Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Donquixote Doflamingo

Rothschild ailesi dünyanın en güçlü ailesi olarak lanse edilir. Hatta tüm sermayeyi yönettiği söylenen bu ailenin kökeni yüzlerce yıl öncesine dayanır. 1. ve 2. dünya savaşı sırasında devletlere borç verecek kadar zenginler. Ülkeleri birbirine düşürüp silah satan bir aile işte. Felsefeleri: Yıkımda fırsat vardır...

Benzerlikler çok fazla bence doğru bir teori.

Herkese iyi günler... Bir konu hakkında araştırma yaparken şöyle birşey dikkatimi çekti.
Rothschild ailesinden Nat (bazı yerlerde Nathaniel olarak geçiyor) ile Donquixote ailesinden Doflamingo birbirine çok benzemekteymiş. Bununla ilgili daha önceden konuşulduysa özürdilerim. İlk olarak fotoğraflarına bakalım...

Acaba bana mı öyle geldi yoksa gerçekten benziyorlarmı diye resimlerine bakarken Nat Rothschild'in şu fotğrafını görünce çok tuhaf gelmişti ancak Doflamingo da bir sahnede benzer birşekilde gülmüş. Bu arada ikiside gülmeyi pek bir seviyormuş. Bazen sadece tebessüm ederken bazen ise iyice sırıtıyorlar ve çok nadiren somrtuyorlar...

Rothschild de, Donquixote de aile olarak çok önemli. Daha doğrusu bu aileler çok önemli, çok güçlü olarak adlandırılıyor. Aileye çok değer veriyor ve aile olarak ön plana çıkıyorlar (bildiğin aşiret işte...)

Giyim zevkine gelecek olrsak...
Rothschildler "Para İmparatorluğu" olarak anılırlar ve bence E. Oda, Doflamingo'ya kürk ve şık bir gözlük vererek sahip oldukları serveti göstermek istemiş.
Kısaca bu kadar.Umarım saçmalamamışımdır...

One piece hakkında buna benzer bir çok düşüncem var ve bu düşüncem doğruysa onların da doğru olma olasılığı %90. Ancak emin olabilmek ve gözden kaçırığım bir şeyin kalmaması için bir kez daha okumam gerek.

Saygılar...
Güzel tespit baktımda şöhretli 2 aile , OP dünyasında aynen yansıtmadığından benzer noktalarıda var.

Açıkçası bilerek kısa kestim. Çünkü bu konuyu uzatsaydım; İlk olarak arkadaşların gözü korkardı. Malum genel olarak okumayı pek seven bir millet değiliz. İkinci olarak site kurallarını ihlal edebilirdim. Çünkü hem dini hem de siyaseti kapsıyan bir konu aslen. Zaten yazımda "Kısaca bu kadar." diye belirtmiştim...

Spoiler bölümünü saçma bulabilirsiniz şimdiden belirteyim...
Herneyse isterseniz şu sayfadaki yazılanları okuyabilirsiniz
http://michaels ikkofield.blogspot.com/2012/11/rothschild-hanedanlg-filistin-ve-yeni.html
(bir kelimeyi göstermediği için direk adresi yazdım artık kopyala-yapıştır yaparsınız ve ilk iki kelimenin arasındaki boşluğu siliniz.)

İlk giriş bölümündeki o kısa (tek cümlelik) paragrafları geçin. Hafif uzunluktaki iki pararagrafın altında "İşte bu tek dünya... " diye başlayan bir yer var, oradan başlamanızı tavsiye ederim.

Arkadaşın yazıları genel olarak hoşuma gider ancak biraz fazla argo konuşuyor o ayrı :(

Şu sayfadan da (en alt bölüm) bu ailenin soyundaki bazı kişilerin isimleri veriliyor http://tr.wikipedia.org/wiki/Rothschild_ailesi
Bu arada bu aile servet, güç ve gizlilikleriyle anılır. Bu yüzden çok fazla, en azından istediğiniz düzeyde bilgi edinemiyebilirsiniz.
(en son yazdığım linkin "Kültürel refaranslar" bölümünün ilk cümlesinde bahsediliyor.)

Bir örgütün (ismini vermiyorum zaten paylaştığım linkleri okyunca anlarsınız) başında (ya da kurucusu olan) 13 tane aile var (bilindiği kadarıyla) ve şu anda en baştaki aile Rothschild ailesi olarak biliniyor. Bu örgütün amacını da göz önüne alırsak Kutsal Ejderler'e de benzetilebilir.

Saygılar...

Gece hepsine göz atacagim. Cok ilginc geldi bana ilk defa duydum. Tesekkürler.

Herkese iyi günler... Bir konu hakkında araştırma yaparken şöyle birşey dikkatimi çekti.
Rothschild ailesinden Nat (bazı yerlerde Nathaniel olarak geçiyor) ile Donquixote ailesinden Doflamingo birbirine çok benzemekteymiş. Bununla ilgili daha önceden konuşulduysa özürdilerim. İlk olarak fotoğraflarına bakalım...

Acaba bana mı öyle geldi yoksa gerçekten benziyorlarmı diye resimlerine bakarken Nat Rothschild'in şu fotğrafını görünce çok tuhaf gelmişti ancak Doflamingo da bir sahnede benzer birşekilde gülmüş. Bu arada ikiside gülmeyi pek bir seviyormuş. Bazen sadece tebessüm ederken bazen ise iyice sırıtıyorlar ve çok nadiren somrtuyorlar...

Rothschild de, Donquixote de aile olarak çok önemli. Daha doğrusu bu aileler çok önemli, çok güçlü olarak adlandırılıyor. Aileye çok değer veriyor ve aile olarak ön plana çıkıyorlar (bildiğin aşiret işte...)

Giyim zevkine gelecek olrsak...
Rothschildler "Para İmparatorluğu" olarak anılırlar ve bence E. Oda, Doflamingo'ya kürk ve şık bir gözlük vererek sahip oldukları serveti göstermek istemiş.
Kısaca bu kadar.Umarım saçmalamamışımdır...

One piece hakkında buna benzer bir çok düşüncem var ve bu düşüncem doğruysa onların da doğru olma olasılığı %90. Ancak emin olabilmek ve gözden kaçırığım bir şeyin kalmaması için bir kez daha okumam gerek.

Saygılar...
Çok merak ettim şimdi başlıyorum okumaya :)

k8Triton

Arkadaşlar selamlar,

Bu Doflamingo nun gücünü mangada anlatan bir sayfa var mı acaba?
Benim Doflamingo nun gücüyle ilgili bir tahminim var.Bu kontrol etme yeteneğiyle ilgili.
Daha önce söylendi mi bilmiyorum fakat bu kontrol etme işini ben haoshoku haki ile yaptığını düşünüyorum.
Kesme olayını m***e gücü olabilir onun hakkında pek bir şey söylemem.Siz neler düşünüyorsunuz bu kontrol etme gücü ile ilgili?

Teşekkürler.

Croco-Boy

Arkadaşlar selamlar,

Bu Doflamingo nun gücünü mangada anlatan bir sayfa var mı acaba?
Benim Doflamingo nun gücüyle ilgili bir tahminim var.Bu kontrol etme yeteneğiyle ilgili.
Daha önce söylendi mi bilmiyorum fakat bu kontrol etme işini ben haoshoku haki ile yaptığını düşünüyorum.
Kesme olayını m***e gücü olabilir onun hakkında pek bir şey söylemem.Siz neler düşünüyorsunuz bu kontrol etme gücü ile ilgili?

Teşekkürler.
Kontrol gücü H.haki ile ilgili olsaydı bunun kralını Rayleigh, Shanks vs. gibi adamlar yapardı henüz böyle birşey gösterilmedi.

Gücü görünmeyen iplerle alakalı birşey ve ipin keskinleşme,kontrol gibi aşırı güçlü olmasının sebebi ise Haki seviyesiyle alakalıdır Bence.

redonun spoilerına göre ito ito no mi gücüne sahip doflamingo ve teorimiz tutmustur,tüm yorumlar için tesekkürler arkadaslar.:a:

İp konusunda katıldığım söylemiştim ancak hala iple Jozu gibi birini o hızda nasıl durdurdu kestiremedim (zihin ele geçirme sanıyordum oysa), helal olsun Dof'a diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık