Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Crocodile vs. Emporio Ivankov

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    272
Yanında beni de banlat bu yorumları gördükten sonra görmediğimi düşünmeye başladım. :/
G siz luffy’den dayak yediciler sandığımızdan fazlaymış yapacak bir şey yok :bilmem:
Söz konusu buz dağı olunca mf baz alınır ama
Croco ace’i kurtarır
Croco mihawk’ı durdurur
Croco akainu’yu durdurur
Croco dofi ile çarpışır
İşte o zaman mf saçma bir arc olur.
Yapacak bir şey yok malesef.

G siz luffy’den dayak yediciler sandığımızdan fazlaymış yapacak bir şey yok :bilmem:
Söz konusu buz dağı olunca mf baz alınır ama
Croco ace’i kurtarır
Croco mihawk’ı durdurur
Croco akainu’yu durdurur
Croco dofi ile çarpışır
İşte o zaman mf saçma bir arc olur.
Yapacak bir şey yok malesef.
Bari alabastadaki gerçek Croco değildi Bon Clay'i dövdü :D falan diyeydi Oda ya hakikaten şunlar alt alta gelince sıvanamayacak bir tablo meydana geliyor.

Sanjinin hocasının gücünü anlayamamışsın.
Kafa önemli kafaaa.
Bana göre ivankov mihawk’dan donanımlı birisi. İlla güçlü olmasına gerek yok. Yıllarca devrimcilerdeymiş kim bilir nasıl bir zekaya sahip.
Bellamy genç ve o zamanlar güçsüz olmasının sebebi de daha toy olmasına bağlanabilir. Ama croco'nun yaşı kaç olmuş birde bu adam shicki mevkisinde. Krallık ele geçirme planları yapıyor ve örgüt kurmuş vs.. bu adamın ilk göründüğünde ki gücü gerçek gücü bana kalırsa. 44 yaşına kadar haki öğrenememiş 2 yıllık arada mı öğrenecek :oleyo: . Eğer haki çıkarsa da bunun adına sıvama denir başka bir açıklama göremiyorum açıkcası. Croco ilk villian karakter olarak o zamanın şartların da fazlasıyla güçlü tasarlanmıştı zaten. Croco boyun şanssızlığı ilk büyük boss olarak karşımıza çıkmış olması. Mangaka haki kavramını kafasında oturtsaydı büyük ihtimal ilk göründüğünde croco hakili olurdu. Ama şuan olması için hiç mantıklı bir sebep yok. Croco boy uyanışı açıp hakiyi öğrenememiş garibim. Uyanışı açmak haki öğrenmekten daha kolayına gelmiş heralde.
Hacım alabasta zamanında daha haki diye bir şey yok neden crocoda olsun ki:D Oda bu yüzden adamı geri getirdi zaten. Yoksa senin dediğin gibiyse gerçekten Oda salaklık etmiş olur. İttifak mı kalmadı da ezik crocoyu çağırıp üst seviyelerin karşısına koyuyorsun derdik. Bellamy atar yapan ergenin tekiydi gitti tek yedi. Geri geldi koka falan yaptı.
Smoker haki kullandı mı ace’e karşı ? Aynı şekilde ace de kullanmadı çünkü öyle bir kavram yoktu. Mantıklı sebep yok dedin de adam yeni dünyada bu sebep yeterli bence:D
Hakisiz yeni dünyada dolaşan affedersin ama maldır bence. Ben mihawk haki kullanmıyor desem kim bana kanıt gösterebilir mesela? Adam buggy yi kesememiş derim ki bu adam haki kullanmıyor. Ama ikimiz de biliyoruz ki mihawk da haki var. Seride belirli bir öneme sahip olan ve yeni dünyaya gelen her karakterin hakisi vardır artık bunlara şaşırmamamız gerekiyor.
Lucci gelip full body koka yaparsa ben buna şaşırmam artık. Magellan haki kullansa vay be adamda haki varmış demem yani.

Bari alabastadaki gerçek Croco değildi Bon Clay'i dövdü :D falan diyeydi Oda ya hakikaten şunlar alt alta gelince sıvanamayacak bir tablo meydana geliyor.
Geçmişte Wb'ye meydan okuyan, Dof'un Denizcilerden kaçtığı zamanlarda Shichi olup korsan kesen, 3 Amiralin bulunduğu platformun önüne gelip adam kurtaran, MF de istediği gibi cirit atan adam Croc. MF de bunu yaparken basit meyve teknikleri dışında meyvesini ciddi anlamda kullanmadı bu adam birde. Bunu çizen adam da aynı Alabastayı çizen de.

Olay sadece serinin bu kadar uzun süreceğini ve güçlerin bu kadar yukarıya çıkacağını hesaplayamayışından kaynaklı. Yani Alabasta da ki Croc'un gücü aslında MF de ki Croc'un yaptıklarıyla aynı. Arada sadece zaman farklı ve serinin gelişim farkı var.

Seri ilerledikçe güçler tırmanır fakat Crocodile'ı çok erken işlediğinden ve serinin bu kadar uzun sürmesi onun düşüncelerini iyi yansıtamadığını gösterdi. Adamın MF de yaptıkları netti ama kimse kabul etmiyor. Law Dof'a Shichiliğin giderse Amiraller peşine düşer diyor. Fakat 2 yıl sonra Croc'u görüyoruz adam mekanda oturuyor...

Yani şu anket ve yorumlardan sonra cidden ben yanılmış olayım istiyorum. Bir düşünsene ben haklı çıkıyorum...

Ciddi ciddi Croc'un 2 yıl sonra göründüğünde haki çıkması imkansız diyen adamlar konuya yazıyor. :D

Bak saçma değildir demiyorum cidden saçma ama. İşte hesaplanmamış uzun serilerin dezavantajı bu malesef. Adam crocoyu çıkardı ana karakter neredeyse 3 defa kaybediyor sonra yıllar geçiyor ve yeni kavramlar getiriyor sonra adamı geri getirince farklı bir şey çıkıyor ortaya malesef. Bana göre de bu saçma ama bu gerçeği kabullenmemiz gerek. Ona bakarsak doflamingo bence dresserosa da çok daha güçlü göründü gözümde mf ye nazaran.

Geçmişte Wb'ye meydan okuyan, Dof'un Denizcilerden kaçtığı zamanlarda Shichi olup korsan kesen, 3 Amiralin bulunduğu platformun önüne gelip adam kurtaran, MF de istediği gibi cirit atan adam Croc. MF de bunu yaparken basit meyve teknikleri dışında meyvesini ciddi anlamda kullanmadı bu adam birde. Bunu çizen adam da aynı Alabastayı çizen de.

Olay sadece serinin bu kadar uzun süreceğini ve güçlerin bu kadar yukarıya çıkacağını hesaplayamayışından kaynaklı. Yani Alabasta da ki Croc'un gücü aslında MF de ki Croc'un yaptıklarıyla aynı. Arada sadece zaman farklı ve serinin gelişim farkı var.

Seri ilerledikçe güçler tırmanır fakat Crocodile'ı çok erken işlediğinden ve serinin bu kadar uzun sürmesi onun düşüncelerini iyi yansıtamadığını gösterdi. Adamın MF de yaptıkları netti ama kimse kabul etmiyor. Law Dof'a Shichiliğin giderse Amiraller peşine düşer diyor. Fakat 2 yıl sonra Croc'u görüyoruz adam mekanda oturuyor...

Yani şu anket ve yorumlardan sonra cidden ben yanılmış olayım istiyorum. Bir düşünsene ben haklı çıkıyorum...

Ciddi ciddi Croc'un 2 yıl sonra göründüğünde haki çıkması imkansız diyen adamlar konuya yazıyor. :D

Baştan aşağı saçma yahu hiçbirşey kurtarmaz mangakayı.Daha Luffy'nin iman gücü açmadan düz vurduğu yumruklar bu adamı deli ediyordu.Yumruk yersin ama istifini bozmazsın alabastada bu yoktu.Vergo gibi olmalıydı o acemi Luffy'nin yumruklarını yerken ama yok.Hadi storm saldırısı çok güçlüydü ona birşey demiyorum öncesinden bahsediyorum.Bari su bu adamı çok etkiliyor falan deseydi öyle birşey de yok.Jozu'dan darbe alan adamın surat ifadesi bile değişmemeliydi.

Bak saçma değildir demiyorum cidden saçma ama. İşte hesaplanmamış uzun serilerin dezavantajı bu malesef. Adam crocoyu çıkardı ana karakter neredeyse 3 defa kaybediyor sonra yıllar geçiyor ve yeni kavramlar getiriyor sonra adamı geri getirince farklı bir şey çıkıyor ortaya malesef. Bana göre de bu saçma ama bu gerçeği kabullenmemiz gerek. Ona bakarsak doflamingo bence dresserosa da çok daha güçlü göründü gözümde mf ye nazaran.

Birde ayarını da tutturamıyor.Laflarına ve karşısındakilere bakarsan sanki amiralmiş yada amiral üstüymüş de beyazsakala kafa tutuyormuş gibi görünüyor savaşta öyle herkese sen kimsin çekip küçümsemesiyle.Garip valla.

Hacım alabasta zamanında daha haki diye bir şey yok neden crocoda olsun ki:D Oda bu yüzden adamı geri getirdi zaten. Yoksa senin dediğin gibiyse gerçekten Oda salaklık etmiş olur. İttifak mı kalmadı da ezik crocoyu çağırıp üst seviyelerin karşısına koyuyorsun derdik. Bellamy atar yapan ergenin tekiydi gitti tek yedi. Geri geldi koka falan yaptı.
Smoker haki kullandı mı ace’e karşı ? Aynı şekilde ace de kullanmadı çünkü öyle bir kavram yoktu. Mantıklı sebep yok dedin de adam yeni dünyada bu sebep yeterli bence:D
Hakisiz yeni dünyada dolaşan affedersin ama maldır bence. Ben mihawk haki kullanmıyor desem kim bana kanıt gösterebilir mesela? Adam buggy yi kesememiş derim ki bu adam haki kullanmıyor. Ama ikimiz de biliyoruz ki mihawk da haki var. Seride belirli bir öneme sahip olan ve yeni dünyaya gelen her karakterin hakisi vardır artık bunlara şaşırmamamız gerekiyor.
Lucci gelip full body koka yaparsa ben buna şaşırmam artık. Magellan haki kullansa vay be adamda haki varmış demem yani.
Bir yandan haklısın aslında. Bence de dediğin gibi şuan crocoyu görsek hakisinin olduğunu göreceğiz. MF arcı ve öncesinde baya batırdı mangaka. Haki olayı çok aptalca oldu. Crocoda haki çıkar kesin çıkmaz demiyorum ama biz göremeyeceğiz gibi geliyor bana. 2y önceki karakterlerin hiç birinde haki olayı gösterilmedi. Croco'nun misyonu bitti dememdeki sebep WB'nin ölmesiydi açıkcası. Krallık hayalleri ve ünvanı elinden alındı. WB'de öldü adamı seriye bağlayacak tek gizemi ivankov ile olan münasebeti heralde :D o da fazla özel bir şey gibi o yüzden o da öyle gizem olarak kalır. Neyse uzatmayım işin özeti croco tekrar gözüktüğünde hakiye sahip olacağı kesin ama kesin olmayan bir daha büyük bir şeyin parçası olup olmayacağı. O yüzden haki olayı croco için şuan gereksiz gibi geliyor bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık