Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Bu yazıları epey beğendim. Şonen diye çocuklaşıp basitleşmese çok derin, zengin bir altyapısı var Biliçin ama işte yazık.
Aslında bu tür yazılar anlatımın ne kadar önemli olduğunun göstergesi. İstediğin kadar zengin ve/ve ya derin manalı bir yapıtın olsun eğer onu anlatamıyorsan böyle kalırsın işte.

Ölüme yaklaştıkça bastırılan gücü bastırılan tarafı ortaya çıkıyor kısacası.Önceki olaylarda da aynısı olmuştu Byakuya dövüşü gibi.Kontrolü ona devretmesi için bilincini bulandırdığı zamanlar da oldu ama onunla alakası yok.Ölümcül hasar yüzünden içgüdüsel olarak güçleri devreye giriyor işte bununla alakalı.Normalde Zangetsu ossan olarak bildiğimiz arkadaş bu güçleri bastırıyordu zaten.Öyle bir durumda bastıramaması da normal birşey olur.
O zaman deliğin kapatılması neye bağlanabilir? Hollow'ların yenileme özelliği yok diye biliyorum.

Sadece arrancarların var ama onların da üste çıkması gerekiyor.

Hougyuko'dan 2 tane var demek oluyor bu? Hougyoku olması için quincy+shinigami mi olmak gerekiyor? Zaten Yhwach sen özel birisin diyordu. Bunu mu kastetti acaba?
Yok öyle bir şey olması gerekmiyor. Tam olarak nasıl yapıldığını hatırlamıyorum. Sanki Aizen baya bir ruh feda etmişti. Urahara da mesela bir tane yapmıştı.

İchigo'nun özel olması her ırkın özelliklerine sahip olmaısndan geliyor. Hogyoku muhabbeti Aizen ve Urahara'nın konuşmasından çıkmaydı sanki.

Aslında bu tür yazılar anlatımın ne kadar önemli olduğunun göstergesi. İstediğin kadar zengin ve/ve ya derin manalı bir yapıtın olsun eğer onu anlatamıyorsan böyle kalırsın işte.
Anlatabildi de kullandığı dili ve metaforlar çoğunluğa ağır geldi bünyeyi pek açmadı.O dergiyi satın alanların ilgisini çekecek şeyler değil.En azından bugün için.Bunlara vereceksin Tokyo ghoul ıvır zıvır bilmem ne sabun köpüğü gibi onlar hoşlarına gidiyor.Böyle Matrixvari yapımlar değil.Öyle olan animeler ne kadar popüler ki zaten.Var öyle anime filmleri Evangelion,Ghost in The Shell,Akira vs ama ne kadar popülerler günümüz için.Bleach popüler olduğu zaman kitle bozmamıştı gerçek Shounen nedir biliyordu.Şimdi öyle değil.

Yahu şu an bile bakıyorum Bleach karakter çizimleri kalitesinde çizimler yok Shounen olarak.Hep arkaplan çizmediğinden eleştirilir mesela.Böyle müthiş çizimlerle dolu arkaplan birarada olmuyor malesef.Herhalde insan bu ondan zannediyorum.

Oda mesela arka plan full ama böyle karakter çizimi de yapabilir mi aynı anda özenli çizimle.İkisini aynı anda yapamaz.Bleach'ten ilginç bir şekilde ikisini aynı anda yapması bekleniyordu.Yapardı ama haftalık çıkan bir manga olarak değil.Berserk gibi seinen olarak yapabilirdi arkaplanla birlikte.İmkansız isteniyordu kısacası eleştirmiş olmak için.

Anlatabildi de kullandığı dili ve metaforlar çoğunluğa ağır geldi bünyeyi pek açmadı.O dergiyi satın alanların ilgisini çekecek şeyler değil.En azından bugün için.Bunlara vereceksin Tokyo ghoul ıvır zıvır bilmem ne sabun köpüğü gibi onlar hoşlarına gidiyor.Böyle Matrixvari yapımlar değil.Öyle olan animeler ne kadar popüler ki zaten.Var öyle anime filmleri Evangelion,Ghost in The Shell,Akira vs ama ne kadar popülerler günümüz için.Bleach popüler olduğu zaman kitle bozmamıştı gerçek Shounen nedir biliyordu.Şimdi öyle değil.

Yahu şu an bile bakıyorum Bleach karakter çizimleri kalitesinde çizimler yok Shounen olarak.Hep arkaplan çizmediğinden eleştirilir mesela.Böyle müthiş çizimlerle dolu arkaplan birarada olmuyor malesef.Herhalde insan bu ondan zannediyorum.

Oda mesela arka plan full ama böyle karakter çizimi de yapabilir mi aynı anda özenli çizimle.İkisini aynı anda yapamaz.Bleach'ten ilginç bir şekilde ikisini aynı anda yapması bekleniyordu.Yapardı ama haftalık çıkan bir manga olarak değil.Berserk gibi seinen olarak yapabilirdi arkaplanla birlikte.İmkansız isteniyordu kısacası eleştirmiş olmak için.
Yalnız şu kalp meselesi komik kabul edelim :d

Bleach sonlarına doğru cidden çok bozdu. Keşke şu meşhur bir teori vardı, sen bilirsin o tutsaydı. Dergi mi baskı yaptı bilemiyorum, ama son kısım rezaletti. :/ Halbuki ilk quincylerin baskını mükemmeldi. Hele İchigo'nun annesi ve babasının geçmişi süperdi.

O zaman deliğin kapatılması neye bağlanabilir? Hollow'ların yenileme özelliği yok diye biliyorum.

Sadece arrancarların var ama onların da üste çıkması gerekiyor.
Hollowların yenilenme özelliği vardır.Sadece Arrancar ve Espada'larda bazıları bu özelliğinden vazgeçerek fiziksel yada reiatsu olarak daha güçlü olmayı tercih etmişlerdir.Ulquiorra yenilenme özelliğinden vazgeçmemişti.

Unutmuşum. Üzgünüm. Düzeltme için teşşekürler.:sapkali:

Sizin görüşleriniz nedir Ichigo hakkında?
Hogyoku olabileceğini düşünüyorum. Aizen uzun zaman sonra tekrar Urahara ile karşılaştığı zaman hogyoku'yu yönetemedin tarzı bir şey demişti. Urahara'nın hem cevabı hem de bakışı baya bir manidardı. Zaten İchigo ile birlikte hem Chad hem de Orihime'nin güçleri uyandı. bu da başka işaret olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık