bir harekettir. Dof intikam yemini etmiştir. Planları intikam için işlenmiştir. İntikam,kötülük ve adiliğin pembe taytta jilet bir güneş gözlüğünde vücut bulduğu harikulade bir tasarım. Adilik One Piece de en çok Dof'a yakışır. Sözlerimi Dof'un muntazam bir anektoduyla sonlandırmak isterim.
"Acizlik, suçtur." Donquixote Donflamingo

Enel diyorum. listede olan herkesin bir amacı oldugu için adilik yapmıştır.kutsal ejderler kendini halktan üstün görmektedir kral kraliçe hesabı diyelim ona.ama enel hiç amacı olmadan skypeayı yoketmek istemiştir.skypeaya gelene kadarda önceki kami oldugu gökyüzü adalarınıda yoketmiştir.sırf kendisinden kötü söz edeni bile öldürmüştür özel gözlem hakisi sayesinde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık