Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Canavar Üçlü Güç Artışları İncelemesi

Tamam işte Zoro büyük ihtimal en iyisini falan yapacak çünkü içinde yatan potansiyel çok yüksek.
Yav potansiyeli beni ilgilendirmiyor. Ben şu anki süreçten bahsediyorum. Potansiyelinin durumunu zamanla göreceğiz işte.
Ee Bellamy, Luffy'nin kokalı halinden kan alınca da siz kabul etmiyorsunuz. Aynı şey mi diyorsun kılıca basmak ile. O zaman Luffy'nin b.hakisi daha düşük diyeceğiz. Çünkü Bellamy kim de bu adamdan kan alabiliyor? Ayar yer dediğin adamların hiç birinden ayar yemedi siz öyle söylüyorsunuz.

Silahlanması nerede zayıf yahu? Silahlanması'nın zayıf olduğu yer nereden? Adam gömdü Pica'yı. Bir görelim o zaman Zoro'nun kutrulamamasını ne hikmet ise hiç göremiyoruz. Araya Amiral falan giriyor.

Zoro ile Sanji ne kapışıyor yahu? Luffy ile Zoro'nun dövüşmüşlüğü bile var da ona rağmen neler diyorsunuz. Zoro ile Sanji madem denk kapışıyorlar neden bir bahane ile dövüşmediler? Onu yapan adam buna da yapar öyle bir dövüş. Sanji ile çekişmesi kafa yapısı ile alakalı ki manga'nın içinde bunun bir çok örneğini görürsün.
Bak anlattığım olay şu: Pica'nın aşması gereken haki+ kılıç sertliği. Bellamy'nin yaptığı ise koka ile koka kaplı bölgeye vurmak. Sanki o kokanın altında kılıç sertliği gibi bir alan mı var? Ama ona rağmen bu durum karşısında acaba diyen bir Zoro var. Kaldı ki Luffy, Dof-Cracker-Kata'yı aldı diye onu silahlanmada arşa çıkaran biri değilim. Elimde bu dövüşler olmasına rağmen. Ama sizin elinizde sıfır materyal var ve sonuç olarak Zoro silahlanmada uzzzman

Hawkinks karşısındaki, Kamazo karşısındaki Zoro'yu unuttunuz mu yav. Hawkinks delmedi mi bunu çivilerle? Kamazo tek atmadı mı? Ula sanki Zoro bunları öyle rahat yenmiş ki biz unutmuşuz.

Zoro'ya amiral girdi ne oldu? Eeee ondan birkaç bölüm sonra Luffy amiral ile karşılaştı ve de ezilmedi. Ben de bunu seviye göstermek için mi kullanayım. Dediğin tek şey; mangaka neden Dof ile Zoro'yu karşılaştırmadı falan. Eee Kaido ile de karşılaştırmadı....

Yahu mangaya baksan yığınla Sanji-Zoro olayı var. Ulan hepsi de mi komedi bunların. Ödülde kapışırlar, güç üzerine kapışırlar, mangaka bunlara özel eleman çizer(Kaku-Jyabura), iki yıl aradan sonra kapışmaya devam ederler.... Ama hepsi komedi unsuru.

Bir de gelmiş bana tayfa içindeki durumu örnek veriyorsun. Sanji pestilini çıkardı Luffy'nin, Usopp doğduğunu pişman etti. Zoro ile olan dövüşü Nami kulaklarını çekerek durduruyor...Ama burasını boşver. Zoro ile Luffy karşı karşıya kaldıysa ben alacağımı aldım...

Nerede aldı p.up'ı? Hani? Bak diyorum ki adamın hakisi güçsüz ise nasıl başaracak bunu. O zaman yoldan geçen karaktere de anlatalım anlayınca bassın hakiyi. Yeterliyse yapar. Pica olayına da artık bir şey demeyeceğim dediğin şey doğru değil çünkü.
Power up alma süreci. Düzelttim onu. Yav Zoro neyi başardı da, başaramadıkları kaldı diyorum ben de. Hangi güçlü kişi ile karşılaştı da bunları başarması lazım diye bir zorlamaya giriyoruz.

Nasıl yok? Sanji'yi gösterdi adam kimseyi aradan çıkaramadı sonra tak diye verdi p.up'ı daha ne göstermesi gerek. Zoro'nun ki ni de göreceğiz tabi ki de boşuna mı eğitim aldı bu adamlar.

Luffy'e ne handikap verilmiş yahu. O işler onun o anki seviyesi ile alakalı.

Tabi ki de Dof ve Kata'nın güçleri düştü.Boşuna mı yediler o saldırıları. Bu nasıl mantık kanka? Bak iş Luffy'e gelince kılıf üstüne kılıf buluyorsunuz. Adamların gücü tabi ki de düştü. O zaman başından tek dalsaydı da ilk round da yenseydi hepsini. Bu kadar saçmalık olmasaydı.
Ha şimdi ilk kez görmüş gibi Luffy handikaplarını sayayım o zaman. Dressrosa'ya girişinden Dof önüne çıkışına kadar. Ya da WCI'ya girişinden Kata önüne kadar çıkışına kadar. Ula bunları geçtim adamda seride kimsede olmayan bir handikap var. Ama ona rağmen Luffy tam gücünde, rakipleri çeyrek güçlerinde.

Doff saldırı aldı diye, saldırı gücü düştü mü? Yav adam kendini iyileştirebiliyor ona rağmen yine inkar. Hadi dayanıklılık, fiziksel güç desen bir nebze. Yine aynı şekilde Kata karşısında en basitinden Flampe'den ok yiyor ve o yüzden bir sürü atak yemek zorunda kalıyor. Ama olur mu, Luffy tam gücünde. O dövüşlerde dayanıklılık ve fiziksel güç olarak iki taraf da hasarlıydı. Tek taraflı değildi. Ama sadırı gücü olarak sıkıntı yoktu. Benim dediklerim mangada olan şeyler. Bunlara kılıf diyorsan çarpılırsın valla.

Eee o zaman mangaka Luffy'y, arenada dövüştürmeseydi, h.haki sahibi dede ile karşılaştırmasaydı, kairosekili hapishaneye koydurmasaydı, kendi hakisinden üstün(!) Bellamy ile dövüştürmeseydi, süre sıkıntısı vermeseydi, seride ilk görülen haki bitmesi denen mereti Luffy'ye vermeseydi, King Kong Gun'ı hemen açsaydı, Doff önünde Snakeman'i açıp daha hızlı olup ataklara yakalanmasaydı.

Kata karşısında; ormanda oyalamasaydı, Cracker ile 11 saat yemek yarıştırması yaptırmasaydı, Sanji'den dayak yedirmeseydi, öfkeli ordu ile kapıştırmasaydı, hapse düşürmeseydi, Flampe'den ok yedirmeseydi....

Bunlar unutulsun, geriye tek round olayı kalsın.

Güçlenmek ve dayanıklılık için bilerek basmıyor ise sıkıntı büyük hacoli, zehirli olabilir saldırı, hayati bölgeye gelebilir saldırı. Gerçi senaryo bu işler ama işte can sıkıcı olur, ilkokul çocuklarına hitap eder gibin.

Ciddiyet ve konsantre sorunu varsa dükkanı kapayalım zaten.

İki karakter ile aynı anda savaşması engel değil b.haki için

Zaten Oda'nın Zoro ile ilgili planları var belli, burdan yürünebilir.
@Densetsu no Samurai
Bunlardan hangisiymiş, ilerleyen bölümlerde anlarız muhtemelen :sapkali:

Arkadaşlar. Zoro seri sonunda herşeyi kesebilen birisi olacak. Kendisi diyorki hakin benden yüksekse kesemem. Öyleyse seri sonunda zoronun hakisi zirvelerden olacak. Kesemeyeceği hiç kimse olmayacaktır. Doğal olarak şuan bile süpernovalar arasında kesemeyeceği hiç kimse yoktur.

Bak anlattığım olay şu: Pica'nın aşması gereken haki+ kılıç sertliği. Bellamy'nin yaptığı ise koka ile koka kaplı bölgeye vurmak. Sanki o kokanın altında kılıç sertliği gibi bir alan mı var? Ama ona rağmen bu durum karşısında acaba diyen bir Zoro var. Kaldı ki Luffy, Dof-Cracker-Kata'yı aldı diye onu silahlanmada arşa çıkaran biri değilim. Elimde bu dövüşler olmasına rağmen. Ama sizin elinizde sıfır materyal var ve sonuç olarak Zoro silahlanmada uzzzman
Kılıç sertliği ise madem koka basmasaydı ne de olsa kılıç sem sert. Zoro'nun, Pica da tedirgin olduğu bir yer yok. Acaba dediği bir yer yok. Ben Zoro'yu arşa çıkarmadım sadece görmedik daha diyorum. Şöyle bir şeyler olabilir diye yazdım. Bir mantık anlatmaya çalıştım sadece ne var bunda?
Hawkinks karşısındaki, Kamazo karşısındaki Zoro'yu unuttunuz mu yav. Hawkinks delmedi mi bunu çivilerle? Kamazo tek atmadı mı? Ula sanki Zoro bunları öyle rahat yenmiş ki biz unutmuşuz.
Nasıl deldiler ama? Onlar hiç önemli değil tabi. Size göre güçsüzlüğünden ama öyle bir şey yok işte.
Zoro'ya amiral girdi ne oldu? Eeee ondan birkaç bölüm sonra Luffy amiral ile karşılaştı ve de ezilmedi. Ben de bunu seviye göstermek için mi kullanayım. Dediğin tek şey; mangaka neden Dof ile Zoro'yu karşılaştırmadı falan. Eee Kaido ile de karşılaştırmadı....
Yahu Luffy ile Fujitora bildiğin sempati atışması yaşadı orada. Zoro'ya yaptığı yer çekimini, Ne luffy'e ne de Law'a yapmadı adam. Kaido ile karşılatırmadı ama daha dur karşılaştırma ihtimali var. Zaten biz ne diyoruz bu arc'a sakladı adamı. Şuan için bu dediğimize ters düşen bir şey yok. oLursa konuşursunuz.
Yahu mangaya baksan yığınla Sanji-Zoro olayı var. Ulan hepsi de mi komedi bunların. Ödülde kapışırlar, güç üzerine kapışırlar, mangaka bunlara özel eleman çizer(Kaku-Jyabura), iki yıl aradan sonra kapışmaya devam ederler.... Ama hepsi komedi unsuru.
Komedi tabi. İkisinin bir olamdığına dair daha ciddi şeyler var. Sanji kim ya? İradesi bile Zoro'nun altında ezilir. Örneklerini de verdi zamanında. Ama tabi Zoro, Sanji'ye yakın gözükürse, Luffy den uzaklaşacak değil mi? Ben biliyorum olayı siz var ya siz :D

Bir de gelmiş bana tayfa içindeki durumu örnek veriyorsun. Sanji pestilini çıkardı Luffy'nin, Usopp doğduğunu pişman etti. Zoro ile olan dövüşü Nami kulaklarını çekerek durduruyor...Ama burasını boşver. Zoro ile Luffy karşı karşıya kaldıysa ben alacağımı aldım...
Pestilini mi çıkardı? Adam karşılık vermedi. Savunma bile yapmadı da anca bayılttı onda da hemen kalktı. Usopp doğduğuna pişman mı etti? Usopp'u hemen indiriyordu da Usopp ağzından kan gelmiş gibi yapıp ketçap kullandı ve Luffy'nin vicdanı arkadaşı olduğu için durmasını sağladı, yoksa sonda tek attığı gibi hemen indirecekti Luffy. Bu olayları böyle anlatıp da Zoro ile dövüşünü; Nami kulak çekti diye basitleştirmen de garip.

Zoro ile Luffy dövüşünü bir daha oku o zaman anlarsın farkı kanka. Bak adamların ikisi de sinirli orada hele Luffy, açık açık seni öldüreceğim diyor. Zoro, Vivi'ye şimdi o kadın için endişelencek zaman değiş diyerek Luffy'e odaklanıyor. Ve bildiğin kafa kafaya birbirlerine girip; Bir dövüşçü mü yoksa bir kılıç ustası mı daha iyi, buna şimdi karak verelim diye konuşup dövüşe devam ediyorlar. Sonra adamlar dövüşe karışınca sinirden onları tekliyorlar. Sonra da tam ikisi de birbirini yere gömecek iken Nami lüzumsuz dövüşü bitiyior. ne kadar ciddi olsalar da dövüşün çıkış noktası saçma çünkü.
Power up alma süreci. Düzelttim onu. Yav Zoro neyi başardı da, başaramadıkları kaldı diyorum ben de. Hangi güçlü kişi ile karşılaştı da bunları başarması lazım diye bir zorlamaya giriyoruz.
Tamam işte daha görmedik adamın sınırını. Bir görelim bakalım neymiş ne değilmiş. Şuan tekleyen bir adam var. Bende buna bakarak yüksek beklentiye girerim doğal olarak.
Ha şimdi ilk kez görmüş gibi Luffy handikaplarını sayayım o zaman. Dressrosa'ya girişinden Dof önüne çıkışına kadar. Ya da WCI'ya girişinden Kata önüne kadar çıkışına kadar. Ula bunları geçtim adamda seride kimsede olmayan bir handikap var. Ama ona rağmen Luffy tam gücünde, rakipleri çeyrek güçlerinde.
Luffy'nin dövüşlerin de neyin ne olduğu belli.
Doff saldırı aldı diye, saldırı gücü düştü mü? Yav adam kendini iyileştirebiliyor ona rağmen yine inkar. Hadi dayanıklılık, fiziksel güç desen bir nebze. Yine aynı şekilde Kata karşısında en basitinden Flampe'den ok yiyor ve o yüzden bir sürü atak yemek zorunda kalıyor. Ama olur mu, Luffy tam gücünde. O dövüşlerde dayanıklılık ve fiziksel güç olarak iki taraf da hasarlıydı. Tek taraflı değildi. Ama sadırı gücü olarak sıkıntı yoktu. Benim dediklerim mangada olan şeyler. Bunlara kılıf diyorsan çarpılırsın valla.
Adam kendi iyileştirebiliyor da, adamın halini unuttun mu adam dağıldı ama sağlam adam güçlü o yüzden devam etti. Sen diyorsun ki Law'ın yaptığı her şey çöp etki etmedi öyle bir şey yok.

Kata dövüşüne girme bile; Kaçıp dinlenip durdu Luffy. daha ne olması lazım. Adam Luffy'nin kaçak dövüşmesine rağmen delikanlılık yapıp kendini de deldi.
Eee o zaman mangaka Luffy'y, arenada dövüştürmeseydi, h.haki sahibi dede ile karşılaştırmasaydı, kairosekili hapishaneye koydurmasaydı, kendi hakisinden üstün(!) Bellamy ile dövüştürmeseydi, süre sıkıntısı vermeseydi, seride ilk görülen haki bitmesi denen mereti Luffy'ye vermeseydi, King Kong Gun'ı hemen açsaydı, Doff önünde Snakeman'i açıp daha hızlı olup ataklara yakalanmasaydı.
Eee açsaydı ben mi açtırmadım :D Demek ki o şekilde yenmek istedi Luffy sınırlarını zorladı. Hapishaneye koydurdu da ne oldu Allah aşkına? Bellamy ile dövüşü ne zarar verir Luffy'e? Kendi mallığından uzadı o olay. Bir tek haki bitme olayı var. O da o anki kapisitesi ile alakalı. Karşısında ki adamların meyve uyanışı vardı yahu. Adamlar kaç yıllık korsanlar. Bir zahmet hakisini o an öyle sınırlı olsun. Ona rağmen adamları yendi ama nasıl? Dediğim gibi 2vs1. Cracker olayı da öyle mesela Nami oradaydı.
Kata karşısında; ormanda oyalamasaydı, Cracker ile 11 saat yemek yarıştırması yaptırmasaydı, Sanji'den dayak yedirmeseydi, öfkeli ordu ile kapıştırmasaydı, hapse düşürmeseydi, Flampe'den ok yedirmeseydi....

Bunlar unutulsun, geriye tek round olayı kalsın.
Bunlar oldu da ne oldu? Adam yemek yedi kendine gelmedi mi? Flampe den yediği okun karşılığını verdi Kata zaten.Onun dışında Luffy kaçıp durdu. He benc doğruda yaptı, ben Luffy gömmüyorum bak. Ama Siz Gereksiz Zoro gömüyorsunuz kanka kusura bakma. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık