Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya'nın En Uzun Süre Yaşamış ve Halen Yaşayan Canlıları

Hepsini geçtim virüs diye bir gerçek var biyolojide.Canlı - cansız arası bir form ve uygun ortam bulunca canlılık kazanıyor.Bulmazsa 1000 sene o şekilde kalabilir.Aynı uykudan yada bilimkurgu filmlerindeki 30 seneliğine dondurma yapmalarından temelde bir farkı yok.

Tabii insan kompleks bir canlı,basit olmadığı için ömrüde doğal olarak o kadar uzun olmuyor.Çok uzatabileceklerini de sanmam.Daha kansere bile çare bulamıyorlar.
İnsan embriyon hücreleri ölmeden önce, sayılarını iki katına çıkarırlar. Bu eylem yaklaşık 50 kez olur. Ancak hücrelerin iki katına çıkmasını ayarlayan mekanizma zaman içinde kademeli olarak azalır ve hücreler yaşama özelliklerini kaybederler.
Ne yazık ki, sonsuz hücre bölünmesine sahip tek hücre, kanser hücresidir, ancak üzerinde beslendiği dokuyu mahvettiğinden kendi ölümüne neden olur.

İnsan embriyon hücreleri ölmeden önce, sayılarını iki katına çıkarırlar. Bu eylem yaklaşık 50 kez olur. Ancak hücrelerin iki katına çıkmasını ayarlayan mekanizma zaman içinde kademeli olarak azalır ve hücreler yaşama özelliklerini kaybederler.
Ne yazık ki, sonsuz hücre bölünmesine sahip tek hücre, kanser hücresidir, ancak üzerinde beslendiği dokuyu mahvettiğinden kendi ölümüne neden olur.
Dediğin gibi bölünme sağlıklı bir şekilde yeterli miktarda devam etse hiçbir problem olmayacak,belki hep genç kalacağız.Kanserin büyüme şekli ve sistemi aslında bu çalışmalar için bir dayanak noktası oluşturabilir ama önce zararlarını önlemeleri gerek ve kanseri kontrol altına almaları gerek.Tabii bunu yapamıyorlar yapsalar kansere çoktan çare bulurlar.İyi huylu tümörler var birde şimdi aklıma geldi,çok fazla bilgim yok onlarla ilgili ama eğer bilimadamı olup yaşlanmayı engelleme üzerine yoğunlaşsaydım onları araştırabilirdim.

Dediğin gibi bölünme sağlıklı bir şekilde yeterli miktarda devam etse hiçbir problem olmayacak,belki hep genç kalacağız.Kanserin büyüme şekli ve sistemi aslında bu çalışmalar için bir dayanak noktası oluşturabilir ama önce zararlarını önlemeleri gerek ve kanseri kontrol altına almaları gerek.Tabii bunu yapamıyorlar yapsalar kansere çoktan çare bulurlar.İyi huylu tümörler var birde şimdi aklıma geldi,çok fazla bilgim yok onlarla ilgili ama eğer bilimadamı olup yaşlanmayı engelleme üzerine yoğunlaşsaydım onları araştırabilirdim.
Şu ölümlü halimizle dünya kaynaklarının yarısından fazlasını tükettik, bir de ölmediğimizi düşün.

Kansere çağre bulunamamasının tek sebebi kanser hücresini vücut hücresinden ayırabilen bir ilaç olmaması başka birşey değil. Metastaz yani smoker'ın dediği sürekli bölünme işi de eğer erken teşhis edilirse önüne geçilebilir birşey oluyor. Çok yayılırsa kanser ayıramadığın için problem oluyor.

Şimdi diyelim ki dünyadaki en ünlü cerrahlar bilim adamları dünyanın ileri gelen kişileri vs bi deney için biraraya geliyorlar ve bir insan seçip onu imkan olan en uzun süre boyunca yaşatmaya çalışıyorlar. Adamın böbrekleri iflas etse aynı gün içinde böbrek nakli gerçekleşiyor, yaşlandıkça iflas eden tüm organlar genç bireylerin organlarıyla değiştiriliyor ve milyonlarca insan 1 insanı yaşatmak için bütün imkanları sınırsız olarak kullanıyor. Bu insan maksimum kaç sene yaşayabilir?

Bir hücreyi parçalayarak öldüremezsin, patlattığın hücrenin ölüm sebebi, hücrenin en temel prensibi olan oksijen akışının devamlılığını sağlayamayacak düzeyde hasar almasından kaynaklanıyor. Yanan bir insanın ölüm sebebi hücrelerin oksijen akışını sağlayamayacak düzeyde hasar almasından kaynaklanıyor. Kesilen bir insanın ölüm sebebi hücreler arasındaki oksijen akışının zedelenmesinden kaynaklanıyor.Kanserden ölen bir insanın ölüm sebebi, hasarlı hücrelerin vücuttaki oksijen döngüsünde pasif bir rol üstlenip diğer hücrelerin oksijen almalarına engel olmalarından kaynaklanıyor. Anlayacağın ölüm şekli her ne olursa olsun ölüm nedeni tektir; oksijen.

Biyoloji konusunda pek fazla bilgili değilim lakin zamanında bu konu ile ilgili çok fazla belgesel izlemiştim.
Yav oksijen dediğin hücrede olan bir tepkimenin bir maddesi. Hücreye hiç amino asit verme hücre yine ölür yeterli oksijeni olsa da. Hiç karbonhidrat verme yine ölür. Ne takılmışsın oksijene :D

Şimdi diyelim ki dünyadaki en ünlü cerrahlar bilim adamları dünyanın ileri gelen kişileri vs bi deney için biraraya geliyorlar ve bir insan seçip onu imkan olan en uzun süre boyunca yaşatmaya çalışıyorlar. Adamın böbrekleri iflas etse aynı gün içinde böbrek nakli gerçekleşiyor, yaşlandıkça iflas eden tüm organlar genç bireylerin organlarıyla değiştiriliyor ve milyonlarca insan 1 insanı yaşatmak için bütün imkanları sınırsız olarak kullanıyor. Bu insan maksimum kaç sene yaşayabilir?
100, hatta o kadar yaşamayabilir de. Sen ne kadar organları değiştirirsen değiştir, zamanla hücrelerin kendini yenileyemeyecek zaten. Bunu yapabilmen için, yeniden doğman gerekiyor. Ayrıca değiştiremeyecekleri bir organ var, o da ölüm için yeterli bir sebep: beyin.

Şu ölümlü halimizle dünya kaynaklarının yarısından fazlasını tükettik, bir de ölmediğimizi düşün.
Denizanası muhabbetini görünce yazacaktımda vazgeçtim.Bu olayın aynısını insanlara uyarlasalar sanırım ilk önce ultra zengin ve güçlü kesim dünyada bundan yararlanır.Diyelim biraz daha yaygınlaştı.Belli bir kesim kullanmaya başladı.Bu seferde çoğu kişi onlara karşı cephe alır savaşlar,çatışmalar derken yine ölmüş olurlar.En basitinden kıskançlık başlar bu kişileri öldürmeye başlarlar.Niye biz uzun yaşamıyoruz düşüncesiyle yeni bir fransız ihtilali gerçekleşebilir.

O yüzden kaynaklar daha fazla tükenir tükenmesine de belki yepyeni bir dünya savaşı çıkacağı için denizanasına benzediklerine pişman olurlar.Bence dünya nüfusu 2 katına anca çıkar birbirini boş yere öldürür yine durumu dengelerler bir şekilde.

Benim birşeye takıldığım yok. Bilimsel bir gerçeği söylüyorum sadece. Saydığın şeyler de diğer olgulardan tamamen farksız bir sonuca hitap ediyor.:)
Nasıl farksız bir sonuca hitap edecek anlamadım sen diyorsun ki kumanda pilsiz çalışmaz ben de diyorum ki pili takınca basacak düğmen yerinden çıkmaşsa yine kullanmazsın :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık