Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Adi Adam

• Konbuyu başlatan owen587
  • Başlangıç tarihi

En Adi Adam

• Kullanılan toplam oy
    209
Bir adam korsan diye yaptığı şeyler adilikten çıkıyor mu? Adilik bir kişinin kendini nasıl tanımladığına ya da bir kişinin başkaları tarafından nasıl tanımlandığına göre değişecek bir şey mi? Kötü bir adam kötü bir şey yapıyor diye adilik yapmamış mı oluyor? Olur mu hiç öyle şey?
Hacı adilik dediğin kavram istemediğin birşey olduğunda karşısında ki insana zarar vermektir, onu öldürmektir. Çıkarcılık, kötülük farklı kavramlar. Şuan konumuz 'adilik'. Ben, sırf istediklerim olmadı diye sana kötü davranıyorsam adi sıfatına uyarım. Bunu yapan da Dof ve Kutsal ejderler. Teach yaptığı tamamen bencillik ve çıkarcılık. Kendi doğrularına inanan ve peşinden giden bi adam Teach. Ha düşünceleri doğrudur yanlıştır o ayrı. Fakat adam kendi doğrultusu peşinden sonuna kadar giden birisi böyle birisi adi değildir aksine saygıyı hakeden birisidir bence.

Vinsmoke Judge

Edit:Wb'yi değiştirdim tam olarak adi değil daha farklı birşey :mad:

Son düzenleme:
Karasakalın gerçek bir korsan olması onun adi demiyelimde iki yüzlü alçak bir adam olduğunu değiştirmez.
hayali için arkadaşını arkasından pıçaklamak hem gerçek bir korsan hemde onu alçak bir adam yapar.
Asıl bu tutum garip o korsan tabii kötülük yapacak onun hakki o.
Tamam korsan ama adam arkadaşını arkadan puçaklamış biri.
Güzel kardeşim anlamadığın kısım şu, Teach ve Thatch hiç bi zaman arkadaş değildi. Wb babası bile değildi. Saygı duyuyormuş adam ama nihai amacı Yami Yami. O uğurda arkadaş gibi evlat gibi davrandı. Amacına ulaşınca da önüne geleni saf dışı bıraktı.

Güzel kardeşim anlamadığın kısım şu, Teach ve Thatch hiç bi zaman arkadaş değildi. Wb babası bile değildi. Saygı duyuyormuş adam ama nihai amacı Yami Yami. O uğurda arkadaş gibi evlat gibi davrandı. Amacına ulaşınca da önüne geleni saf dışı bıraktı.
karasakal onu arkadaş olarak görmesin, hatta hayatında ilk defa görmüş birisi olsun Thatch.
bu neyi değiştirir. hayalinin önümde deyip sinsice arkadan pıçaklamak nedir?
Sen Karasakala çok odaklanıp eylemi tamamen göz ardı ediyorsun.
Arkadan pıçaklamak hemde yıllarca beraber savaştığın birini, alçaklıktır.

Önüne geleni saf dışı mı bıraktı? Bir adamı arkasından bıçakladı bu adam. Ve yaptığı onca şeyden sonra bile WB'ye yalvaracak kadar alçalabilen biri bu.

Hacı adilik dediğin kavram istemediğin birşey olduğunda karşısında ki insana zarar vermektir, onu öldürmektir. Çıkarcılık, kötülük farklı kavramlar. Şuan konumuz 'adilik'. Ben, sırf istediklerim olmadı diye sana kötü davranıyorsam adi sıfatına uyarım. Bunu yapan da Dof ve Kutsal ejderler. Teach yaptığı tamamen bencillik ve çıkarcılık. Kendi doğrularına inanan ve peşinden giden bi adam Teach. Ha düşünceleri doğrudur yanlıştır o ayrı. Fakat adam kendi doğrultusu peşinden sonuna kadar giden birisi böyle birisi adi değildir aksine saygıyı hakeden birisidir bence.
Adilik kavramı TDK'ya göre 1. sıfat "Değersiz, kötü, sıradan, hiçbir özelliği olmayan" böyle, senin dediğin gibi istemediğin bir şey olduğunda karşısında ki insana zarar vermek gibi geçmiyor. Diğer anlamları da aşağılık, alçak falan. Ben ona göre yola çıktım.

Adilik kavramı TDK'ya göre 1. sıfat "Değersiz, kötü, sıradan, hiçbir özelliği olmayan" böyle, senin dediğin gibi istemediğin bir şey olduğunda karşısında ki insana zarar vermek gibi geçmiyor. Diğer anlamları da aşağılık, alçak falan. Ben ona göre yola çıktım.
TDK'da böyle yazdığını bilmiyordum bana göre adilik kavramından yola çıktım ben.

@Korsanlar ''Kralı''

Hacı ben burda Teach fanı birisi değilim Teach iyi birisidir de demiyorum. Teach= bencil, çıkarcı, kendi doğrularını uğruna herkesi kullanabilcek bir adam. Sadece bana göre adilik kavramına uymadığı için savunuyorum. Hala da sözümün arkadasındayım. Teach kötü, bencil, egoist, kendi doğruları uğruna insanları kullanabilcek gerçek bir korsandır ama adi değildir.

Teach hayali için bazı şeyleri yapabilir ama karsidakilere dost güvenini verip arkadan bıçakliyorsan adisindir.

Teach cephesinden bakılırsa tabi adam hedefine ulaşacak asıl mesele buna ulaşma şeklinde izlediği yol.

Beyazsakal oğlum demiş, Thatch kardeşim demiş o güveni vermiş yalandan Teach buna adilik denir işte.

Kendi doğruları demiyelim kendi çıkarları diyelim. Teach kendi çıkarları uğruna her şeyi yapabilecek biridir. Teach'in adamlığını görmedik.Teach bu çıkarları için birilerini arkasından bıçaklamıştır. Adam olsa apaçık istediğini söyler bunun için düello bile teklif edebilirdi. Ama iyi yüzlü görünüp arkasından bıçaklamanın bir doğruluğu yoktur. Teach öleceğini bildiği anda yalvarıp kendisine bir açık yaratabilecek kadar adi. Aynı adiliği elemanı Burgess'tan da gördük.

Teach kirli oynamayı iyi bilir. Luffy'e Ace'in idamına geç kaldın demesi bile ayrı bir adilik örneğidir.

TDK'da böyle yazdığını bilmiyordum bana göre adilik kavramından yola çıktım ben.

@Korsanlar ''Kralı''

Hacı ben burda Teach fanı birisi değilim Teach iyi birisidir de demiyorum. Teach= bencil, çıkarcı, kendi doğrularını uğruna herkesi kullanabilcek bir adam. Sadece bana göre adilik kavramına uymadığı için savunuyorum. Hala da sözümün arkadasındayım. Teach kötü, bencil, egoist, kendi doğruları uğruna insanları kullanabilcek gerçek bir korsandır ama adi değildir.
Reis görüş ayrılığı bende dibine kadar karasakal fanıyım. :D
lakin Karasakal çok özel bir karakter yeri gelir '' bir adamın hayali asla bitmez'' diyebilecek efsane repliği yedirir tüm düşmanlarına, yeri gelir iki dakka önce öldürmeyi düşündüğü babasından af diler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık