Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Momoşiki ile Kinşiki ikilisinden bildiğimiz gibi Ootsutsukiler efendi ve yardımcı olarak dolaşıyorlar. Kaguya'nın yardımcısı var ve bu kişi İsşiki şeklinde bir teori ortaya atıldı daha önce. Bana bu çok mantıklı geldi. Yardımcısı olarak Kaguya'nın peşinden gelmesi doğal olurdu. Güzel bir şekilde asıl mangaya bağlı bir hikaye yaratılmış olurdu. Boruto yan hikaye değil de ana hikayenin devamı şeklini tam olarak almış olur böylece.

Diğer taraftan İsşiki ile Zetsu'nun aynı kişi olması esasında müthiş olur. Çünkü Zetsu karakteri tam bir varoluş mücadelesi karakteriydi. Neden var olduğunu sorgulayan ve tek çare olarak kendini anası üzerinden ifade edebilen bir karakterdi.

Yine Momoşiki ile Kinşiki ikilisinden bildiğimiz gibi efendi yardımcısını emip kendine katabiliyor. Zamanında Kaguya İsşiki'yi emip kendine katmış olup onun bir parçasını Zetsu olarak dışarı bırakmıştır. Zetsu var oluşunu anlamlandırmaya çalışırken Naruto sonrası dönemde İsşiki oldugunu hatırlayarak Naruto evrenini yarattığı gibi Boruto evrenini de yaratmış olur.

Nasıl geri döndüğü ise önemsiz bir mesele. Tam mühür esnasında bir parçasını dışarı fırlatmış ve kurtulmuştur. Bu durumu kolayca açıklar müthiş yazarlarımız.
İsşiki?

Animesinde olanlar Kishi onaylı mı yoksa mangaka "Ne yaparsanız yapın bana pay verin yeter." mi dedi acaba?
Son sayılarda yeni bir karakter ortaya çıkmış şimdi okudum. Jigen yani Kara'nın lideri de bu abiye biat ediyormuş. Kaguya'nın partneri farz ediliyor. Bakalım Naruto'daki olaylarla bağlantısı çıkacak mı?

Animesinde olanlar Kishi onaylı mı yoksa mangaka "Ne yaparsanız yapın bana pay verin yeter." mi dedi acaba?
Boruto mangası tamamıyla canonken animesi büyük oranda Canon. Hikayeyi Kişimoto kişisi yazmıyor, arada danisiyorlar ama etkisi az. Manga için olduğu gibi anime için de hikayeyi yazsın diye bir iki kişiye izin verdi ve danışmanlık yapıyor. Yani kısacası evet mangaka onayli Canon.

japonca yazılışında büyük ihtimalle shiden önce gelen minik bi tsu var ve o çift ses yapmaya yarar. yani isim isshiki diye yazılsa da okunuşu türkçe yazacak olursak, işşiki olmalı.
Doğrusu oysa onu kullanırım artık, sağ ol. Japoncayı Türkçeye uygun yazmak gerek, İngilizceye değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 5)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık