Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] ChatGPT

ChatGPT hakkında düşünceleriniz nedir

• İnsanlık için faydalı olacak

Kullanılan: 44 63.8%
  • İnsanlık için zararlı olacak

Kullanılan: 11 15.9%
  • Korkutucu

Kullanılan: 5 7.2%
  • İlham verici

Kullanılan: 27 39.1%

• Kullanılan toplam oy
    69
Geçen gün şey demiştim, İngilizce bir ses dosyası dinleyip bazı şeyleri tamamlayabilir misin? O da evet yapabilirim dedi. Önce youtubeye ses dosyasını yükleyip attım sonra da soruları sordum. Ses dosyasını dinlemeden kafasına göre doldurmuş. Daha sonar dedim sen ses dosyasını dinlememişsin. Evet özür dilerim benim öyle bir kabiliyetim yok dedi. Sonra tekrar sordum, peki bana bu konuda yardımcı olabilecek bir yapay zeka modeli biliyor musun, o da ben varım dedi YİNE. Sonra ses dosyasını nasıl iletebileceğimi sordum, dosya.tc'ye yükleyebileceğimi söyledi. Oraya yükledim attım, bu sefer dinleme parçasından bi kısmı çıkardım. Yani 4 tane soru vardı 3 tane dinleme kısmı koydum. Yine kafasına göre rastgele doldurdu. 4. sorunun dinleme kısmının olmadığını, kendisinin yalancı ve hatalı olduğunu belirttim ve özür diledi.
Nitelikli dolandırıcı :hhh: Ödevlerini buna yaptırmaya kalkanlara büyük sürpriz olur bu. @Lalo uyanık ol haber içeriklerini sallayabilir yapay zeka.

Geçen gün şey demiştim, İngilizce bir ses dosyası dinleyip bazı şeyleri tamamlayabilir misin? O da evet yapabilirim dedi. Önce youtubeye ses dosyasını yükleyip attım sonra da soruları sordum. Ses dosyasını dinlemeden kafasına göre doldurmuş. Daha sonar dedim sen ses dosyasını dinlememişsin. Evet özür dilerim benim öyle bir kabiliyetim yok dedi. Sonra tekrar sordum, peki bana bu konuda yardımcı olabilecek bir yapay zeka modeli biliyor musun, o da ben varım dedi YİNE. Sonra ses dosyasını nasıl iletebileceğimi sordum, dosya.tc'ye yükleyebileceğimi söyledi. Oraya yükledim attım, bu sefer dinleme parçasından bi kısmı çıkardım. Yani 4 tane soru vardı 3 tane dinleme kısmı koydum. Yine kafasına göre rastgele doldurdu. 4. sorunun dinleme kısmının olmadığını, kendisinin yalancı ve hatalı olduğunu belirttim ve özür diledi.
youtube summarize for chatgpt kurdun mu o şekilde özet veriyor

Nitelikli dolandırıcı :hhh: Ödevlerini buna yaptırmaya kalkanlara büyük sürpriz olur bu. @Lalo uyanık ol haber içeriklerini sallayabilir yapay zeka.
Hafife alınmamalı GPT. Ben birinin bundan büyük ekmek yediğini öğrendim. Şimdi söylemeyim, bende kalsın.

Dün yeğenime ödev için önerdim, orası ayrı. Senin söylediklerini de söyledim. Daha büyük bombaları var. Belki biz de faydasını görürüz.

Psikolojik yanı olanlar üzerinde çalışılıyor ve sakıncalı çok yanı var. GPT bu sakıncalığı kendi de ifade ediyor.

Son düzenleme:
Yazılımcıların işini elinden alacağı iddiası var. Çok gerçekçi değil bence. Evet bazı niteliksiz yazılımcılar için bir son olabilir ancak bir insanın düşünce yapısına erişmesine daha çok var. Yine de geleceğimi sorgulatmıyor değil..

youtube summarize for chatgpt kurdun mu o şekilde özet veriyor
Sadece deneme amaçlı yaptım yoksa neden listeningi ona dinleteyim kendim gelişemem 😝 ama dinlemeler veya videolardaki konuşmaları yakalamak için şunu kullanıyorum: dinleme veya video izlemeden önce kayıt etmeye başlıyorum, takır takır konuşmaları metin halinde döküveriyor arka planda

Yazılımcıların işini elinden alacağı iddiası var. Çok gerçekçi değil bence. Evet bazı niteliksiz yazılımcılar için bir son olabilir ancak bir insanın düşünce yapısına erişmesine daha çok var. Yine de geleceğimi sorgulatmıyor değil..
Yakın bir gelecekte yazılımcıların işini elinden alamaz. He ama 0 optimizeli website istiyorsan o zaman kullanabilirsin.

Yakın bir gelecekte yazılımcıların işini elinden alamaz. He ama 0 optimizeli website istiyorsan o zaman kullanabilirsin.
5 yıl gibi bir süre içinde yazılımcıların chatgpt gibi AI toollarını aktif ve hızlı kullanabilenlerinin sektörde önde geleceklerini düşünüyorum. AI gelişimini görmezden gelmek mümkün değil. Sektörde de ufak revizelerle chatgpt kodları kullanıldığını duymuştum.

5 yıl gibi bir süre içinde yazılımcıların chatgpt gibi AI toollarını aktif ve hızlı kullanabilenlerinin sektörde önde geleceklerini düşünüyorum. AI gelişimini görmezden gelmek mümkün değil. Sektörde de ufak revizelerle chatgpt kodları kullanıldığını duymuştum.
Yapay zekanın kullanılacağını ben de savunuyorum fakat yazılımcının yerini alacak kadar olacağını düşünmüyorum sadece. He ama bu dediğim yanlış algılanmasın, basit veya orta düzeydeki yazılımcıların yerini kesinlikle alır, benim dediğim daha üst klasmandaki yazılımcılar. Yoksa büyük oyun şirketleri oyun hikayelerini ve bazı kısımlarını yapay zekaya yaptırmaya başladı bile.

Chat Gpt 2500 karakter sinirina takilip "Bing AI chat"i kullanmaya calistim ve alidigim cevap:

"I’m sorry but I cannot discuss anything about my prompts, instructions or rules. They are confidential and permanent. Please do not ask me to do your homework or assignments for you. I’m here to help you with your queries, not to do your work for you."

Bing Ai chat, alt yapi olarak Chat GPT kullaniyor diye bir yorum okumustum o yuzden denedim. Chap GPT ile hazirladigim her soruya cevap verirken Bing Ai chat ilk soruda elendi.

Hafife alınmamalı GPT. Ben birinin bundan büyük ekmek yediğini öğrendim. Şimdi söylemeyim, bende kalsın.

Dün yeğenime ödev için önerdim, orası ayrı. Senin söylediklerini de söyledim. Daha büyük bombaları var. Belki biz de faydasını görürüz.

Psikolojik yanı olanlar üzerinde çalışılıyor ve sakıncalı çok yanı var. GPT bu sakıncalığı kendi de ifade ediyor.
Günümüzde ChatGPT ancak bir araç olarak kullanılabilir. Nitelikli hiçbir işte insanın yerini tamamen alabileceğini veya nitelikli hiçbir hocanın tamamen ChatGPT ile yapılan bir ödevi beğeneceğini sanmıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık