Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    334
Bak ben sana dedim ki çelik bir kılıç ver Luffy'e kokalasın, Bellamy kıramaz. Ama aynı Bellamy, Luffy'nın koka kaplı karnına vurdu ama aştı bunu. Kokanın yapıldığı şeyler arasında fark var. Lastik başka çelik başka dedim. Sen de dedin ki, kılıç çelik olduğundan çeliğin sertliğini aşamamış olur.

Ben de diyorum ki kokalı Luffy çelik kadar serttir zaten. Çünkü delemedi kokalı halini Cracker. İki sene önceki Zoro'nun kestiği şeyi Cracker nasıl delemez? Yani çelikten aşağı bir sertlikte değil Luffy.

Yani senin olay koka, madde fark etmez denklemine göre, Luffy'nin elindeki çelik+kokalı kılıcı kırar Bellamy. Karnına vurduğunda aştıysa o sertliği, kılıcına vurduğunda da aşar, sonuçta aynı koka, madde fark etmediğinden aynı sertlik olması lazım. Ama ben diyorum ki, Bellamy, Luffy'nin kılıcını falan kıramaz. Senin de bunu canlandırabileceğini sanmam gözünde.
Tamam. Öncelikle hakiyi tartışıyorduk. Ben kılıç çelik olduğundan çeliğin sertliğini aşamamış olur demedim. Hangisi sert ise ona takılır dedim. Ki hala öyle düşünüyorum. Belamy Luffy'e saldırdığında kokayı aşıp karnına yetişti doğru. Yeterli ivmeyi kazandığında hakisi güçlü olmasa bile rakibin kokasının aşılabilir olduğunu gördük. Luffynin karnının çelik olduğunu (çeliğin kokadan sert olduğunu varsayıyorum) ve belamynin çeliği aşacak kadar gücünün olmadığını düşün. Kokayı geçip çeliğe takılır değil mi ? Tam tersi ihtimale bakalım bir de. Belamy çeliği aşabiliyor olsun. Luffynin karnındaki kokanın, çelik olan karnından daha yumuşak olduğu düşün. Bu defa kokayı aşamadığı için çeliğe ulaşamamış olacak. Oysa çeliği aşabiliyor bu çocuk. Benim denklemim bu. 'Koka madde farketmez' değil. Koka+madde olmuyor diyorum. Koka ile maddeden hangisi sert ise diğerini işlevsiz bırakıyor diyorum.

Aslında ben senin bunu gözünde canlandırabileceğine inanıyorum. Çünkü zaten verdiğin örnek benim denklemimi doğruluyor. Birbirimizi anlamadığımızı düşünmüştüm ama ben anlamışım seni. Sen anlamamışsın beni :(

Belamynin aşıp Crakerin aşamaması da basit aslında. Bir çiviyi elini kullanarak duvara çakmayı düşün, bir de çekiçle çakıyor ol. Belamy orda öyle bir ivme yakalamıştı ki Luffynin karnına vurduğunda uyguladığı basınç Crackerinkinden fazlaydı. Başka bir şekilde açıklanamaz zaten bu. Hakisinin daha güçlü olması onun hakisini aşacağı anlamına gelmez. Sadece avantajlı olur.

Sana çok uzun derken kastettiğim buydu ama ben anladım dedin. Keşke anlatsaymışım o zaman yanlış anlamazdın en azından :(

Yaklaşık 45-50 bölüm sonra, Yonkou ve çevresinin daha da iyi tanıtıldığı zaman, bu 53 kişinin en az 40 tanesi Dof'u yerden yere vuran güruhun en ön saflarına dahil olacak.Aldatıldık diyecekler. Kandırıldık diyecekler. En ön saflarda gururla Dof'u ezecekler. :(

Sağlam bir şekilde uyanış modunda Doffy tokatlar.Adam meyve uyandırınca G4 ile aşık atıyordu.Krakerin de maksimum yapabileceği bu olur.

Hadi onu geçtim böyle kraker Jozu gibi k.haki fakiri hantal adamlar Doffy tarafından binek olarak kullanılmaya mahkumdur. :)
Nerede aşk atıyordu ben anca kaçtığını ve zaman kazanmaya çalıştığını gördümde. Ayrıca jozu olayında jozu crocoyla dövüşüyordu ve kısa bir konuşmadan sonra croco uzaklaştırdı onu direk jozu vs dof olsaydı kimse bilemez. Ayrıca luffyide kontrol etti ufak bir süre ama sonuç belli mangayı daha objektif ve net okumak lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık