Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bir Dramadan Beklentileriniz?

Üye silindi 1004

Katarsis, climax, payback ve geriye kalanların hepsinin bir bütün halinde vurmasını bekliyorum. TD birinci sezon, Fargo birinci sezon. Breaking Bad veya Better Call Saul gibi. Yumruk gibi çarpmalı.

Dramaları ağlamak için izlerim. Ama her drama da ağlatmaz. O yüzden hikaye, işleniş, oyunculuk çok iyi olmalı.
Bazı dramalar ders verici niteliğinde oluyor. Onlar ekstra güzel.

Son düzenleme:
Küçükken başına kötü şeyler geldikten sonra tam bir psikopat ve kötü olan karakterlerin, son anlarında fedakarlık ve iyilik yaparken ölmeleri benim için başlı başına bir dramdır. Buna bir çok dizi/film/anime vs.den örnek verilebilir ama izlediğim son diziden bir tane vereyim ben.

Diziyi izlemeyenler için spoiler olabilir. Stranger Things;

Son düzenleme:

Üye silindi 5781

Ana karakteri ölmeli.
Nedense her sevdiğim dizinin ana karakteri ölüyor ve bunlar da çokça drama içeriyor.

Şöyle dönüp de unutamadığım filmlere bir baktığımda, çoğunda etkilendiğim bir oyunculuk performansı olduğunu ve filmi o performansla kodladığımı görüyorum. Onun için bir numara oyunculuk diyebilirim.
Tabii tek etken çoğu zaman yetersiz oluyor.
Harry Potter'ı tekrar izledim son günlerde. Baştan sona bitirdim. Daniel Radcliffe'in oyunculuğu çok rahatsız etti beni. Hele bir ağlama sahneleri var, evlere şenlik. Mesela çoğu filminde kurguda da büyük eksiklikler, hatalar var. Rahatsız edici düzeyde yani. Kitapları okumayanlar bile rahatsız olurlar, o derece. Okuyanların zaten gözleri yaşlı. Yine de Harry Potter benim için unutulmaz olmuş. Çünkü muazzam bir evreni var. Tek başına yetiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık