Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Ginin zanpaktousu çok tehlikeli Aizen neredeyse ölüyordu hougyoku olmasa ölürdü.
Doğrudur ama Kyouraku daha Gin piyasada yokken kaptanlık yapmış bir adam. En eskilerden biri. Tecrübe ve güç farkı olarak Gin'den iyidir. Gin'i severim ama Kyouraku'yu yenemez. İstersen vs konusu aç. Çoğunluk benimle aynı fikirde olacaktır.

Doğrudur ama Kyouraku daha Gin piyasada yokken kaptanlık yapmış bir adam. En eskilerden biri. Tecrübe ve güç farkı olarak Gin'den iyidir. Gin'i severim ama Kyouraku'yu yenemez. İstersen vs konusu aç. Çoğunluk benimle aynı fikirde olacaktır.
Kyourakunun yenemeyceği ender adamlardan birisidir Gin.Çakallıkları sökmez Gine.Oynar bununla Gin sonunda ise hadi kaç bakmıyorum der.

Buraya birkaç gün önce yazmadım bilgileri sindirmek için ama okuduklarım sıkı bir iç geçirmeme sebep oldu.

Açıkçası serinin hızlandırılıp bitirilmesinden sonra kızgındım seriyi hatırlamak iyi gelmiyordu gün gün novel gelmiş mi diye takip edecek durumda değildim.

Fakat bu gelen bilgi bana " biliyordum " dedirtti.Hep soul society yani ruhlar topluluğunun aslında iyi olan taraf olmadığını düşünmüşümdür seri boyunca.Düşmanlarının amacını ve davasını göz önüne alarak.Bunu yıllar önce tartışırken de yazmışımdır zaman zaman.

Şimdi gelen bilgi şöyle eğer yanlış aktarılmadıysa.

Bu 4 soylu aileden en son çıkanı ( hala bir tanesi belli değil ama pek önemi kalmadı ) ss tarihinin gizli sırlarına vakıfmış.Bu ailenin başı bildiğin pisliğin teki çıkıyor zaten.Ve bu aile ruhlar topluluğunun asıl günahını biliyormuş.İlk günah deniyor hatta Original Sin diye geçiyor sanırım bu açıkçası bana cinsellikle ilgili çağrışımlar bile yaptı.Her neyse bu ilk günah muhtemelen ruhlar kralıyla alakalı.Ruhlar kralı uzuvlarını kaybetmiş ve köleleştirilmiş.

Normalde soğukkanlılığıyla bilinen ahlaki açıdan hiçbirşeye kolay kolay tepki vermeyen Aizen bu gizli bilgiyi öğrenince çok sinirlenmiş.Bu tarz birşey yazıyor.Ve Tousen de bunu öğrenince Soul Society'e isyan etmeye karar vermiş o da tepkisini koymuş.Zaten bu ailenin başı bunun arkadaşını öldürmüş adam kendi karısını öldürmüş.Bu olaydan dolayı ruh hali bozuluyor.

Kısacası Aizen davasında haklıydı bence.Artık %90 böyle olduğuna eminim.Ha yöntemleri ve isyan ediş biçimi hatalı olabilir bu tartışılabilir ama aslında haklı olan taraf Aizen'di muhtemelen.Elinden geldiğince Shinigami öldürmeden halletmek istedi bu işi hollowları ise tabii umursamıyordu.Yine aynı şekilde Quincyler'in de haklı olma ihtimalleri var.Ruh kralı zaten her zaman Shinigami'lere düşmandı bu her yerde belirtildi.

Ruh kralını kullanarak yeni bir düzen oluşturmuşlar ve soylu ailelerin özellikle bundan bir çıkarı var gibi.Bu ailenin başı yeni eleman ruhlar kralının yerine yeni birinin geçmesini ve kendi kontrolünde olmasını istiyormuş.Bu çıkar muhabbetine Aizen'in sinirlenmesine bakarsak hiç iyi şeyler olmadığı iyice belli oldu.

Bu arada şu anda ruhlar kralının yerinde Yhwach'ın cesedi bulunuyormuş.O olmasa sistem komple çökecek kısacası.Onu koymak işe yaramazsa yedek plan olarak İchigo'yu düşünüyorlarmış yerine tabii güzellikle değil. :)

Son düzenleme:
Buraya birkaç gün önce yazmadım bilgileri sindirmek için ama okuduklarım sıkı bir iç geçirmeme sebep oldu.

Açıkçası serinin hızlandırılıp bitirilmesinden sonra kızgındım seriyi hatırlamak iyi gelmiyordu gün gün novel gelmiş mi diye takip edecek durumda değildim.

Fakat bu gelen bilgi bana " biliyordum " dedirtti.Hep soul society yani ruhlar topluluğunun aslında iyi olan taraf olmadığını düşünmüşümdür seri boyunca.Düşmanlarının amacını ve davasını göz önüne alarak.Bunu yıllar önce tartışırken de yazmışımdır zaman zaman.

Şimdi gelen bilgi şöyle eğer yanlış aktarılmadıysa.

Bu 4 soylu aileden en son çıkanı ( hala bir tanesi belli değil ama pek önemi kalmadı ) ss tarihinin gizli sırlarına vakıfmış.Bu ailenin başı bildiğin pisliğin teki çıkıyor zaten.Ve bu aile ruhlar topluluğunun asıl günahını biliyormuş.İlk günah deniyor hatta Original Sin diye geçiyor sanırım bu açıkçası bana cinsellikle ilgili çağrışımlar bile yaptı.Her neyse bu ilk günah muhtemelen ruhlar kralıyla alakalı.Ruhlar kralı uzuvlarını kaybetmiş ve köleleştirilmiş.

Normalde soğukkanlılığıyla bilinen ahlaki açıdan hiçbirşeye kolay kolay tepki vermeyen Aizen bu gizli bilgiyi öğrenince çok sinirlenmiş.Bu tarz birşey yazıyor.Ve Tousen de bunu öğrenince Soul Society'e isyan etmeye karar vermiş o da tepkisini koymuş.Zaten bu ailenin başı bunun arkadaşını öldürmüş adam kendi karısını öldürmüş.Bu olaydan dolayı ruh hali bozuluyor.

Kısacası Aizen davasında haklıydı bence.Artık %90 böyle olduğuna eminim.Ha yöntemleri ve isyan ediş biçimi hatalı olabilir bu tartışılabilir ama aslında haklı olan taraf Aizen'di muhtemelen.Elinden geldiğince Shinigami öldürmeden halletmek istedi bu işi hollowları ise tabii umursamıyordu.Yine aynı şekilde Quincyler'in de haklı olma ihtimalleri var.Ruh kralı zaten her zaman Shinigami'lere düşmandı bu her yerde belirtildi.

Ruh kralını kullanarak yeni bir düzen oluşturmuşlar ve soylu ailelerin özellikle bundan bir çıkarı var gibi.Bu ailenin başı yeni eleman ruhlar kralının yerine yeni birinin geçmesini ve kendi kontrolünde olmasını istiyormuş.Bu çıkar muhabbetine Aizen'in sinirlenmesine bakarsak hiç iyi şeyler olmadığı iyice belli oldu.

Bu arada şu anda ruhlar kralının yerinde Yhwach'ın cesedi bulunuyormuş.O olmasa sistem komple çökecek kısacası.Onu koymak işe yaramazsa yedek plan olarak İchigo'yu düşünüyorlarmış yerine tabii güzellikle değil. :)
+111 Harcadı şonen jump güzelim seriyi. Yerine gelenlerden elle tutulur pek bir şey göremedim. Togaşiye gösterdikleri toleransın %10unu gösterseydiler şuan çok farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Geçmiş iyi işlense tutardı bu manga. Ama kubo ısrarla ichigo’nun bi arkadaşını tehlikeye sokup onu kurtarma görevi çizmeye devam etti.

Okuyucuyu ana karakterden soğutmak için de elinden geleni yaptı. SS arc’ındaki ichigo’dan eser yok.

Geçmiş bence kubo’nun kafasında defalarca değişti. Bu kadar şeyi planlamış olsa aizen’in yenilişi falan da daha iyi çizilirdi. Aizenin urahara’ya söylediği şeyler de sanki ruh kralının lider olduğu ima ediyor gibiydi.

Herşeyi planlamış olsa bence ichigo grimmjow seviyesinden tanrılığa zıplamazdı. En baştan arc düşmanını aizen olarak düşünmeliydi. Grimmjow veya ulqiorra değil.
Grimmjow sadece bankaiye yenilmeliydi. O da zar zor değil ichigo shikai’yle baya dövüp sonlarda açmalıydı bankai’yi. Ulqiorra maskeye yenilirken ikinci salınım açmalıydı. İchigo dünyaya dönmeden önce yolda yammy’e tek atmalıydı (0 değil 10 numara kalmalıydı o da). Döndüğünde de aizen’e karşı ezilmemeliydi.
SS’de yeni bi shinigami için çok güçlüydü İchigo. Bu bozulmasaydı keşke.

kaptanların 3-4 katı dedi. Üstüne maske verdi. Kaptanlar espada döverken ichigo maskeli haliyle dayak yedi. Bi de o kaptanların ikisini SS’de yendi. Shikaisi zaten inoue seviyesiydi ondan bahsetmek istemiyorum. ulqi’nin önüne bankaiyle çıkmış utanmadan ulqi’nin kılıç çekmesine seviniyor. “Saol la bankaimi çıplak evle dövmüyon” dedi utanmadan. Byakuya’yı getsuga kullanmadan hızıyla döven ichigo nerde bu nerde?

Quincy arc’ını da beceremedi bence. Sarayda alınan power up’lar zaten çok saçmaydı. Tüm karakterlerin bi de çok saçma hax güçleri vardı. Sadece karşılaştığı rakip tarafından yenilebilecek çok karakter vardı. Herkes kendisinin antisine denk geldi yoksa quincy’lerin çoğu ölümsüz sayılırdı. Adam bi dövüşlüğüne çizdiği için uğraşmadı hiç.

Bu kadar ilgi çeken yönü aksiyon/dövüş sahneleri olan bi manganın güç dengesi bu kadar saçma olmamalıydı. Artık konusunu nasıl yazarsa yazsın tutacağını pek sanmıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık