Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

İki farklı çeviri var birisi senin yazdığın gibi diğeri @Riful 'un yazdığı gibi. Riful'un yazdığı Viz'den. Diğeri mangareader'dan . :/
Anime söz konusu oldu mu çeviri biraz daha düzeliyor ama yine de tam değil. Ancak mangada çeviriler kötü. Çünkü yanlış değilsem o dönem İngilizce fan çevirileri ya Fransızca fan çevirilerinden ya İspanyolca fan çevirilerinde yapılıyordu. Yani Türkçe'ye gelene kadar Japonca > Fransızca > İngilizce > Türkçe gibi bir durum vardı ve hepsi fan çevirisi.

İki farklı çeviri var birisi senin yazdığın gibi diğeri @Riful 'un yazdığı gibi. Riful'un yazdığı Viz'den. Diğeri mangareader'dan . :/
Anime söz konusu oldu mu çeviri biraz daha düzeliyor ama yine de tam değil. Ancak mangada çeviriler kötü. Çünkü yanlış değilsem o dönem İngilizce fan çevirileri ya Fransızca fan çevirilerinden ya İspanyolca fan çevirilerinde yapılıyordu. Yani Türkçe'ye gelene kadar Japonca > Fransızca > İngilizce > Türkçe gibi bir durum vardı ve hepsi fan çevirisi.
Açıkçası hangisi daha doğru bilemem ama şu ana kadar op ve bleach gibi zamanında animesine çok önem veren serilerde anime çevirisi türkçeye %100 yapılmış ise doğru olduğunu gördüm.Japonca konuşuluyor sonuçta animede artık yazı dilinden de çıkmış.Filler sahne değilse muhtemelen doğrudur diye varsayıyorum.

Aizen karakurada İchigoya diyor, şuanki sende nefretten eser yok, sadece sorumluluk duygusuyla kılıcını sallıyorsun ,öyle bir durumda bana ulaşamazsın ,nefret olmadan dövüşmeyi istemek kanadı olmayan kartala benzer.Öyle bir durumda hiç kimseyi koruyamazsın.

Telifden dolayı mı kaldırıldı bunun çevirileri ? Aslında bir proje başlatıla bilinir ya bunun için.Hak ediyor çünkü alt metni üst metni derken üzerinde saatlerce konuşılur.Berserk gibi muhabbet et.

Gece gece yine aklıma düştü şu seri. Sırf Gin ve Aizen için yeniden izleyesim geliyor. Bu seriyi seven çok seviyor, sevmeyen de hiç sevmiyor. Arada kalanı pek görmedim. Genelde sevmeyenler de güç dengesini ve her şeyin altından Aizen'in çıkmasını bahane gösteriyor. Zevk meselesi bir şey diyemem ama ben bu seriyi keyif almak için izliyorum pek güç dengesi gözetmiyorum. Kubo serinin içine her türlü duyguyu güzel ve kararında serpiştirmiş. Boş bölümü çok ama o da shounen serilerin hepsinde var zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık