Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Dereyi Görmeden Paçaları Sıvamak

İlk olarak her koyun sandığın gibi değildir(örn Anadolu Yaban Koyunu yada Amerika Yaban Koyunu.)

İkinci olarak ben bu son olaya diyorum ki şu an az bilgimiz var. İşler biraz netliğe kavuşsun o zaman eleştirelim diyorum bu kadar basit.
Retcon olmadan açıklanmayacak şeyler var. Yani senaryo sorunlu, o yüzden beklemeye gerek yok.

Oda, beğenilmeyen eleştirilen ya da mantık hatası olduğu düşünülen hangi konunun üzerine gidip tutarlı hale getirdi?

Siz o Luffy'i unutun öldü gitti, Luffy bilinci taşıyan Nika, pardon Joy Boy ile idare edeceksiniz artık.

One Piece'ten de iyi bir son beklemememiz gerektiğini biliyordum ama bu saçmalık çok erken geldi. Umarım bu rezilliğin üzerini bir şekilde örter.

Yapılan rezillikler Oda'nın umurunda değil ama bazıları Oda'nın bunları düzelteceğine dair ümitvari konuşuyor. Hani kendisi inanmış başkalarını da inandırmaya çalışıyor. Ya da kendisi de inanmıyor ama inanmayanların sayısı çok olursa belki Polyannacılık oynayabilirim ümidini taşıyor.

Trajikomik bir durum.

Bu konudaki yorumlar zaten sıradan tartışma yerlerinde yazıyor ? bu konunun olayı ne şimdi başlığı görünce bir şey sandım

Tek altyapı var o da bu
Lakin bu da ''nika'' yı açıklamıyor düz tanrı diyor. Nika ismini who dan duyduk demek ki gökyüzü halkı farklı sesleniyordu. Lakin ki öyle bir şey olsa idi yazar calgara fb sinde bahsederdi kişilikleri tam benzemese de amaçları benziyordu. Lakin ki öyle olmadı :) O ateş sahnesi foreşadow falan değil o çizime şimdi senaryo uyduruyor sadece. Hem king hem JB için skypia arcı önemli hatta şuan ki senaryo içinde ama bu demek değil ki roger dan tut OP ye kadar retcon yemesin. Komple hikaye retconlandı. Biz sanıyorduk roger önüne geleni astı kesti ''even wb'' denilen adamı çizdi
Oden olmasa orta da avel avel gezen başka korsan tayfalarını dağıtan tip olacakmış. O her şeyin sesini duyma hikayeyi öğrenme tak yalan oldu. OP nin ismi değişti. Ortaya kitabeler çıktı. Hiç olmadık bir ''korsan tayfası'' yaratıldı ki bu tayfanın lideri yüzünden tek korsan gördüğümüz karasakal da retcon yiyecek. Kısaca deresi tepesi yok bu işin 2yıl önce ve sonra diye ayırıyorduk 4-5 sene önce de wano ile de ''wano öncesi-sonrası'' olarak devam edeceğiz. Her şey değişti çünkü karakterlerin aldığı güçler bile...

Oda sbslerde mangada olanlar sınırında cevap veriyor. Aslında öyle değil böyle deyip gelecek manga bölümlerinden spoiler mi versin? Mesela bir databookta sabo öldü diyor. Çünkü o manga sayısına kadar öyleydi. Öyle anlatılması gerekiyordu. Sizin mantığınıza göre zoronun kılıç değiştirmesi de shimotsuki çıkması da adının aslında shimotsuki Zoro olması da retcon olur. Oysaki tüm seri boyunca her yerde adı roronoa Zoro yazıldı.

Oda sbslerde mangada olanlar sınırında cevap veriyor. Aslında öyle değil böyle deyip gelecek manga bölümlerinden spoiler mi versin? Mesela bir databookta sabo öldü diyor. Çünkü o manga sayısına kadar öyleydi. Öyle anlatılması gerekiyordu. Sizin mantığınıza göre zoronun kılıç değiştirmesi de shimotsuki çıkması da adının aslında shimotsuki Zoro olması da retcon olur. Oysaki tüm seri boyunca her yerde adı roronoa Zoro yazıldı.
Seni severim bilirsin ama senin yazdıkların ile bizim sorunumuz arasında bir alaka yok.

Luffy, bu seridei en önemli soyun mensubu üzerine 100lerce şey yapmış ve lastik meyvesini yemiş. Sıkıntı bu karakterin bu meyvesi bir kaç bölüm önceye kadar kesinlikle lastik meyvesiydi ama şuan nika. Bunu mantıkla açıklamanın hiçbir yolu yok.

Luffy gülüyormuş, güçlenmiş, başka karakter olmuş vesaire bunlar hikaye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık