Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Doc Q

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Hasta ama, boş birine benzemiyor.

    Kullanılan: 63 65.6%
  • Bunun daha kendine hayrı yok.

    Kullanılan: 33 34.4%

  • Kullanılan toplam oy
    96

Doc Q
(Doku Kyū) Karasakal Korsanları'nın doktorudur. Doktor olmasına rağmen, ironik olarak sürekli hasta görünür ve hareket edebilmek için atı Stronger'a (Atı da kendisi gibi hastadır) biner.

Görünümü

Q, tayfasının diğer elemanları gibi oldukça büyük bir adamdır. Çoğunlukla atının üzerindedir. Atı da normal bir attan daha büyüktür. Normalden daha uzun bir burnu vardır. Yüzü tıraşsızdır ve alnından gelen ve gözlerinin kenarlarından geçen mor renkte dövmelere sahiptir. Saçları uzun, kıvırcık ve gri renktedir. Görünümü ve hareketleri nedeniyle ölümün kıyısındaki birine benzer.

Üzerinde siyah renkte büyük bir kürk vardır. Kürkün kenarları beyaz halat ilmiklerine benzediği için, boynunda ise cellatların kullandığı türden bir halat varmış gibi görünür. Kenarları yamulmuş, geniş ve siyah renkte bir şapka takar. Kürkün içine boyun yakalı, koyu yeşil renkte bir hırka giyer. Ayrıca altındaki pantolon diz hizasına kadardır, bu yüzden kıllı bacakları belli olur. Ayakkabıları büyük, tokalı ve siyah renktedir. Sırtında uzun ve silindirik bir çanta taşır. Çantanın içinde dövüşürken kullandığı bir tırpan vardır. Q'nun tipi eskiden Vahşi Batı'da yaşamış cenaze işi yapan adamlara benzer. Bunlara ek olarak siyahlar içerisine olması, solgun teni ve tırpan kullanmasından dolayı Azrail'i andırır. Lakabının da bundan gelmesi olasıdır.

Hasta gibi göründüğünden yüz şekli de acınacak haldedir. Sürekli acı çeken ve yorgun bir hali vardır. Bazen konuşmasını tamamlayamadan öksürmeye başlar. Zaten doğru düzgün konuşamaz. Kronik hastalığı yüzünden ağzından sürekli kan gelir. Sağlık problemleri olsa da, arada sırada ilginç bulduğu durumlara gülümseyebilmektedir.

Kişiliği

Q, tayfasının geri kalanı gibi kadere karşı kuvvetli bir inanca sahiptir. Fakat onların aksine şansı ve şanssızlığı daha ön planda tutar. Onun için insanlar sanslı ve şanssız olarak ikiye ayrılır. Şanslı kişiler övgüyü hak eder, şanssızlara ise acımak gerekir. Fakat onun şanslı olarak addettiği kişiler için durum onun düşündüğünden farklı bir hal alabilmektedir. Monkey D. Luffy'yi "şanslı" kategorisine koymasına rağmen, Marshall D. Teach planları doğrultusunda Luffy'nin peşine düşmüştür. Hasta bir vücudu olduğunu bilmesine rağmen, buna gülebilmektedir.

Yetenek ve Güçleri

Q, tayfanın doktoru olduğundan tıp eğitimi aldığı düşünülmektedir. Ancak henüz tıbbi bir müdahalede bulunurken görülmemiştir. Fakat iyi bir doktor olduğu varsayılabilir. Jesus Burgess, Sabo ile olan savaşında ağır yaralandıktan sonra, Shiliew ve Laffitte'den Q'yu getirmelerini istemiştir. Q'nun kimya konusunda bazı becerileri olduğu söylenebilir. Bu bilgisi ile patlayan elmalar yapar. Genelde kendisine kurban olarak seçtiği kişilere, bu elmaları ikram eder.

Hasta olmasına rağmen, Burgess ile kürek çekerken görülmüştür. Koca tekneyi hareket ettirebildiği için bir miktar fiziksel güce sahip olduğu söylenebilir. Yine hastalığına rağmen oldukça hızlıdır. Kaptandan emri alır almaz tırpanı ile Edward Newgate'e saldırmıştır. Teach, tayfaya 140.000.000 Beri ödüllü En Kötü Jenerasyon korsanlarından sayılan Jewelry Bonney'yi almayı teklif ettiğinde, Q tayfada zayıflara yer olmadığını söyleyerek buna karşı çıkmıştır. Bu ani parlamanın sonucunda Q'nun göründüğünden daha güçlü olabileceği anlaşılmıştır.

Q, her zaman bir çanta taşırken görülmüştür. Son olayında çantadan tırpan çıkınca, çantanın adı ''Tırpan Çantası'' olmuştur. Karasakal Korsanları toplu olarak Newgate'e saldırdığında, Q bu görevi çift kanatlı bir tırpan kullanarak yerine getirmiştir. Ayrıca hasta biri olmasına rağmen insanüstü bir dayanıklılığı vardır. Newgate'den gelen deprem saldırısını ve eski Filo Amirali Sengoku'nun Daibutsu formundan gelen şok dalgasını yediği halde, bu saldırıları ufak tefek yaralarla atlatmıştır.

Ek Bilgiler

- Q'nun "Mahşerin Dört Atlısı"ndan biri olan "Ölüm" ile birçok benzer özelliği bulunmaktadır.

Künye

Adı: Doc Q
Okunuşu: Doku Kyū
İngilizce Adı: Doc Q
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 223, Anime 146
Bağlantısı: Karasakal Korsanları
Unvanları: Korsan, Doktor
Lakabı: Ölüm Meleği (Jap. Shinigami, İng. Death God)
İngilizce Lakabı: Azrail (Grim Reaper)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 18 Ekim
Ödülü: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Doc_Q
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
ben bu adamı gereksiz biri sanıyordum ama pek güçlü gibi de değil veremli gibi sürekli kan öksürüyor
 
O

osqun_TR

ellerıne sağlık smoker-san.. ilk baştan belliydi zaten bu adamın bomba olduğu
 
Ellerine sağlık Smoker'san !
Bu arada yenilenmişken 1 teori atıyım :D
Bence Doc Q Witch Doctor ! [ Yani Kara büyü felan yapıyor ve patlıyan elmada örnek ( pamuk prenses'den örnek ! ) ]
Ek olarak o 140.000 ß olayını çözemedim harbi varmıydı öyle biryer o zaman tayfadaki en ezik adam Zoro'ya eşit :D
 
Ellerine sağlık Smoker'san !
Bu arada yenilenmişken 1 teori atıyım :D
Bence Doc Q Witch Doctor ! [ Yani Kara büyü felan yapıyor ve patlıyan elmada örnek ( pamuk prenses'den örnek ! ) ]
Ek olarak o 140.000 ß olayını çözemedim harbi varmıydı öyle biryer o zaman tayfadaki en ezik adam Zoro'ya eşit :D
Ödülü fazla olan az olandan güçlü diye bir kanun oldugunu sanmıyorum :confused:
 
K

koma

zaten karasakal korsanları gaarip tipler ilk bakışta anlamıyorsun güçlerini hepsi malak gibi
bilgiler için eline koluna diline sağlık
 
bu adam başta güçsüz görünerek bu ne lan dedirtip sonra hayvanlaşan biri sanırım karasakalda başta ilk darbeyi alıyor sonradan açılıyor bide adamın atıda hasta utanmasa adama kendini taşıtıcak :D
 
zaten aceten kaçarken bu doc-Q ve atı yere düşüyor bide tayfa onu taşıyor ayak bağı:ehe:
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık