Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

@Gutts Onu boş ver de. Ben bu üçüncü kitaba bir türlü başlayamadım yahu. İlk bir iki paragrafı okuyup okuyup duruyorum. Bana güzel bir şey söyle de devam edeyim okumaya. :D
3. Kitap yazılmış en iyi fantastik kitaplardan biridir. Tabi birbirine göre kıyasla sıkıcı karakter bölümleri var da genelden baktığımda hepsi iyi bence. Catelyn de iyi. Arya da iyi. Lanet Sansa bölümleri bile bu kitapta güzel bence. Tyrion, Davos, Samwell derken bu kadar dolu bir fantastik eser bir daha kolay kolay gelmez. Millet Kış Rüzgarlarından böyle bir kalite beklese de Martin bir daha bu çıtaya çıkamayacak bence.

3. Kitap yazılmış en iyi fantastik kitaplardan biridir. Tabi birbirine göre kıyasla sıkıcı karakter bölümleri var da genelden baktığımda hepsi iyi bence. Catelyn de iyi. Arya da iyi. Lanet Sansa bölümleri bile bu kitapta güzel bence. Tyrion, Davos, Samwell derken bu kadar dolu bir fantastik eser bir daha kolay kolay gelmez. Millet Kış Rüzgarlarından böyle bir kalite beklese de Martin bir daha bu çıtaya çıkamayacak bence.
Fazla iddialı oldu bu. Neredeyse okumadığıma pişman olacağım o kadar iddialı.
@Gutts işte bak. Öveceksen böyle öveceksin. Biraz daha çalışman lazım. :D

Ya aslında hiç belli de olmaz bence.

Asoiafla ilgili şöyle bir şey var, bu evrenin büyü sistemi hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Büyü nereden kaynaklanır? Sınırları nelerdir? Ne çeşit büyüler var? Hiçbirisi belli değil.

O yüzden Martin "200 yılda bir gerçekleşen büyük bir doğa olayında yapılan büyü ejderleri hızlıca büyütebilir, daha fazla ayrıntı için eski Valyria sırları özel bölümünü izleyin" tadında bir açıklamayla hızlıca büyütse ejderleri sırıtmaz :D.

Zaten buna ufak bir açık kapı da var. Büyünün dünyayo terk ettiği, ama son zamanlarda geri döndüğüne dair. Demek ki artıp azalabilen bir şey, ya da en azından bunu yapmanın yolu var diyelim.
Son kitaplarda açıklasa bari büyüye dair bir şeyler.

3. kitap inanılmaz bir kitaptı gerçekten. Her POV dopdolu neredeyse, bütün ağır taşlar yerinden oynuyor kitap boyunca. Westerosun farklı bölgelerine geçmek için temeli atıyor. Bu kadar şişince tabii sonraki kitabı ikiye bölüp Kargaların Ziyafeti-Ejderhaların Dansı çıkıyor. 3. kitaptan sonra 4ü elime alıp tyrion'ın sonunu göremesem fena kalaylardım martin'i :D şimdi de twow çıkmıyor diye kalaylıyoruz sıkıntı yok :)

Üçüncü kitap bitti şimdi dördü okuyorum.

Ve söyleyeceğim tek şey, bu lanet Cersei'nin ruh hastası şizofrenin teki olduğu. Millet bunu sevecek ne özelliğini gördü anlamıyorum.

Serinin son kitabının belki de hiç çıkmayacak olması çok acı. Sırf bu yüzden alıp da okumadım kitapları. Yüreğim yanardı bu kabullenişle yaşamaya çalışırken.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık