Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 401 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    452
Meyvesi çok iyidi ama Roger'da dahil kimseye tam gücünü göstermedi diye düşünüyorum.Evlatlarının zarar görmemesi mümkün değil tam güç WB'nin saldırılarında.

Forumda neden bu kadar abartıldığını anlamıyorum. Yani bu adamın nasıl bir iyiliğini nasıl bir babalığıni gordunuz. Haksizliga karsi mi durdu? Gercek adalet icin mi savasti? Kendi adamlari soz konusu olmasaydi dunya yansa umrunda olmaz bir insan bu. Kibirliydi, karsisindakini kucumser bor sekilde konusurdu. Azımsanmayacak derecede büyük bir filosu ve korsanlardan oluşan bir çok müttefiki vardı. E bu kadar büyük filoyu doyurmak için bu adam 8-5 çalışmıyordu. Ne yapıyordu. Adalardan vergi alıyordu, haraç kesiyordu, ticaret ve hazine gemilerin ele geçirip yağmalıyordu. E bunun koruduğu kolladığı müttefiklerinin de bundan altta kalır yani yoktur büyük ihtimal. Gidip adamını kurtaracak diye Marineford'da kaç masum insanın ölmesine sebep oldu. Birde ben öleceksem adayı da kendimle beraber götürecem diyor. O adada insanlar yaşıyor be. Kaç insanın evi, anilari var o adada.Masum çocuklar o sokaklarda koştu oynadı. Ace'de bir sürü laf atılır yok sözünde durmadı, loser, söyle böyle diye. Bu adam ne başarmış ki. Akainu buna dediklerinin hepsin de haklı. Adayı yikamadi, Ace'yi bile kurtaramadı. Içlerinde ki potansiyel düşmanı göremedi birde dünyaya bela etti. Gidip yakalamaya bile üşendi. Oda bunu ezmemek için birde hastalık muhabbeti çıkardı tam oldu. Bu adam hasta olmadan Marineford'da yine ölürdü. Çünkü Odanın kafasında kurguladığı Denizci Karargahı Profilinde bir Yonkou tek başına Denizcileri yenemezdi. Ama Yonkou'da ezik gosterilmemeliydi. Sonuçta hastalık olayı ortaya çıktı. Dünyaya en büyük kötülüğe de Roger gibi normal insanları denize açmaya teşvik edip yağmacı sürüsü hâline gelmesinde payı olmasıdır. Dünya Asilleri ne kadar masum insanlara zarar verip, kötü ise Roger ve Beywzsakal'da o kadar kötüdür. Tabi bunlar bu adam ve genel korsanlar hakkında benim düşüncelerim. Seveni vardır sevmeyeni vardır. Ona birşey diyemem.
- Bu seride hiç kimse (Luffy dahil) tercihlerinin bedelini ödemeyi kabul etmiyor. Ace korsan olmayı tercih ettiğinde idami göze almalıydı. Beyazsakal korsan olarak adamı yakalanıyor idam edilecek gelip siz kimsiniz benim adamımı idam ediyorsunuz deyip savaş başlatıyor. Kardeşim o zaman korsan olmasaydın. Yada çevrendeki insanları bu işten uzak tutsaydın.

Not : Işte olduğum için bir yandan da çalışıyorum o yüzden yazdıkların biraz dağınık olmuş olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık