Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bleach VS.

Kim alır

• Shusui

Kullanılan: 10 45.5%
  • Urahara

Kullanılan: 12 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
Bleach biteli epey oldu ama böyle bir vs'yi açayım dedim.Karşılaştıracağımız karakterler ve Urahara.

SHUNSUİ

Gotei 13'ün başkomutanıdır,güçlerine gelirsek;
SHİKAİ

Bankai

URAHARA

Urahara Kisuke eski 12.takım kaptanıdır ve Shinigami Araştırma ve Geliştirme Departmanının kurucusu ve 1.Başkanıdır.

SHİKAİ
Şikai halinde, Benihime'nin bıçağı mühürlü bir zanpakutōdan biraz geniştir ve kızıl bir kurdele ile diğer detaylı süslemeler eklenen kabzası eğridir. Benihime, "şarkı söyle" (啼け nake?) komutu ile aktive olan biri savunma için diğeri saldırı için olmak üzere bilinen iki özel saldırısı vardır. Benihime’nin savunma kabiliyeti, Urahara’nın önünde dikdörtgen şekilli bir “kan sisi kalkanı” oluşturur. Bariyer; Ichigo, ilk kez getsuga tenshōyu kullandığında saldırıyı (Urahara, sonradan, eğer kalkan olmasaydı bir kolunu kaybetmiş olacağını söylemiştir) sadece hafifçe aşınarak engellemiştir. Benihime’nin saldırı kabiliyeti ceroya benzeyen, kızıl renkli enerji patlamalarını ateşlemesidir. Espada Yammy’nin gönderdiği patlamayı bu saldırı ile kolayca dengelemiştir. Bleach: Blade Battlers oyununda Urahara’nın, kullanıldığında “kan sisi kalkanı”nı donuk altın rengi bir piramit haline getiren ve Urahara’yı tamamen içine alan, hatta mermileri bile yansıtabilen özel bir becerisi vardır. Ayrıca Benihime’nin enerji patlamaları çok daha büyük ve yıkıcı bir hale gelebilir.

Bankai

Benim yorumum Shunsuinin bankaisini,Urahara kendi bankaisiyle kantırlıyo gibi birşey,Shunsui kendi yaralarını aktarıyor,Urahara iyileştiriyor.Tabikii farklı özellikleri daha da var ama gönlüm Shunsuiden yana.

Konu içinde Urahara yada Zaraki olunca mantık yürütmek yanlış oluyor. O zeka ile kazanmanın yolunu bulur. Tabi mantıken Shunsui alır.

One piece de bu elemanları yenecek adam var mı (not: bleach'i biraz izledim ve okudum elemanların güçlerini bilmiyorum)

Shuunsui daha hızlı/güçlü, Urahara daha zeki/kido'da üstün bilemiyorum güzel konu fikrim yok, okuyalı oluyor bayağı seriyi sizin yorumlardan sonra hatırladıkça tam bi fikrim olur

Son düzenleme:
Mangaka nereye çekerse o kazanırdı bu ikisi arasında o yüzden bilmek zor veriler üzerinden.

Bankai karşılaştırılıyor ise de o biraz eksik kaldı.Urahara'da birkaç özellik daha vardır muhtemelen ama göremedik işte....

Her ikisini de severim. Aizen karşısında çizildikleri pozisyonları hatırladım da Urahara alır bir şekilde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık