Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Sabo

Kim Yener?

• Katakuri yener

Kullanılan: 110 48.9%
  • Sabo yener

Kullanılan: 94 41.8%
  • Bu dövüşün galibi olmaz berabere biter.

Kullanılan: 21 9.3%

• Kullanılan toplam oy
    225
Katakuri'nin geleceği görmesi, herkes olduğu yerde dururken avantajlı ama dövüş esnasında ne kadar avantajlı olacağı tartışılır. Sonuçta diyelim ki 10 sn sonrasına kadar görebiliyor; bunun için 10 sn buna odaklanmak zorunda mı ya da hızlı çekimde mi görüyor? Tam çözemedim KH'sini bu Katakuri'nin. Hızlı çekimde görüyorsa büyük avantaj.
Koka kaplıyken genelde kimse meyvesinin özelliğini kullanamıyor ki. Daz Bones ya da Baby 5 gibi elemanlar kullanıyordur ancak. Luffy koka ile kapladığında sadece meyvesinin uzama özelliğinden destek alıyor lakin koka ile kapladığı yer lastik olmaktan çıkıyor. G4 istisna bunun nedeni açıklanmadı henüz. Yalnız BH'nin koka dışında bir olayı daha olduğunu düşünüyorum ben. Oda tam anlamıyla uyanış/haki/logia savunması gibi konuları açıklasa da daha mantıklı yorumlar yapabilsek.

Son düzenleme:
Katakuri'nin geleceği görmesi, herkes olduğu yerde dururken avantajlı ama dövüş esnasında ne kadar avantajlı olacağı tartışılır. Sonuçta diyelim ki 10 sn sonrasına kadar görebiliyor; bunun için 10 sn buna odaklanmak zorunda mı ya da hızlı çekimde mi görüyor? Tam çözemedim KH'sini bu Katakuri'nin. Hızlı çekimde görüyorsa büyük avantaj.
Koka kaplıyken genelde kimse meyvesinin özelliğini kullanamıyor ki. Daz Bones ya da Baby 5 gibi elemanlar kullanıyordur ancak. Luffy koka ile kapladığında sadece meyvesinin uzama özelliğinden destek alıyor lakin koka ile kapladığı yer lastik olmaktan çıkıyor. G4 istisna bunun nedeni açıklanmadı henüz. Yalnız BH'nin koka dışında bir olayı daha olduğunu düşünüyorum ben. Oda tam anlamıyla uyanış/haki/logia savunması gibi konuları açıklasa da daha mantıklı yorumlar yapabilsek.
Luffy, Koka yaptığında lastikliği kaybolmuyor. Lastiği sertleşip daha dayanıklı hale geliyor ama esnekliği azalıyor. Doflamingo ile olan dövüşünde Doffy'nin tekmesi Luffy'nin karnına gömülüyordu. Mangada öyle miydi bilmiyorum ama animede öyle gösterildi.

Luffy, Koka yaptığında lastikliği kaybolmuyor. Lastiği sertleşip daha dayanıklı hale geliyor ama esnekliği azalıyor. Doflamingo ile olan dövüşünde Doffy'nin tekmesi Luffy'nin karnına gömülüyordu. Mangada öyle miydi bilmiyorum ama animede öyle gösterildi.
Evet mangada da öyle, ama bu G4'a has şimdilik.
Piton tekniğinde kokalı kolu uzadıkça uzuyor mesela.
Yani istediği zaman lastiği sertleştirirken istediğinde dahada esneklik kazandırıyor lastiğe.

hiç bilemiyorum, bir galibi olmaz gibi geliyor ama sabo'ya biraz daha yakınım güzel konu olmuş hocam.
Teşekkürler dostum.
Bende iki arada bir derede kaldım ama gönlümden Sabo geçtii.

Son düzenleme:
Sabo kazanır. Çünkü;

1 Sabonun meyvesi Karakurinin direkt antisi, alacağı ateş darbesinde hasar alacaktır Katakuri.

2 Katakurinin K Hakisi iyi ama B Haki yok gibi duruyor. Saboda da k haki görmedik lakin hayvan gibi B haki var. Bu anlamda denk gibi dursalarda meyvesinin alan saldırılarıyla Katakurinin hızını azaltıp k hakisini işlevsiz kılacaktır sabo

3 Kimi arkadaş biri sağ kol biri sol kol dese de Sabo da 2. Adam diye geçiyor yani Dragondan sonraki kişi, aynı mevkideler, diğer yandan tecrübe farkı da yoktur aralarında. Sabo da 13 yıldır sahalarda yani :)

Sabo kazanır. Çünkü;
2 Katakurinin K Hakisi iyi ama B Haki yok gibi duruyor. Saboda da k haki görmedik lakin hayvan gibi B haki var. Bu anlamda denk gibi dursalarda meyvesinin alan saldırılarıyla Katakurinin hızını azaltıp k hakisini işlevsiz kılacaktır sabo
Luffy'e son darbeyi indiren Counter ve Cadenza bile BH kullanıyordu. Yeni Dünya'da güçlü olup BH kullanamayan karakter yoktur. Koskoca Komutandan bahsediyoruz illaki kullanıyordur. Sadece KH'sine daha fazla önem vermiş gibi tanıtıldı.

Devrim ordusu sağ kolu vs Yonkou sağ kolu, güzel vs olmuş. Sabo'nun meyvesi Kata'nın antisi gibi geldiğinden Sabo alır gibime geliyor.

Şu kısım ne şimdi? :(
Bunları yapan adamın nasıl fiziksel gücü belirsiz? He bunları hakiyle yapıyor diyorsan bu adamlar o konuda nasıl eşit? Kırdığı kılıçta bir kora ait hani haki falan var onda :/
Doragonnnn! :) Attığın 3 sahneden ikisi silahlanma hakisi kullanılarak yapılmış şeyler. Dolayısıyla tabi ki fiziksel güçle alakası yok demem lazım.

Silahlanma konusuna gelirsek haklı olabilirsin. Sabo üstün olabilir. Ama bu yine sonucu değiştirmiyor.

Güzel yazmışsın ama fiziksel güç konusu bence muallak :bilmem: Hatta Sabo daha güçlüdür :a:
Eyvallah ama sanmıyorum Red. Dediğim gibi Luffy'nin 750 bölüm önce yaptığı şeyi misyonu tek yemek olan koramiraller üzerinden yapıyor Sabo. Hani 750 bölüm önceki ve sonraki güç çıtasını karşılaştırırsak abartılacak bir şey değil yaptığı bence.

Sabo son hızda Fujitora'ya attığı tekmede adamı yerinden oynatamıyor. Katakuri bu konuda daha sağlam duruyor bence. Biraz da beklenti meselesi diyeyim.

@Chaos Bringer

Alın tabi kanki :)

Hız, fiziksel güç, dayanıklılık gibi konularda kesin olarak üstün olan şudur veya budur diyemeyiz. Tahminim Sabo'dan yana ama. Yine de k.haki konusunda Katakuri'nin daha sağlam olduğu kesin bir şey. Aynı şekilde b.hakide de Sabo üstündür. Nasıl Katakuri üst düzey k.haki gösterdiyse Sabo da üst düzey b.haki gösterdi ne de olsa. Mangaka karakterlerin özel yanlarını belirtiyor bir şekilde.

Bu arada gösterilmeyen ama benim açımdan net olan bir şey var. Sabo'nun h.hakisi var. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık