Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 334 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    438
Yalnız bazı kesimlere göre sen de Mihawk'ı gömmüş oldun şu an. :/ Gömenlerin büyük çoğunluğu dahi onu amiral seviyesinde görüyor zaten. Mesele 4 büyük korsanla aynı seviyede olduğuna inananlarda. :/
Sen de şimdi amiral seviyesini gömmüş oldun. Amiral az şey mi yahu, yonkouya kafa tutabilecek seviye bu. Mihawk'a da doğrudan yonkou diyemeyiz, çok üst bir seviye o. Onu diyemeyince de geriye amiral kalıyor benim nezdimde. :/

Millet amiral seviyesini çocuk oyuncağı etmiş, ipini koparan amiral seviyesi ilan ediliyor. O yüzden ben öyle deyince basit geliyor size, ama benim gözümde amiral baya yüksek bir güç seviyesi.

Sen de şimdi amiral seviyesini gömmüş oldun. Amiral az şey mi yahu, yonkouya kafa tutabilecek seviye bu. Mihawk'a da doğrudan yonkou diyemeyiz, çok üst bir seviye o. Onu diyemeyince de geriye amiral kalıyor benim nezdimde. :/

Millet amiral seviyesini çocuk oyuncağı etmiş, ipini koparan amiral seviyesi ilan ediliyor. O yüzden ben öyle deyince basit geliyor size, ama benim gözümde amiral baya yüksek bir güç seviyesi.
Ben değil yahu, yanlış anladın. :( Mihawk= amiral demek zaten Mihawk için en büyük övgülerden birisi olur. Amiral az bir seviye değil yani gözümde. Yonkou harici alayını gömecek seviyede bu adamlar.

@Monkey D. Luffy
MT'de onlardan çok vardı. Hala yaşıyorlar kendi habitatlarında. :/

Mihawk'ın neyini gördün de en rahat amiral seviyesi shichi diyebiliyorsun. Mf'ye bak, Mihawk ne yaptı Dofy neler yaptı. Bu arada Mihawk bence de amiral altı çıkmayacak.

Hikayesini çok merak ettiğim bir şahs-ı muhterem. Fanlarının aşırılığı yüzünden kendisine karşı bir soğuma hissetsek de aslında baştan sona kaliteli işçilik kokan bir karakterdir.

Ayrıca kılıcını sırtından çıkartabilmesindeki mantıksızlığa tek cümle dahi değinmemen beni şaşırttı @Smoker gözlerim çok aradı :D

Hikayesini çok merak ettiğim bir şahs-ı muhterem. Fanlarının aşırılığı yüzünden kendisine karşı bir soğuma hissetsek de aslında baştan sona kaliteli işçilik kokan bir karakterdir.

Ayrıca kılıcını sırtından çıkartabilmesindeki mantıksızlığa tek cümle dahi değinmemen beni şaşırttı @Smoker gözlerim çok aradı :D
Çeviri konusu ya, o yüzden yazmadım.

Oda Mihawk'ı tanıtamadı.Görünenlere baksak Dof bile etmez derim ama Mihawk'ın sırası geldiğinde en az amiral en fazla amiral-yonkou arası bekliyorum.

Bu adamın bir de ismi sadece esinlenme mi yoksa Cavendish gibi 2. bir psikopat vampir kişiliği var mı merak ediyorum.

Enteresan Ejderha Tarikatı deniyor.Bu dursun burda :D.Dracul da Ejderha demekmis bu arada.

Bu noktadan sonra Dracula isminin nereden geldiğini açıklayabiliriz; Asıl kahramanımızın babası Vlad 1431 yılında Nünberg’te yapılan bir toplantıyla amacı kutsal Roma-Germen imparatorluğunu korumak ve Katolik mezhebini yaymak gibi amaçları olan Ejderha Tarikatına kabul edilir.(Buradaki “tarikat” kelimesinin bizim bildiğimiz anlamından daha farklı bir anlam taşıdığına dikkatinizi çekmek istiyorum)Pekte küçümsenecek bir olay değildir bu, çünkü bu tarikatın tüm üyelerinin sayısı 24’ü geçmez, ve tüm üyeler soylu kişilerden oluştuğu için bu tarikata kabul edilmek Vlad için kuşkusuz büyük bir onurdur.Ejderha tarikatının üyelerine ölene kadar boyunlarında taşıyacakları, değerli taşlardan yapılmış ejderha şeklinde birer kolye (öldüklerinde de mezarlarına konulacaktır) ve biri yeşil biri siyah iki pelerin verilir. Yıllar sonra Vlad ülkesine dönüp tahta geçtiğinde onun Ejderha Tarikatına üye olduğunu bilen az sayıdaki kişi ona Dracul (ejderha) ismini takarlar.

Dracul da Ejderha demekmis bu arada
Ben de Draco'dan hatırlıyorum. Yılan da demekti.
Draco'nun adı Atina'nın katı kurallarını yazan ilk kanun yapıcısı Dracoya bir referans olabilir. Bunun yanında Malfoy'un isminin kaynağı büyük bir olasılıkla ismin Latince'deki anlamıdır. Latince'de "ejderha" ya da "yılan" anlamına gelenDraco, aynı zamanda bir takım yıldızının adıdır. Malfoy'un adının bir takım yıldızının arkasından verilmesi oldukça olasıdır çünkü köklerini oluşturan Black ailesinde yeni doğan çocuklara takım yıldızlarından ad seçme geleneği bulunmaktaydı. Malfoy ise Fransızca kötü kalpli kader anlamına gelen "mal foi" ya da "mal foy"dan gelmektedir.

Enteresan Ejderha Tarikatı deniyor.Bu dursun burda :D.Dracul da Ejderha demekmis bu arada.

Bu noktadan sonra Dracula isminin nereden geldiğini açıklayabiliriz; Asıl kahramanımızın babası Vlad 1431 yılında Nünberg’te yapılan bir toplantıyla amacı kutsal Roma-Germen imparatorluğunu korumak ve Katolik mezhebini yaymak gibi amaçları olan Ejderha Tarikatına kabul edilir.(Buradaki “tarikat” kelimesinin bizim bildiğimiz anlamından daha farklı bir anlam taşıdığına dikkatinizi çekmek istiyorum)Pekte küçümsenecek bir olay değildir bu, çünkü bu tarikatın tüm üyelerinin sayısı 24’ü geçmez, ve tüm üyeler soylu kişilerden oluştuğu için bu tarikata kabul edilmek Vlad için kuşkusuz büyük bir onurdur.Ejderha tarikatının üyelerine ölene kadar boyunlarında taşıyacakları, değerli taşlardan yapılmış ejderha şeklinde birer kolye (öldüklerinde de mezarlarına konulacaktır) ve biri yeşil biri siyah iki pelerin verilir. Yıllar sonra Vlad ülkesine dönüp tahta geçtiğinde onun Ejderha Tarikatına üye olduğunu bilen az sayıdaki kişi ona Dracul (ejderha) ismini takarlar.
Hocam yine subliminali verip kaybolmuşun. Diğer tarafta da 'shogun Mihawk çıkabilir' gibi bişi demiştin. Benim kafa gitti haliyle :)

Bu tarikat işi ilginç görünüyor. Bu adamın gizemi o haç işareti vasıtasıyla açıklanacak galiba. Hem kılıcı haç şeklinde, hem boynunda taşıdığı zımbırtısı haç şeklinde hem de yaşadığı yere kocaman bir haç işareti inşa etmiş.

Bir yandan shogun olduğunu düşünüyorum diğer yandan da aklıma o terk edilen krallıkta 4 yıl yaşadığı ve 2 yıl da Zoro'yu eğittiği durumu geliyor. Wano'nun soyut ülke olması dolayısıyla dış dünyadaki insanlar bunun shogun olduğunu bilmiyor olabilir. Durumdan haberdar olan WG bu adama shichibukai unvanını o yüzden vermiş olabilir. Başka türlü niye shichibukai olduğuna da anlam veremiyorum. Korsan bayrağı taşımıyor, zaten çok güçlü, WG'nin verdiği ayrıcalıklara ihtiyacı yok. Belki de eğlence için olmuştur.
Zoro'nun durumunu da düşününce şu anda karşılaşmaları da mümkün görünmüyor. Zoro o seviyede değil. Shogun da kötü biri gibi tanıtıldı. Mihawk öyle bir adam olamaz.
Yok abi, işin içinden çıkılmıyor. Neresinden bakarsan bak serideki en gizemli karakter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık