Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boku no Hero Academia

Aşırı abartılan bir seri. :/ Küçük bir evrene sahip, karakter desen ilgi çekici değil. Hikaye desen HxH ve Naruto gibi serilerden araklama. Fairy Tail'ın başlangıçta vaat ettiklerini bile edemiyor.

Cidden bu seriyi takip eden neden ediyor?
Evreninin küçük olması eksi değil bence. Naruto'nun evreni çok genişti de ne oldu. Adam sadece Uchihalar üzerinden bitirdi seriyi.

Endeavor, Todoroki, Mirio ve Tokoyami için.
Etkisiz çer çöpler ana karakterin yanında. Sadece ana karakter için kurgulanmış her şey. :/ Maalesef çabalarının ödülünü alamayacaklar.

Bana göre en kötü yanlarından birisi bu. Ne bir Espada, ne de Akatsuki ağırlığı ve karizması yok. Daddy issues çeken tipler toplanmış. :/

Benim açımdan barındırdığı yaratıcı içerik yani çizim tarzı ve abidik güçler. Takip etme nedenim bu. Ha bi de mangasını takip etmek zamandan çalmıyor pek, 5 dkda okuyorum.
Bunlar makul sebepler. :good:

Boku no Hero Academia'nın özellikle HxH ve Naruto'dan arak diyeceğimiz ne var la shounen klişeleri dışında? xd
Indra ve Ashura olayı var direk. Ana karakterin güç kazanması bile İchigo'nun ilk gücünü kazanamsına benzer. Avcı sınavının neredeyse aynısını uyguladı. :/ Geriye kurgusu kalmıyor zaten. bir iyi ve bir de kötü güçler var bunlar dövüşüyor. :bilmem: Bu da Naruto'da okuduğumuz olayın aynısı. Yeminli düşmanlar olayı. :/ Bunu yazdırdığına inanamıyorum.

Bana göre en kötü yanlarından birisi bu. Ne bir Espada, ne de Akatsuki ağırlığı ve karizması yok. Daddy issues çeken tipler toplanmış. :/
Hoşuma giden de bu aslında, karizma yok. Shounenlerde herkes karizma olur hep. Ama bakıyoruz ki bizim villainler(hepsi değil tabii) bildiğin ezik. Karakter gelişimleri bu nedenle hoşuma gidiyor.

MuzluYulafEzmesi

Endeavor fiziksel olarak çok güçlü olmaması gerekmesine rağmen çok güçlü . Mangaka yarattığı dünyadan dolayı hiçbir şekilde sıradan insanların fiziksel güçlerini abartılı bir şekilde arttırmamalı . Özgünlük harici bir insanın normal bir insandan fazlası olmaması lazım . Endeavor amcamızın fiziksel gücünün gerçek dünyada ki çok ileri seviye Güç Sporcularından fazla olmaması gerekiyor . Abarttığımı düşünüyor olabilirsiniz ama cidden gerekiyor . Çünkü Özgünlükler sıradan insanlara özel güçler veriyor . Endeavor fiziksel olarak Midoriya'nın özgünlüğünün %10-15'in de ki kadar güçlü . Ee ben ne anladım bu işten ? Midoriya'nın %5'ini çok güzel yansıtmıştı mangaka fiziksel güç olarak . Ama Endeavor ve Nomu dövüşü ile biraz batırdı bence . Ayrıca Midoriya'nın özgünlüğünün sadece fiziksel güç vermediği gerçeği de var . Bir tanktan 100-200 kat daha fazla dayanıklı olmasını sağlıyor . Bakugo'nun inanılmaz güçlü saldırılarına All Might sadece gülmüştü resmen . Ama bu fiziksel güç arttırmaya girmiyor . Sanki 2 özgünlük gibi oluyor . Buna da takıldım biraz .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık