Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Doğu Mavi Düellosundaki Atlanan Sahne

Zoro fanı değilim, Mihawk fanı da değilim.

Zira hiçbir zaman Ninjalar, Samuraylar falan ilgimi çekmemiştir.

Naruto'yu da sevmem bu nedenle.

Ama Mihawk'ı böyle ufak tefek şeylerle eleştirmenin manası yok.

Mangaka onaylı, One Piece evreninin en iyi kılıç ustasıdır kendisi. Nokta.
Mihawk'ı eleştirdiğimizi nereden çıkardın acaba çok merak ettim. İlk animeyi yapan kişiler nedense (gerçek amaçları aşağı yukarı belli) bu sahneyi koymamışlar, tepki ona. Gerçekleri ortaya çıkarmak lazım.

Ne hikmetse sanki bu sahneyi ben çizmişim gibi benim özelimde yorumlar yapılıyor, sahne yorumlanacağına sanki Mihawk özel olarak eleştirilmiş gibi Mihawk savunuluyor.

Bu sahneyi beğenirsin, beğenmezsin kişi kendi karar verir, ben burada atlanmış bir sahneyi bilgilendirmek amacı ile gösterdim. Sana göre önemsizdir, bana göre önemlidir. Bu kişisel görüştür. Bana göre önemli bir sahne. Ama bakıyoruz, konu ile alakası olmayarak tahrik etmek için BB'nin sahnesini koyan kişiler var, bu kadar alakasız, okunduğunu anlamayan bir hale gelinmiş malesef.

Konunun amacını dahi anlayabilmiş değilim.
Amaç manganın ilk bölümlerini okumadan animeden mangaya geçen arkadaşları bu tarz atlanmış sahneler hakkında bilgilendirmek. Bir bakıma yeni eklenen Anime sahnesinden insanları haberder etmek.

Son düzenleme:
Al sana denklemin Mihenk taşı ;
Sengoku, Ace, Aokiji vede WB hepsi birden altına eder.
Sengoku ve Aokiji'nin korktuğunu söyleyebilirim. WB ise yaralı halde olduğundan sürekli terliyor zaten, onu saymamak lazım. Diğerleri endişeleniyorlar. Zaten Aokiji beni en çok korkutan sizin tayfanız gibi bir laf etmişti yanlış hatırlamıyor isem Luffy hakkında. Yani doğrudur, Luffy'nin potansiyeli ile alakalı bir korku. Dövüş gücü ile alakalı değil ama, çünkü Luffy ile dövüş halinde değil, ne Aokiji ne Sengoku. Burada Mihawk ile Zoro teke tek düello yapıyorlar.

Amaç manganın ilk bölümlerini okumadan animeden mangaya geçen arkadaşları bu tarz atlanmış sahneler hakkında bilgilendirmek. Bir bakıma yeni eklenen Anime sahnesinden insanları haberder etmek.
Amacın buysa bu tarz tüm sahneleri koyman gerekir. Koymuyorsan amacın o değildir. Mangada olup animede olmayan ya da animede olup mangada olmayan çok sahne var zira. Sırf Episode of East Blue'da bile daha fazla örnek var. Yok derdin sadece Mihawk ise genel tartışmaya ve Mihawk'ın seviyesine yazsan daha isabetli olurdu.

@Domenec7 Konu sahibi ilham verdi. Teşekkürler ona. :sapkali:

Zoro fanı değilim, Mihawk fanı da değilim.

Zira hiçbir zaman Ninjalar, Samuraylar falan ilgimi çekmemiştir.

Naruto'yu da sevmem bu nedenle.

Ama Mihawk'ı böyle ufak tefek şeylerle eleştirmenin manası yok.

Mangaka onaylı, One Piece evreninin en iyi kılıç ustasıdır kendisi. Nokta.
Çeviri hatası o. Mihawk en iyi kılıç ustası olamaz. Zira 'iyi' ahlaki bir terimdir. Mihawk sırf uykusu bölündü diye GLden EBye kadar kovalıyor Don Krieg filosunu ve pek çok gemi batırıp pek çok insanın ölümüne neden oluyor. Açık şekilde kötü bir kılıçustasıdır. Bu açıdan doğru terim strongest yahut great olabilir. Bu dahi tenkaichi budokai yapılmayan bir evrende güncel veri olarak sunulamaz. Zira BM Shanks gibi karakterlerin daha güçlü kılıçustaları oldukları aşikar olmalı mantıken. :)

Sengoku ve Aokiji'nin korktuğunu söyleyebilirim. WB ise yaralı halde olduğundan sürekli terliyor zaten, onu saymamak lazım. Diğerleri endişeleniyorlar. Zaten Aokiji beni en çok korkutan sizin tayfanız gibi bir laf etmişti yanlış hatırlamıyor isem Luffy hakkında. Yani doğrudur, Luffy'nin potansiyeli ile alakalı bir korku. Dövüş gücü ile alakalı değil ama, çünkü Luffy ile dövüş halinde değil, ne Aokiji ne Sengoku. Burada Mihawk ile Zoro teke tek düello yapıyorlar.
Aynı şey, Mihaek Zoronun dövüş gücünden korkmuyor, açık şekilde iradesinden ve potaniyelinden çekiniyor. Akabinde ettiği sözlerden de belli ediyor zaten bunu. Seni bekliyor olacağım vs. deyişinden anlamak lazım. Şenks nasil Luffyi bekliyorsa Mihawk da Zoroyu bekliyor. Tamamen aynı hadise potansiyel ve irade üzerine. :)

Amacın buysa bu tarz tüm sahneleri koyman gerekir. Koymuyorsan amacın o değildir. Mangada olup anümede olmayan ya da animede olup mangada olmayan çok sahne var zira. Sırf Episode of East Blue'da bile daha fazla örnek var. Yok derdin sadece Mihawk ise genel tartışmaya ve Mihawk'ın seviyesine yazsan daha isabetli olurdu.
Böyle bir konu açmak için bütün sahneleri koyma gibi bir zorunluluğumuz olduğunu bilmiyordum. Konu kuralları arasında mı yazıyor bu söylediğin? Tek bir karakter hakkında yaşanan yeni gelişmeye istinaden anime bölümüne konu açmak yasak değilse, gayette açılabilir diye düşünüyorum.

Benim derdiğimin ne olup olmadığının bir önemi yok. Sonuçta konuyu açarken ben yorum yapmıyorum, ilk anime düellosunda kasıtlı olarak atlanan bir sahne TV Special'da animeye tekrardan eklenmiş, bunu insanlar bilsin diye konu açtım. Ama bakıyorsun olayı yorumlamadan direk kişisel olarak sataşmaya kalkan, bu detayı görmezden gelmeye çalışıp, konu açtığım için beni tahrik etmek için başka yerlerden örnek vermeye çalışan kişiler var. Sana göre çok önemsizse önemsiz bir detay olduğunu belirtebilirsin, orası sana kalmış.

Mihawk seviyesi konusuna yazılmasının bir mantığı yok çünkü burada amaç manga takip etmeyen kişileri anime açısından bilgilendirmek. Animeden bu sahneyi takip eden kişinin bu yenilikten haberi olmayabilir sonuçta.

Aynı şey, Mihaek Zoronun dövüş gücünden korkmuyor, açık şekilde iradesinden ve potaniyelinden çekiniyor. Akabinde ettiği sözlerden de belli ediyor zaten bunu. Seni bekliyor olacağım vs. deyişinden anlamak lazım. Şenks nasil Luffyi bekliyorsa Mihawk da Zoroyu bekliyor. Tamamen aynı hadise potansiyel ve irade üzerine. :)
Kişisel görüşe kalmış bir şey. Sana göre öyle olabilir tabii.

Konuyu açan çok büyük bir risk almış üzerine forumun iki büyük tarafını hedef almış.

İki büyük tarafı derken zoro ve mihawk dan bahsediyorum.

Mihawk şaşırdı deseler mihawkcılar ayağa kalkıyor.

Mihawk şaşırmadı deseler zorocuların zoruna gidiyor.

Mihawk haterları da bu fırsattan istifade edip mihawk altına etmiş diyor.

Yani hiçbir tarafı tatmin edemezsiniz aynı şekilde gider bu konu.

Gidin sanjiyi ezin kimse karışmaz size nede laf atar.

Böyle bir konu açmak için bütün sahneleri koyma gibi bir zorunluluğumuz olduğunu bilmiyordum. Konu kuralları arasında mı yazıyor bu söylediğin? Tek bir karakter hakkında yaşanan yeni gelişmeye istinaden anime bölümüne konu açmak yasak değilse, gayette açılabilir diye düşünüyorum.

Benim derdiğimin ne olup olmadığının bir önemi yok. Sonuçta konuyu açarken ben yorum yapmıyorum, ilk anime düellosunda kasıtlı olarak atlanan bir sahne TV Special'da animeye tekrardan eklenmiş, bunu insanlar bilsin diye konu açtım. Ama bakıyorsun olayı yorumlamadan direk kişisel olarak sataşmaya kalkan, bu detayı görmezden gelmeye çalışıp, konu açtığım için beni tahrik etmek için başka yerlerden örnek vermeye çalışan kişiler var. Sana göre çok önemsizse önemsiz bir detay olduğunu belirtebilirsin, orası sana kalmış.

Mihawk seviyesi konusuna yazılmasının bir mantığı yok çünkü burada amaç manga takip etmeyen kişileri anime açısından bilgilendirmek. Animeden bu sahneyi takip eden kişinin bu yenilikten haberi olmayabilir sonuçta.
Yasak demedim zaten. Yasak olsa bile çok umrumda olmaz. Sadece sen amacını yazdığında, açtığın konunun bu amacı karşılamadığını belirttim. Onun dışında benim açımdan eğlenceli bir konu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık