Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Cyberpunk: Edgerunners (2022)

Seriyi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    26
Anlatılmak istenen dünyayı çok iyi yansıtmışlar. Ki bu tarzda bir Cyberpunk dünyası çok fazla bulamıyoruz. Bunun üstüne de bir beyazperde oldu mu; misss.
Lakin şunu eleştiremeden duramıyorum. Hikayede tempo sorunu var. Karakterlerle bağ kuramayacak kadar bazı şeyleri geçiştiriyorlar. güzel karakterler var; ama daha akılda kalıcı ve dramatik olabilirdi izleyici için. Ki Tost KAYAOĞLU'nun bir kaç fikrine katılmasam da; güzelce açıklamış.

Son olarak:

"YHAAA ABİ ERİDİM YHAAAAAA! MÜKEMMEL YHAAA! OFFFF YHAAAAĞ" diyerek bir daha izleyip üzerine bir daha konuşmak istiyorum.

Anlatılmak istenen dünyayı çok iyi yansıtmışlar. Ki bu tarzda bir Cyberpunk dünyası çok fazla bulamıyoruz. Bunun üstüne de bir beyazperde oldu mu; misss.
Lakin şunu eleştiremeden duramıyorum. Hikayede tempo sorunu var. Karakterlerle bağ kuramayacak kadar bazı şeyleri geçiştiriyorlar. güzel karakterler var; ama daha akılda kalıcı ve dramatik olabilirdi izleyici için. Ki Tost KAYAOĞLU'nun bir kaç fikrine katılmasam da; güzelce açıklamış.

Son olarak:

"YHAAA ABİ ERİDİM YHAAAAAA! MÜKEMMEL YHAAA! OFFFF YHAAAAĞ" diyerek bir daha izleyip üzerine bir daha konuşmak istiyorum.
Fost Keteoğlu mu? @kekomancer çok seversin. 🤭

Şu "Özel olma" olayı: Cyberpunk konseptinde var olan arketipin bir özelliğidir. Hem farkettiyseniz; şirketlerin ürünleri pazarlama stratejileri de "sen özelsin" mottosundadır. Şirketlerin başındaki, beyaz yakalılar, çetelerin hepsinde bu özellik mevcuttur.

Oyunu oynayan gençler biliyordur. Bu evrende vücuda eklenen o zımpırtalarda sınır eşiği ne? Sipersayko'ya dönüşmeye iten etken, eklenti sayısı mı yoksa var olan eklentilerin gücü mü? Misal iki kolu iki ayağını kazada kaybetmiş insan 4 eklenti taktırıyor ya da iç organları yerine siber organlar taktırıyor bu tehlikeli mi o insan için? İzlerken en çok bu takıldı kafama
Oyunda Regina ablamız bahsediyor bunlardan, ama ayrıntılarıyla nedeninden bahsettiğini hatırlamıyorum. Gerçi etkisiz hale getirme görevi dışında çok bir merakım yoktu bu elemanlara karşı, benim gözümden kaçmış da olabilir.

Şahsi çıkarımım; eklenti sayısı veya eklenti gücü ile alakalı değil, yoksa Adam Smasher gibi birinin sibersayko olmama ihtimali yok.

Oyunu oynayan gençler biliyordur. Bu evrende vücuda eklenen o zımpırtalarda sınır eşiği ne? Sipersayko'ya dönüşmeye iten etken, eklenti sayısı mı yoksa var olan eklentilerin gücü mü? Misal iki kolu iki ayağını kazada kaybetmiş insan 4 eklenti taktırıyor ya da iç organları yerine siber organlar taktırıyor bu tehlikeli mi o insan için? İzlerken en çok bu takıldı kafama
Öyle bir eşik verilmiyor. Tanım olarak var olan toplumdaki gibi psikolojik problemlere meyilli olan kişilerin sibernetik ile bir diğer boyuta geçişi olarak tanımlıyorlar. Yine 1 kol ya da dediğin gibi bir uzuv için çok olası değil ama daha fazla siber malzeme ile etkileşime girenlerle ilgili olarak şöyle bir detay var, hormonlara bağlı duyguların, hazların, üzüntülerin vücutta oluşturduğu bilinmez yan etkiye bağlı olduğu. Atıyorum bir olaya çok sinirlendin, sağı solu yumrukladın, işte kan akışın hızlandı, kol kasların kasıldı, şu oldu, bu oldu, elin acıdı, bir şeyleri ezmenin kırmanın hazzını aldın durdun ve yatıştın. He işte implantta bu olmadığı için vücut tribe girebiliyor, örneğin seks. Metal bir hurdasın, çevren hazların içinde yuvarlanırken sen türbişon gibisin. He bir de animede olmayan şu detay var. Psikozların hepsi manyak bir katil değil, bayağı toplumda var olan sakat (müptezel tipler) kimseler de sibersayko. Herkeste yan etkisi farklı. Yine verilmeyen diğer detay da sibersaykoların hunharca öldürülüyormuş havası. Tam tersi, şirketler hepsini canlı istiyor, eğer ki kriminal bir olaya karışmamışlarsa tedavisi bittikten sonra salıveriyorlar. Şu uzun parmakları olan elemanı öldüren sibersaykonun geri dönüşü yok, o tedavi olamaz ama dany ile onun selefi tedavi edilebilir durumda. İşte ne kadar vakit alacağı belirsiz bir sürede şu ne dansıydı unuttum, onunla aylarca belki yıllarca psikolojik tedavi uyguluyorlar. çok yazmışım pardon, imla patates olmuştur idare et

Şu "Özel olma" olayı: Cyberpunk konseptinde var olan arketipin bir özelliğidir. Hem farkettiyseniz; şirketlerin ürünleri pazarlama stratejileri de "sen özelsin" mottosundadır. Şirketlerin başındaki, beyaz yakalılar, çetelerin hepsinde bu özellik mevcuttur.
Aslında ana karakter özel filan değil baya hunharca gitti yani. Özel filan olsa 4 5 defa bayılır her seferinde daha güçlü dönerdi filan. Özel olma olayıyla dalga geçilmiş aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık