Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 223 81.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    275
Rocinante içe kapanık birisi.O temada da meyvesi var.Yani aynı tepkileri hırsı göstermesini beklemek yanlış adamda özgüven yok liderlik vasfı yok.Doffy gibi birisi istese de olamazdı.Özgüven olsa doğrudan karşısına çıkardı zaten.

Üzerine Doflamingo ufakken Trebol gibi biriyle karşılaşırken Rocinante iyi denizcilerle Sengoku gibi ılımlı biriyle karşılaşıyor.Ne olmasını bekliyorsunuz çevre şartları zaten hep onun lehine bu özelliklerin yanı sıra.

Hala hain muhabbeti mi dönüyor Rosinante için? Hain olması için önce o safta bulunması gerekiyor @twei 'nin dediği gibi. Bu adam hiçbir zaman öyle bir şey yapmadı. Fanlık yapacaksınız diye suyunu çıkartıyorsunuz.
Demişimdir valla, hangi sayfada demişim ki :S

Roci denizciler için çalışıyor, Doflamingo'yu vurmayarak denizcilere ihanet etmiştir en fazla. Kaldı ki görev tanımında kritik bir noktada sorunluluğu alma izni yoksa onda da hainlik arayamayız.

Ve yine Doflamingo'yu vurmayarak kardeşine hala değer verdiğini de görüyoruz. Diğeri ise tasmasını koparan bir canavara dönüşecek. Büyük ihtimalle Doflamingo o saniyeden sonra çocukluğunu de kardeşini vurduğu anın kabusunu görüyor olmuştur.

Jones yoldan geçen bir insanın kafasına sıkabilir. Bu onu cani yapar. Aynısını Dof yapsa, neden geçmişine indirgeyerek yorum yapıyoruz.
Yüzde yüz haklı bir sebebi olduğunu söylemiyorum ama en azından bir sebebi var. Jones'un hiçbir sebebi yok, ırkçı olduğu için bunu yapıyor. Kaldı ki ben ikisini ayırmıyorum. İkisi de kötü. Ama dediğim gibi Dof'un durumu bir tık daha farklı.

Ne sorumluluğu vardı ki ? 9-10 yaşlarında bir bebeydi yani ne sorumluluğu olabilir ? Ya da Rosi'ye oranla ne kadar fazla sorumluluğu vardı da iyilik-kötülük kavramlarında bu kadar zıttılar ? Ayrıca ben hiç etkisi yok demedim.Etkisi var orası ayrı ama kötü biri olması onun yaptıklarının doğru olduğu anlamına gelmiyor.Ben buna karşı çıkıyorum.
Normal bir 9-10 yaşındaki bir bebe değildi ki, hangi 9-10 yaşındaki bebe bunları yaşıyor?

Babasını öldürmesinin kendince haklı bir sebebi vardı, ben onu söyledim sadece. Yoksa Dressrosa'da yaptıklarının doğru olduğu anlamına gelmiyor tabi ki.

Doğuştan kutsal ejder kafası var nasıl oluyor? Yani sence dof senin çocuğun olsa yine böyle mi olurdu?

Dof sadece kendisi için yapmış diyorsun ama yanında kardeşini de götürmeye niyeti vardı. İsteseydi kardeşimi burada bırakıyorum falan diyebilirdi.

Dof'un babası doğru şeyi yapmış olabilir. Ama işin sonucunu düşünmek zorundaydı. Böyle bir şey olacağı çok belliydi.

Yukarıda biri yazmıştı. Madem ihanet edeceksin o zaman açıkça söyle ben denizciyim diye. Ayrıca Rosinante sadece Dof'a değil denizcilere de ihanet etti. Dof'a ihanetini haklı çıkarmak için Dof'un kötülük yapmasını öne sürüyorsun, peki denizcilere ihanet etmek için ne sebebi vardı?

Çok felsefik bir soru olmuş. Olmaz sanırım. Ama kötü olmak için haklı bir sebebin olmuş olur. Hody Jones vardı mesela. Onun hiçbir sebebi yok, dolayısıyla savunulacak bir yanı da yok.

Yukarıda yazmıştım Dof'un üstündeki sorumluluk daha fazlaydı diye. Tamam belki tam olarak yeterli bir neden değil, ama bunların hiç etkisi yok demek de yanlış olur. Dof normal bir ailede doğsaydı kötü biri olamazdı mesela.
Belki kölem nerde diye sormazdı ama yine kötü biri olurdu. Dof diğer kişilerden farklıydı bunu anlamak bu kadar zor değil yav. Babası belki de Onepiece ki en iyi insanlardan biridir keza kardeşi de öyle. Fakat kendisi bu insanlardan farklıydı. Çocukluğundan buyana herkesi kendinden aşağı gören biriydi babası söylemesine rağmen normal hayata geçtiklerinde bile millete köle gözüyle bakıyordu. Temel de başına gelen şeylerin hepsi kendi suçudur.

Eğer Dof'un babası gidip Luffy'nin köyüne yerleşseydi belki de başlarına bunlar gelmeyecekti. Seçtikleri mekan geçmişte Kutsallar tarafından zulme uğramış bir mekandı üstüne Dof orada ki kişilere köle muamelesi yapınca işin cılkı çıktı. Dof'un babası o durumda bile ''Bana istediğinizi yapın ama çocuklara dokunmayın'' diyebilecek biriydi. Dof o zamana kadar hiç bir şey yaşamamış biriydi fakat yine de kötüydü bu net. Babasını öldürmesi yine kendisini düşünmesinden ve tekrar kutsal olmak istemesindendir.

Yani Dof iyi biriyken tamamen saf kötü olmuyor. Kötüyken daha kötü biri oluyor.

Kardeş olayına gelirsek adam bir kere arayıp sormuyor ne oldu diye. Adam büyüyüp denizci olarak geldiğinde ise onu meyve olayında kullanmak istiyor. Kısacası kardeşine hiç değer vermiyor bunu dışında Rosi ise kendisini gözünü kırpmadan vuracak Dof'a silah sıkmıyor.

Ortada ihanet yok ki bir görev var. Rosinante oraya görev için gelmiş ne yapacak ''Dof ben denizciyim sen beni burada öldür görev falan önemli değil'' zaten mi diyecek? Adam söylüyor zaten sizi ailem olarak hiç görmedim diye. Rosinante babasının ölümünden sonra Dof'u kardeşi olarak görmedi hiç, onlardan biri olmadı hiçbir zaman. Bunun aksine kendisine bana gibi bakmış bir Sengoku vardı ortada bu göz ardı edilemez. Sengoku Law'ı gördüğünde bile bize ihanet etti kelimesini kullanmıyor çünkü Rosinante'nin nasıl biri olduğunu biliyor adam kendisini bildiğin feda etti. Denizciler belki bir meyve kaybetti orada ama adam bir kişinin hayatını kurtardı. Bu denizciler ve Dof için pek önemli değildi ama belki de hayatında ilk defa Rosinante kendi için bir şey yapmıştı. Bu da onun hakkıdır ki senin denizcilere ihanet etmiş dediğin konumun zirvesinde ki adam yani Sengoku ona oğlum diyerek gözyaşı döküyor.

Yüzde yüz haklı bir sebebi olduğunu söylemiyorum ama en azından bir sebebi var. Jones'un hiçbir sebebi yok, ırkçı olduğu için bunu yapıyor. Kaldı ki ben ikisini ayırmıyorum. İkisi de kötü. Ama dediğim gibi Dof'un durumu bir tık daha farklı.
Senin yazdıklarını tam okumadım, ben kötü demediğini düşünerek yazdım onları. Eğer kötü birisi diyebiliyorsan tamamdır benim için. :D

Law & Luffy vs Dof'tan kalmış bir yara olsa gerek. :( Sadece Donquixote ailesinin geçmişiyle açıklanmaz bu kadar nefret. Law'a da lanet yağdırıyorsunuzdur kesin. Sjdhdjfkf

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık