Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Brook'un Hikayesi - Rhythm of Sadness

00.19 beni rahatsiz etmedi, hatta yırtıcı bir hayvanın çığlığı gibi, müziğin gelenekselliği ile uyumlu. Ben telefondan dinledim, kulaklık elime geçince öyle de dinlerim. Bu iş icin gerekli donanimlardan bahsetmişsin, keske anlasaydim. :(

Remiks tam olarak nedir, senin yaptığınla ne farki var onu da bilmiyorum,anlamadım. Kulağıma hoş gelen şeyleri dinliyorum ben cogu insan gibi. Türk pop remixlerden nefret ediyorum.

Selda.Bagcan'in askeriyim. Birkac kez konserine gittim. :) Gönderdiğim şarkılardan anlamışsındır, ben de hüzün severim.

Djlerde nota bilgisi olduğunu, bunu kullandıklarını bile bilmiyordum. Gerçekten keske benim yerime, yaptığın seyden anlayan forumdasimiz olsaydı, onla.daha verimli fikir alışverişi yapardin.

Gönderdiğin link açılmıyor benim telefonumda. Bilgisayardan denemem lazım sanırım.

Bence etnik takilmak en güzeli..Muzik kültürün genisse bir de, ezgilerin deryasi seni bekler.
Remix olayı zaten olan bir parçayı yeniden yorumlama en azından ben böyle isimlendirdim. Attığın Selda Bağcan parçasıda bu şekilde. Yani ortada bir eser var ve üstüne daha fazla ve belirgin ritim ve seslerde oynamalar yapılıyor.

Benim yaptığım da ise başka bir parça yok. (geçişte Sakura var) Sıfırdan nota nota şarkı yazıyorsun. Gerçi diğer türlüde sonuçta ritmi yada alt yapıda ki sesleri de notayla yazıyorsun da bunu melodisi bana ait olmuş oluyor işte kısacası.

Forumda müziğe ilgisi ve bilgisi olan arkadaşlar var benden çok daha fazla olduklarına eminim en azından. Benim durumumda senden çok farklı değil. Ben sadece ortaya bir emek koyayım melodilerim bir yerde dursun asıl gayem. Tavsiye ve önerilerin benim için çok önemli. Program için güzel etnik enstrümanlar bulabilirsem Daha az ritmle instrumental beat tarzında bir şeyler yapabilirim belki. Ama dediğim gibi düzgün sesler bulmak önemli.

Örneğin attığım demo parçada Ney sesi kullandım ancak bu ses amatör sanatçıların kaydettiği sesler. Bunları kullanıp yazdığım melodi kaliteli olmuyor ve fazla dijital kalıyor. Dinleme imkanın olursa anlarsın. Ancak bu videosunu paylaştığım parçamda kullandığım enstrüman sesleri Asia kültürüne ait ve özel olarak müzik yapma programları için yapılmış kaliteli sesler. Onun için orijinal olarak çalınmış hissi veriyor. Onun için yapmak istediğin müziğe uygun sesleri bulmakta dert. Tabi bulan buluyor o ayrı mevzu.

Remix olayı zaten olan bir parçayı yeniden yorumlama en azından ben böyle isimlendirdim. Attığın Selda Bağcan parçasıda bu şekilde. Yani ortada bir eser var ve üstüne daha fazla ve belirgin ritim ve seslerde oynamalar yapılıyor.

Benim yaptığım da ise başka bir parça yok. (geçişte Sakura var) Sıfırdan nota nota şarkı yazıyorsun. Gerçi diğer türlüde sonuçta ritmi yada alt yapıda ki sesleri de notayla yazıyorsun da bunu melodisi bana ait olmuş oluyor işte kısacası.

Forumda müziğe ilgisi ve bilgisi olan arkadaşlar var benden çok daha fazla olduklarına eminim en azından. Benim durumumda senden çok farklı değil. Ben sadece ortaya bir emek koyayım melodilerim bir yerde dursun asıl gayem. Tavsiye ve önerilerin benim için çok önemli. Program için güzel etnik enstrümanlar bulabilirsem Daha az ritmle instrumental beat tarzında bir şeyler yapabilirim belki. Ama dediğim gibi düzgün sesler bulmak önemli.

Örneğin attığım demo parçada Ney sesi kullandım ancak bu ses amatör sanatçıların kaydettiği sesler. Bunları kullanıp yazdığım melodi kaliteli olmuyor ve fazla dijital kalıyor. Dinleme imkanın olursa anlarsın. Ancak bu videosunu paylaştığım parçamda kullandığım enstrüman sesleri Asia kültürüne ait ve özel olarak müzik yapma programları için yapılmış kaliteli sesler. Onun için orijinal olarak çalınmış hissi veriyor. Onun için yapmak istediğin müziğe uygun sesleri bulmakta dert. Tabi bulan buluyor o ayrı mevzu.
Bu şarkıyı senin yaptığını yeni idrak ettim. :hoo: Tekrar tebrik ederim o zaman, saygım daha da artti.

Tekrar denedim, telefondan yine, siteye giriyorum ama şarkın çalmıyor. Yavaştan ısınarak başlayıp kendini geliştirerek daha fazla imkanlara ulaşabilirsin. Kendini daha fazla insana duyurursun umarım. :)

Hüzün demişken şu türküyü çok severim, ama benim dinlediğim remiksleri içindeki burukluğu öldürmüş türkünün, ilerde belki sen el atarsın:

İlginç bir deneyim oldu, eline sağlık.
Afiyet olsun :sapkali:

Bu şarkıyı senin yaptığını yeni idrak ettim. :hoo: Tekrar tebrik ederim o zaman, saygım daha da artti.

Tekrar denedim, telefondan yine, siteye giriyorum ama şarkın çalmıyor. Yavaştan ısınarak başlayıp kendini geliştirerek daha fazla imkanlara ulaşabilirsin. Kendini daha fazla insana duyurursun umarım. :)

Hüzün demişken şu türküyü çok severim, ama benim dinlediğim remiksleri içindeki burukluğu öldürmüş türkünün, ilerde belki sen el atarsın:

Selda bağcanın bu yorumunu ilk defa dinledim. Hem Selda Bağcan Hem Trap tarzına çok uygun ve hemde tam olarak daha önce yapıldığı söylenemez çok güzel bir tavsiye oldu teşekkür ederim :sapkali:

Selda Bağcan'ın yorumladığı Maden Dağı türküsüne parçanın hüznüne zarar vermemeye çalışarak kendimce remix/trap çalışması yaptım. Umarım beğenirsiniz. (İlk Mesaja eklendi)

Tavsiye ve yapım aşamasında ki destekleri sebebiyle @çiköfte'ye teşekkürü bir borç bilirim :sapkali:

Çalışmalar güzel. Yetenek kokusu geliyor. Eminim tecrübe kazandıkça çok daha güzelleri gelecek. Devam :good:

Çalışmalar güzel. Yetenek kokusu geliyor. Eminim tecrübe kazandıkça çok daha güzelleri gelecek. Devam :good:
Teşekkür ederim yorumun için. Samurai Spirit'te ki "Rhythm of Sadness" ses efekti için yardımını rica edecektim MoP'un önerisiyle.(Doğru telaffuz açısından) Ancak Google Translate ile yaptığımdan idare eder bir şey ortaya çıkınca rahatsız etmedim : ))

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık