Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Beyazbıyık Korsanları

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    186

Her türlü zoro alacaktı aldı da yerel halk robinler filan olmasa daha da rahat olacaktı.
Linkte uçan bir Zoro görülüyor, o Zoro oraya nasıl uçtu acaba ? :) Alacağına şüphe yok ama 10 günde anca alırdı diyorum ben de. Dünya kadar yardım aldı Zoro, bunların öncesinde Luffy'den de yardım aldı, Luffy G3 yapıp yerini göstermese daha beter durumdaydı Zoro. :)

Şimdi big mom tayfasına bakıyorum birde wb'nin tayfasına bakıyorumda harbi wb'nin tayfa tam bir fiyasko, fiyasko olmasının sebebi kesinlikle oda'nın marineford arcında batırması, bir çok olay eş zamanlı gerçekleşince bizim oda dövüşleri tam yansıtamadı ve haki olayı da zaten cok yüzeyseldi kimin haki sahibi oldugu bile belli degildi açıkcası. Marco,josu,vista bu adamların potansiyelinin yüksek oldugunu sırf yonkou astları oldugu için söylüyorum yoksa marineford arcına göre yorumlarsak bana göre Dof family > wb Tayfasını ezer hiç kusura bakmayın. Marineford arcı ile wb tayfasının güç skalasını ölçmek inanılmaz derecede zor adamlar oyaji demekten başka hiç bir şey yapmadılar. Realite'yi göze alacak olursak dressrosa arcında oda kendi ayağına kurşun sıkmıştır bu net. Bir amiral ve tüm ada bir ip le uğraşıyor keza dofuda indirmeye başrolde luffy olmak kaydı ile bir kamyon adam yardımla anca indirebiliyorlar. Oda'nın bize gösterdiği şekilde size yorumlayım, ilk önce varsayımlar la işler yürümüyor malesef ilerde wb'nin kalan tayfasını(marco,vista,jozu özellikle) kesinlikle güclü görceğimizi biliyorum ama şuan da ki yaptıkları ile yorumlarsak.

Doffy Tüm wb tayfasını kuş kafesine alır bunu gören marco bir el atında şu ipi ittirek yoksa lime lime olacaz der ve marco tayfasının bir kısmı ip ittirirken bir kısmıda dof ve tayfası ile dövüşür ve dof da yukardan tayfası ile birlikte bunları teker teker avlar (Bakın burada oda'nın mantıgını söylüyorum :D ne olurdu yani o kafesi ittireceklerine dofa dalsalardı(dressrosa arcından bahsediyorum) e.oda uzatmalara oynamayı sevdiği için böyle bir yola gider eğer böyle bir savaş gerçekleşirse iki aile arasında.)

Wb tayfasını çok mu küçümsedim yok, daha da gömerdim de wb'ye saygımdan fazla ileri gitmedim.

Şimdi big mom tayfasına bakıyorum birde wb'nin tayfasına bakıyorumda harbi wb'nin tayfa tam bir fiyasko, fiyasko olmasının sebebi kesinlikle oda'nın marineford arcında batırması, bir çok olay eş zamanlı gerçekleşince bizim oda dövüşleri tam yansıtamadı ve haki olayı da zaten cok yüzeyseldi kimin haki sahibi oldugu bile belli degildi açıkcası. Marco,josu,vista bu adamların potansiyelinin yüksek oldugunu sırf yonkou astları oldugu için söylüyorum yoksa marineford arcına göre yorumlarsak bana göre Dof family > wb Tayfasını ezer hiç kusura bakmayın. Marineford arcı ile wb tayfasının güç skalasını ölçmek inanılmaz derecede zor adamlar oyaji demekten başka hiç bir şey yapmadılar. Realite'yi göze alacak olursak dressrosa arcında oda kendi ayağına kurşun sıkmıştır bu net. Bir amiral ve tüm ada bir ip le uğraşıyor keza dofuda indirmeye başrolde luffy olmak kaydı ile bir kamyon adam yardımla anca indirebiliyorlar. Oda'nın bize gösterdiği şekilde size yorumlayım, ilk önce varsayımlar la işler yürümüyor malesef ilerde wb'nin kalan tayfasını(marco,vista,jozu özellikle) kesinlikle güclü görceğimizi biliyorum ama şuan da ki yaptıkları ile yorumlarsak.

Doffy Tüm wb tayfasını kuş kafesine alır bunu gören marco bir el atında şu ipi ittirek yoksa lime lime olacaz der ve marco tayfasının bir kısmı ip ittirirken bir kısmıda dof ve tayfası ile dövüşür ve dof da yukardan tayfası ile birlikte bunları teker teker avlar (Bakın burada oda'nın mantıgını söylüyorum :D ne olurdu yani o kafesi ittireceklerine dofa dalsalardı(dressrosa arcından bahsediyorum) e.oda uzatmalara oynamayı sevdiği için böyle bir yola gider eğer böyle bir savaş gerçekleşirse iki aile arasında.)

Wb tayfasını çok mu küçümsedim yok, daha da gömerdim de wb'ye saygımdan fazla ileri gitmedim.
@Venomemre1907

Mfde güç dengesizliğinin dibine nerde vurdu tam olarak ? Mf birçok açıdan eksik bir arc olsa da güç dengesini gayet iyi yansıttı Oda.WB Aka'yı zorda olsa aldı.Aynı Aka'yı Marco'nun da içinde olduğu tümenler karşısında çizdi.WB Jozu'nun gücüne güvenerek Aok'u ona bıraktı.Marco,Jozu babalarından dolayı dikkatleri dağılmasa amiraller tarafından o kadar kısa sürede ekarte edilmiceklerdi.Şu tabloyla bakınca yonko>amiral>komutanlar denklemini gayet iyi vermiş gözüküyor.Hatta Marco'yu WB tarafında her yere koşturan adam olarak çizerek ve sağ kol yaparak sağ kolun diğer komutanlardan da biraz üstün olduğunu gösterdi.Serinin şu an ki gidişatına bakarsakta güç dengesi hala böyle.Haki o zamanlar adam akıllı işlenmedi bu bir eksiklik fakat onun dışında güç dengesini gayet iyi verdi.

Marco,Jozu,Vista bunları tekrar gördüğümüzde mangaka güçlerine ayrıntılı bir şekilde değindiğinde bu adamlar mfdeki hallerinden daha güçlü olmuş olmucak.Mfdeki seviyeleriyle aynı seviyede olmuş olucaklar.Tek fark güçlerini ayrıntılı bir şekilde görmemiz olucak.

valantis mf arcına bakarak nasıl Dof family>WB korsanları diyorsun ? Dof mfde olsa Aokiji'yi Pica'ya bırakıp ''Sana güveniyorum'' diyecek mi sanıyorsun ? Ya da Vergo Kizaru'yu tutup ''Krala o kadar kolay ulaşamazsın'' mı diyecek ?

@Venomemre1907

valantis mf arcına bakarak nasıl Dof family>WB korsanları diyorsun ? Dof mfde olsa Aokiji'yi Pica'ya bırakıp ''Sana güveniyorum'' diyecek mi sanıyorsun ? Ya da Vergo Kizaru'yu tutup ''Krala o kadar kolay ulaşamazsın'' mı diyecek ?
Bak dostum yazdıklarımın gayet anlışalabilir oldugunu düşünüyorum, sen bana laflarla geliyorsun halbuki ben başta söyledim, ama gerçeğe dökelim işin aslı neymiş bakalım :

wb aokijiyi jozuya bıraktıktan sonra jozu bir darbe vurabildi aokijiye çünkü aokiji o zaman başka birşeyle meşgul hazırlıksız dı yani sonrasında bir vs lerini gördük mü ? görüneni söyleyim ikisini tekrar gördüğümüzde jozu pert donmuş bir vaziyet de karaya vurmuş balina misali uzanmıştı. Vista ile kizarunun nasıl bir savaşı oldu, eğer sadece önüne geçip böyle bir söz söylediyse dostum kusura bakmada hayal dünyasında yaşıyorsun savaşmamış karakterleri eger güçlü olmasaydı wb bunlara güvenmezdi gibi bir argümanla gelebiliyorsun akabinde zaten wb'nin güveninin yersiz oldugu ve tüm komutanların tek tek düştügünü gördük hem de hepsi aynı zamanda düşüyor. örnek marco uçarak geldi ve bir tekme attı amirale sonrasında kaorisiki ile amatörce yakalandıktan sonra kizaru delik deşik etti neyse. Ben bu adamların ilerde marineford arcı ile kıyaslanamayacak bir güçleri olacagını gayet iyi biliyorum. Oda yalnızca marineford arcında ilk defa böyle eş zamanlı büyük bir savaş yaptıgından dolayı batırdı bence bu kadar basit.
Bu güvenme olayına gelmişken bir şey daha ekleyim squardo denen örümcek komutanı vardı hatırladın mı, hani wb ye kılıç sokan ha işte burada güvenden bahsedilemez. Yani wb de yalnış hesaplayabiliyormuş birşeyleri, kendi tayfasından birinin ihanetini göremediği gibi komutanların da generallere kaybedeceğini bilemedi..

Wb'ye lafım yok çok güçlü bir karakterdi ama tayfası onun altında bence fazlasıyla ezilmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık