Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Crocodile

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 225 70.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 97 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    321
Of bu çok ağır olmuş ne yaptın öyle.

Mihawk alırdı orada.Tek atmazdı daz gibi ama alırdı.

Luffy'den öğrendiğimiz kadarıyla suyu eline sürünce yamultuyorsun adamı.Mihawk Yoru'ya tükürür tükürür yine keserdi.:D Boşa haki harcamasına da gerek yok.
Sahneleri bir tarafa çekmeyelim iütfen. Kokutou'ya tükürür falan adam Crocodile'ın yeteneğini biliyor mu o bile belli değil. Adam Crocodile karşısına gelince bulaşmadı işte. Kazanacağından emin olsa Okamalar gibi, Daz gibi geçerdi ki Vista ile bile savaştı kısa süreli de olsa bu adam. Neymiş Crocodile'ın geleceğini görmüş saldırıyı iptal etmiş de. Neymiş kadınmış saldırmamış da. Güldürmeyin abi beni kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz bilmem farkında mısınız? :D

Mihawk fanları yine 180 derece konu çevirme yeteneklerini konuşturmuş oldu mihawk görse gurur duyardı. Crocodile bunu açık açık durdurmuş işte sonra neden takip etmedi peki ?

Oha diyorum yapilacak en fanca yorumu yaptın şuan. Croco'nun kancasina bakarak atağı nasil durdurduğunu görebilirsin. Bu yorum komiklikten başka bir şey değildir diyorum kisaca. :hhh:

Peki Crocodile "Seni böcek gibi ezerim" diyor.Mihawk saldırıyor o saldırıyı bile önceden görüp atağını kesen adam. Ahahaha yoruma bak ya :D

Crocodile onu durdurunca niye bir şey yapamayıp R'ye takıyor peki? Ki öncesinde bu adam Shanks'i anarak üzgünüm diyerek Luffy'i öldürmek için harekete geçiyor. Hemen öncesinde Daz'i kesiyor falan? Söyle bakalim. :)

Adamın orada "Crocodile" demesi onun saldırısını kesip onu durdurmasından kaynaklaniyor. Adam şaşırıyor Crocodile'i karsisinda görünce.
Mihawkın kılıç tutuşuna bakarsan hala saldırı pozisyonunda olduğunu anlarsın. Mihawk daz bonesa saldırıyor da crocodile gelince neden saldırısını iptal etsin.
Crocodile ayak takımı değil. MF'deki yaptıklarını herkes biliyor. Mihawk ile kaç yıl aynı masadan yemek yemişlerdir Shichibukai oldukları zaman. Mihawk'ın MF'yi ciddiye alacak bir amacı da yok. Luffy ile bir şeyler denerken durduk yere tanış olduğu Crocodile ile ters düşmek istemiyor olabilir. Adamını neden kesiyor diyecekseniz eğer, Crocodile'ın bile adamını umursadığını düşünen yoktur herhalde.

Ben de size soru soracağım. O karenin öncesinde neden Mihawk dikkat kesiliyor?

Resme tekrardan baktım.
Yukarıda açıkça belli. Sol kolu çekip sağ kolu itip Luffy'ye saldıracak.
Alta bakınca ise yan saldırmak yerine anında kılıcı yatay tutup savunma moduna geçmiş.
Bu nedenle "Mihawk Luffy'e saldırırken Crocodile ona saldırır. Mihawk anlık refleks ile savunma yapar." düşüncesi daha mantıklı geliyor şimdi.

Birazcık işsizlik oldu. :D

Son düzenleme:
Crocodile ayak takımı değil. MF'deki yaptıklarını herkes biliyor. Mihawk ile kaç yıl aynı masadan yemek yemişlerdir Shichibukai oldukları zaman. Mihawk'ın MF'yi ciddiye alacak bir amacı da yok. Luffy ile bir şeyler denerken durduk yere tanış olduğu Crocodile ile ters düşmek istemiyor olabilir. Adamını neden kesiyor diyecekseniz eğer, Crocodile'ın bile adamını umursadığını düşünen yoktur herhalde.

Ben de size soru soracağım. O karenin öncesinde neden Mihawk dikkat kesiliyor?

Resme tekrardan baktım.
Yukarıda açıkça belli. Sol kolu çekip sağ kolu itip Luffy'ye saldıracak.
Alta bakınca ise yan saldırmak yerine anında kılıcı yatay tutup savunma moduna geçmiş.
Bu nedenle "Mihawk Luffy'e saldırırken Crocodile ona saldırır. Mihawk anlık refleks ile savunma yapar diyenler var." düşüncesi daha mantıklı geliyor şimdi.
Yavaştan Troll olduğunu düşünmeye başladım gerçekten. Crocodile Daz'ı umursamıyor mu? Bu adamların ikisi arasında farklı bir bağ var. Kapak hikayesinde Daz Crocodile'ı bırakmıyor kaçma şansı olmasına rağmen. Crocodile ise hapishane'den çıkınca onu çıkarmaya gidiyor. Yeni Dünya'ya girerken bile ''Geliyor musun?'' diye soruyor. Emirler yağdırmıyor. Eğer bunu anlayamamışsan ve Daz'ın önemsemiyor diyorsan hala bir şey söylememe gerek yok zaten.

Sorduğun şeyin cevabını önce ki yorumumda cevapladım zaten.

Yavaştan Troll olduğunu düşünmeye başladım gerçekten. Crocodile Daz'ı umursamıyor mu? Bu adamların ikisi arasında farklı bir bağ var. Kapak hikayesinde Daz Crocodile'ı bırakmıyor kaçma şansı olmasına rağmen. Crocodile ise hapishane'den çıkınca onu çıkarmaya gidiyor. Yeni Dünya'ya girerken bile ''Geliyor musun?'' diye soruyor. Emirler yağdırmıyor. Eğer bunu anlayamamışsan ve Daz'ın önemsemiyor diyorsan hala bir şey söylememe gerek yok zaten.

Sorduğun şeyin cevabını önce ki yorumumda cevapladım zaten.
MF öncesi olaylarda ekibini umursayan bir kişi olarak çizilmedi. Mihawk kapağı bilecek değil. Alabasta olaylarına göre düşününce o da tayfasını umursamayan bir Crocodile biliyordur. Ayrıca yalnız gitmektense Daz ile gitmek daha iyidir herkese göre galiba.

Troll değilim. Bana mantıklı gelen düşüncemi resim ile de anlattım. Tekrar edeyim: Mihawk Luffy'ye saldırırken Crocodile ona saldırır. Mihawk anlık refleks ile savunma yapar.

Luffy'ye saldıracaksa kılıcın ince tarafı ile saldırır yukarıda olduğu gibi. Aşağıda ise kılıcı yan savurmak yerine Crocidile'ı bloklamak için indiriyor. Kılıcın geniş olan tarafıyla da savunmasını yapıyor.

MF öncesi olaylarda ekibini umursayan bir kişi olarak çizilmedi. Mihawk kapağı bilecek değil. Alabasta olaylarına göre düşününce o da tayfasını umursamayan bir Crocodile biliyordur. Ayrıca yalnız gitmektense Daz ile gitmek daha iyidir herkese göre galiba.

Troll değilim. Bana mantıklı gelen düşüncemi resim ile de anlattım. Tekrar edeyim: Mihawk Luffy'ye saldırırken Crocodile ona saldırır. Mihawk anlık refleks ile savunma yapar.

Luffy'ye saldıracaksa kılıcın ince tarafı ile saldırır yukarıda olduğu gibi. Aşağıda ise kılıcı yan savurmak yerine Crocidile'ı bloklamak için indiriyor. Kılıcın geniş olan tarafıyla da savunmasını yapıyor.

Hacım orda mihawk havada ve luffy ye doğru uçuyor sonra crocodile geliyor ve mihawkın gözünü gösterdikleri sahnede mihawkın crocodilei fark ettiğini belirtmek istediler sonra ikisi havada çarpışıyorlar ve o büyük panelde çarpışma sonucunu gösteriyorlar yani mihawk orda kılıcını sallamış ve croconun eli çarpışma etkisiyle yana kaymış. Diyelim ki orda mihawk savunma yapıyor crocodile elinin tersiyle neden vurmaya çalışsın :) bariz
bir şekilde çarpışmışlar. Mihawk zaten saldırı halinde ve saldırısını gelen crocodilea karşı kullanıyor.Mihawkın orda savunma yapma gibi bir niyeti neden olsun orası savaş ortamı shanks ile arayı bozmayı bile göze almışken crocodile ile bağını neden koparmasın.

Kılıcını sağdan sola doğru sallıyor işte adam. Nasıl bir sahne oluşmasını istiyorsun tam olarak? Kol duruşlarına bakarsan sağdan sola salladığı pozisyonu düşün o pozisyonda çizilmiş işte. Kılıçta biraz sekme var o da savrulduğundan kaynaklı. Yoksa kılıcın ön tarafının dönük olduğu net bir şekilde belli oluyor yani.

yani mihawk orda kılıcını sallamış ve croconun eli çarpışma etkisiyle yana kaymış. Diyelim ki orda mihawk savunma yapıyor crocodile elinin tersiyle neden vurmaya çalışsın :) bariz
Kılıcını sağdan sola doğru sallıyor işte adam. Nasıl bir sahne oluşmasını istiyorsun tam olarak? Kol duruşlarına bakarsan sağdan sola salladığı pozisyonu düşün o pozisyonda çizilmiş işte. Kılıçta biraz sekme var o da savrulduğundan kaynaklı. Yoksa kılıcın ön tarafının dönük olduğu net bir şekilde belli oluyor yani.
Yana elbette kaymıştır ama kollara bakınca Mihawk'ın saldırı amaçlı yan savurmak yerine savunma amaçlı kılıcı sadece indirdiğini görüyorum.

Saldırırken sol kolu kendine doğru çekiyor, sağ kol ile de kılıcı ileri ve aşağı itiyor Luffy'ye doğru.
Aşağıda ise savunma amaçlı sol kol yine kendine çekilmiş, sağ kol ile ise Crocodile'ın kancasını bloklamak için kılıcı sadece aşağı indirmiş.
Bunu sağ ele bakarak da destekleyeyim. Saldırırken sağ el yere bakıyor kılıcı savurmak için, savunurken ise kılıcı sadece indirdiği için havaya bakıyor.

Diyeceklerim bunlardır. Eğer eskisi ile aynı fikirde iseniz tartışmayı daha fazla uzatamaya gerek yok. :)

Yana elbette kaymıştır ama kollara bakınca Mihawk'ın saldırı amaçlı yan savurmak yerine savunma amaçlı kılıcı sadece indirdiğini görüyorum.

Saldırırken sol kolu kendine doğru çekiyor, sağ kol ile de kılıcı ileri ve aşağı itiyor Luffy'ye doğru.
Aşağıda ise savunma amaçlı sol kol yine kendine çekilmiş, sağ kol ile ise Crocodile'ın kancasını bloklamak için kılıcı sadece aşağı indirmiş.
Bunu sağ ele bakarak da destekleyeyim. Saldırırken sağ el yere bakıyor kılıcı savurmak için, savunurken ise kılıcı sadece indirdiği için havaya bakıyor.

Diyeceklerim bunlardır. Eğer eskisi ile aynı fikirde iseniz tartışmayı daha fazla uzatamaya gerek yok. :)
Animenin filler görüntüleri var evet ama bu sahne filler değil o yüzden animedeki de filler değil. Hocam ne diyeyim umarım sen haklısındır okadar uğraştın boşa gitmesin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık