Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eiichiro Oda Hakkında

Ufak atta civcivler yesin.... Bunlar hep satış politikası.%80 dersen merakla bekleyenler daha çok satın alır.Geçmişte ve şimdi tüm bu söylemlerin tek sebebi para.

Oda Reis kısaca manga satışları iyi olduğu sürece her şey aynı doğrultuda devam edecek demiş :bilmem:

- Oda günümüzdeki Jump'ı okuduğunda bir büyükbaba gibi düşünüyor ve mangaların bazılarını anlamıyor gibi hissediyormuş. Oda bunun farkında ve buna karşı önlem almak istiyormuş. Oda rekabetin haklı olmakla ilgili olmadığını bundan ziyade yarattığın manganın okuyucular tarafından kucaklanıp kucaklanmadığı ile ilgili olduğunu söylüyor. Sonuç olarak, Oda okuyucuları kaybederse biraz daha fazla araştırma yapacağını ama bunun henüz gerçekleşmediğini, şimdiye kadar kazanan olduğunu söylüyor.
Çeviri için teşekkür ederim. Bir iki yerde alıntıladım.

2015'de %65 ise şu an %80 olması yine matematiksel olarak mümkün değil. Kaynağı hatırlamıyorum da geçen sene yine %60 muhabbetleri dönmüştü.
Dresrosa arc sonrası Oda'nın editörü bir röportajda hikayenin ne kadarı kaldı sorusuna cevap veriyor. " Oda bana zaman atlamasından sonra yarıladık demişti. O zamanlar 60. Cilt civarıydı. Bu açıdan bakarsak şimdi %70'i bitti diyebiliriz. Ama %80 olduğunu sanmam."

O zamanlar 1150 civarı bölümler son demekti, şimdi ise yine 1150 civarı bölümler son demek. Yani iki açıklama birbirini tutuyor. Yani sözlerinde ciddiyese bitirebilir.

Dresrosa arc sonrası Oda'nın editörü bir röportajda hikayenin ne kadarı kaldı sorusuna cevap veriyor. " Oda bana zaman atlamasından sonra yarıladık demişti. O zamanlar 60. Cilt civarıydı. Bu açıdan bakarsak şimdi %70'i bitti diyebiliriz. Ama %80 olduğunu sanmam."

O zamanlar 1150 civarı bölümler son demekti, şimdi ise yine 1150 civarı bölümler son demek. Yani iki açıklama birbirini tutuyor. Yani sözlerinde ciddiyese bitirebilir.
Uğraşıp hesaplamadım (O zamanlar bakmıştım) ama son bölümler 1150'den fazlaya denk geliyordu sanırım. Su anki hesapla 1150 ediyor ama. Zaten üç yılda o kadar yüzdelik artış oran olarak tutmuyor yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık