Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Cilt 89 [4 Haziran 2018][SBS][Ekstralar]

Ceasera yüklenmesi normal. Bunlar kötü karakterler. Crocodile ve doflamingo da çok kötü karakterler. Bunlar adı üstünde villian. Şahsen crocodile iyi olmaya kalkışsa soğurum. Adam 2 yıl içinde kendine yine örgüt kurmuş kim bilir ne pis işler çeviriyor. Şahsen kötü olması ve kendine sadık kalması karakteri daha havalı ve güzel kılıyor.
Yok luffy beni yendi iyi olayım ve kötülüğü bırakayım gibi bir durum olsaydı hoş olmazdı şahsen o yüzden ceaser,crocodile,dofi gibi karakterler kötü olmaya devam etmeli. Luffy nasıl yenildikten sonra amaçlarından ve tavırlarında taviz vermiyorsa villianlar da vermemeli. Bu konuda Oda iyi iş çıkardı.

Luffy tabikii orada Doffy,tarafından katledilemeyecekti.

Dressrosa dakiler kaçırmasa,gökten haki düşer,gökten haki düşmese,Dof'un ayağı kayar yere düşer.

Elbet birşey olurdu.Lakin olan her şey saçma olacağı için.

Biz Luffy'e bala kazandı diyecektık.

Olay bu yani.

Luffy tabikii orada Doffy,tarafından katledilemeyecekti.

Dressrosa dakiler kaçırmasa,gökten haki düşer,gökten haki düşmese,Dof'un ayağı kayar yere düşer.

Elbet birşey olurdu.Lakin olan her şey saçma olacağı için.

Biz Luffy'e bala kazandı diyecektık.

Olay bu yani.
Belki de Oda Luffy'e son atağı direk yaptırırdı di mi? Yoksa Oda'yı kısıtlayan sizler mi varsınız? Ya da Dof'un da yediğin ataklardan dolayı kalkması bir o kadar sürerdi belli mi olur? :D Yahu adam başarılı olurdu diyor işte.

Neden Manga'nın eli bir tek Luffy için düşünülüyor. Dof'u çizen Oda değil mi arkadaş. Saçma bir mantığınız var. Ya da tek taraflı.

Okuyucu: Oda-sensei, üç yaşındaki oğlumun, Koca Ana'nın kızlarından biriyle evlenmesine izin verir misin? Ayrıca harika bir ordu gücü ve benimle birlikte her türlü ev işini yapabilecek birini istiyorum, Koca Ana da kendisine cehennemden bir (kadın) eş elde edebilir! İlgiler uyuşmuyor mu? P.N. Sanda Ailesi ve Charlotte Ailesi'nin anlaşmalı evliliği

Oda: Tamam. Bunu bana değil Koca Ana'ya söyle! Sıradaki!

Okuyucu: Semla gerçekten de var mı? Yemek istiyorum! P.N. Odamanyağı

Oda: Var. Bir tür İsveç şekerlemesi. Hristiyanlıkta, Büyük Perhiz adı verilen ve herkesin oruç tuttuğu bir dönem var. Eski bir hikâye. Bu oruç döneminden önce, "semla" yeniyor. Elbaf, bu tür bir hikâyeyle biçimlendirildi. Ben de daha önce yemedim! Yemek isterim gerçi!

Okuyucu: Charlotte Ailesinin 26. oğlu olan Charlotte Bavarois'ten sarkan file, eski beyzbol kasketlerine bağlı olan gizemli filelerle aynı şey mi? Bu çok havalı!! P.N Klup Lideri

Oda: Bildin! haha. Aynen öyle. Eski zamanlarda öyleydi. Ben çocukken, tüm çocuklar gizemli bir file sarkan beyzbol kasketlerini takardı. Araştırdığın takdirde, "Maedate Mesh" olduğunu görürsün. Günümüz kasketlerinde de var mıdır acep? Fark etmiş olman hoşuma gitti. Bu çok havalı.
Not: Burada biraz bocalamış gibi hissettim.

Ya Emre sen yazarın yazdıklarımı okuyor musun da bana benim yazdıklarımı okudun mu diye soruyon.

Adam açıkça yazmış. Yok böyle tartışma olmaz bırak o yüzden.

Mangaka yapar diyor sen yapamaz diyon abi daha nesini okuyayım.
Yalnız bu "mangaka yapar diyor sen yapamaz diyorsun" olayı bi raddeye kadar okurun eleştiri paletinde bulunması gereken renklerden. Gerçekçiliği yansıtmadaki başarının eleştrilmesi normal değil mi? Yani Luffy'nin örneğini ele almaya çalışalım. Sahnede istemeden G4'tan çıkmış Luffy yerde bitap düşmüş yatıyor, kalkarken jole kıvamındaki vücudunun takati kalmamış görüyoruz. Yanına Gatz gelmese kalkmaya çalışırken yine yere yapışacaktı mesela. Buraya kadar olan durumlar gösteriyor ki Luffy ayağa kalkamayacak 'gibi' duruyor. Elbette, Luffy lan bu kalkacaktır olm diye içinden geçirebilirsin ama gösterilenler Gatz'ın gelip yardım eli uzatmasına ön ayak dramatizasyonlar. Gatz hiç gelmeyecek olsa elbette kalkıp gidecekti ama sadece o kısma kadar okuyunca ister istemez kalkacaktır-kaçamayacak halde diyen iki tür okuyucunun olması normal. Yorum farkı sonuçta bu, kesin bir olay değildi bizim için Gatz olmadan kaçabilmesi. Sonrasında Gatz'a söylediği kaçabilirim ama 10 dakikada Doflamingo (etrafa?) neler yapar bilemiyorum. Şimdi burada yazar yine ümit aşılıyor, Luffy'e güvenelim mi yoksa bu ana karakterin fos iradesi mi? İsteyen inandırıcı bulur isteyen bulmaz. Mangaka demiş diye o sahnedeki inandırıcılığın seviyesi artacak değil. Eğer bu sahneleri çizerken ufacık da olsa kalkıp kaçamayacağına dair umutsuzluk hisseden bir okur varsa bunun gerçekçi yansıtılışını yazar açıklamasına rağmen eleştirmesi brnce mübahtır.

Yalnız bu "mangaka yapar diyor sen yapamaz diyorsun" olayı bi raddeye kadar okurun eleştiri paletinde bulunması gereken renklerden. Gerçekçiliği yansıtmadaki başarının eleştrilmesi normal değil mi? Yani Luffy'nin örneğini ele almaya çalışalım. Sahnede istemeden G4'tan çıkmış Luffy yerde bitap düşmüş yatıyor, kalkarken jole kıvamındaki vücudunun takati kalmamış görüyoruz. Yanına Gatz gelmese kalkmaya çalışırken yine yere yapışacaktı mesela. Buraya kadar olan durumlar gösteriyor ki Luffy ayağa kalkamayacak 'gibi' duruyor. Elbette, Luffy lan bu kalkacaktır olm diye içinden geçirebilirsin ama gösterilenler Gatz'ın gelip yardım eli uzatmasına ön ayak dramatizasyonlar. Gatz hiç gelmeyecek olsa elbette kalkıp gidecekti ama sadece o kısma kadar okuyunca ister istemez kalkacaktır-kaçamayacak halde diyen iki tür okuyucunun olması normal. Yorum farkı sonuçta bu, kesin bir olay değildi bizim için Gatz olmadan kaçabilmesi. Sonrasında Gatz'a söylediği kaçabilirim ama 10 dakikada Doflamingo (etrafa?) neler yapar bilemiyorum. Şimdi burada yazar yine ümit aşılıyor, Luffy'e güvenelim mi yoksa bu ana karakterin fos iradesi mi? İsteyen inandırıcı bulur isteyen bulmaz. Mangaka demiş diye o sahnedeki inandırıcılığın seviyesi artacak değil. Eğer bu sahneleri çizerken ufacık da olsa kalkıp kaçamayacağına dair umutsuzluk hisseden bir okur varsa bunun gerçekçi yansıtılışını yazar açıklamasına rağmen eleştirmesi brnce mübahtır.
Onun eleştirilmesine bir lafım yok o eleştirilmiyor burda şu an. Tamam Oda'nın söylediği söze bir açıklama getiriliyor. Oda demiş olsa bile bunu kastetmiştir şunu kastetmiştir gibisinden. Onun dışında zaten çoğu kişi oradaki görüntüsünden dolayı zaten zamanında kalkamazdı görmüyon mu şeklinde yorum yapmıştı. Zaten o yüzden bu kadar tartışıldı. Aksini savunanlarda Luffy'nin sözlerine bel bağladı. Aynı zamanda bu durumları Luffy'nin eğitim sırasında da yaşamış olabileceği ve ordada bir şekilde kong gun'un hiç işlemediği hayvanlardan bile bir şekilde kaçabilmesi örnek alınarak savunulmuştu.

Dediğin şekilde bize hiç o hissi mangaka veremedi diye eleştirirsin. Ama Mangaka yapardı diyorsa da bunu eleştiremezsin. Adam yapardı diyor daha nesi kalmış. O zaman daha doğru çizseydin diye bir sitemde bulunabilirsin ama adamın yapar dediğine de yapamazdı demek eleştiri olmuyor bana göre.

Belki de Oda Luffy'e son atağı direk yaptırırdı di mi? Yoksa Oda'yı kısıtlayan sizler mi varsınız? Ya da Dof'un da yediğin ataklardan dolayı kalkması bir o kadar sürerdi belli mi olur? :D Yahu adam başarılı olurdu diyor işte.

Neden Manga'nın eli bir tek Luffy için düşünülüyor. Dof'u çizen Oda değil mi arkadaş. Saçma bir mantığınız var. Ya da tek taraflı.
Croco dovusunde üstüne su düşüyor,Kata dövusunde nasıl kaçtığı bellı.

Olay Dof değil,Luffynin aldığı galibiyetler,biz nasıl Luffy'nin hakkını bazen veriyorsak.

Sende bazı durumlarda şanslı olduğunu kabul etmelisin.Sonuçta güçte bir yere kadar.

Suç Japonlarda değil, esaslı sorular da sormuşlardır, hatta çoğunluktadır bu sorular ama dandik olanları seçip cevaplıyorlar. Oda!!!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık