Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya'nın En Uzun Süre Yaşamış ve Halen Yaşayan Canlıları

Peki şu adamın gerçeklik payı varmı sence. 160 yıl.
Bu adam 157 yaşında ölmüş. Otopsi sonucuna göre 130 yaşından büyük olduğu kesin zaten. Adam öldüğünde en küçük kızı 60 yaşında, en büyüğü ise 92 yaşındaymış. Toplamda 36 çocuğu varmış. Her sene bir çocuk yaptı desen, yine yaşı 130'dan fazla çıkıyor.

Bu adam 157 yaşında ölmüş. Otopsi sonucuna göre 130 yaşından büyük olduğu kesin zaten. Adam öldüğünde en küçük kızı 60 yaşında, en büyüğü ise 92 yaşındaymış. Toplamda 36 çocuğu varmış. Her sene bir çocuk yaptı desen, yine yaşı 130'dan fazla çıkıyor.
Hayır yani yalan haber olabilirmi sence anlamında demiştim. Peki sana göre bu adamın uzun yaşamasının sebebi daha çok genetikmidir yoksa çevre koşulları, beslenme gibi şeylerle mi alakalıdır. Çevre koşulları ise herkes uzun yaşayabilir. Genetikte ise uzun yaşayan insanlarda araştırma yapsalar insan ömrü uzatılamazmı biraz.

Hayır yani yalan haber olabilirmi sence anlamında demiştim. Peki sana göre bu adamın uzun yaşamasının sebebi daha çok genetikmidir yoksa çevre koşulları, beslenme gibi şeylerle mi alakalıdır. Çevre koşulları ise herkes uzun yaşayabilir. Genetikte ise uzun yaşayan insanlarda araştırma yapsalar insan ömrü uzatılamazmı biraz.
Hem genetik, hem de çevre koşulları olabilir. Benim büyükbabam da 122 yaşında mı ne ölmüştü. Sigara falan da içerdi üsteliki

Güzel konuymuş smoker eline sağlık...

Şu deniz ayısı denilen 'yaratığı' Cahillikler kitabında okumuştum, kanım donmuştu. Dünyadan olamaz bu diye düşünmüştüm :p

Turritopsis Dohrnii bir denizanası türüdür. Ölümsüzdür.

Oda iyiymiş :D sahi ölümsüz derken yorumlardan biraz anladım ama tam olarak açıklasanız nasıl oluyor ?
Biyolojik açıdan sonsuz bir yaşam döngüsüne sahip, uygun yaşam koşulları olmadığında kendini tekrardan ilk evredeki haline döndürüyor, uygun yaşam koşulları oluşunca da hayatına devam ediyor. Aynı şey yaşlılığı için de geçerli, normal şekilde ömrünün sonlarına geldiği zaman hücrelerini ilk evre haline getirip sıfırdan devam ediyor hayatına.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık