Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bir Dramadan Beklentileriniz?

Komediden sonra sıra Dramada.

Drama bir olayı, kişiyi, yaşantıyı oyunu canlandırmaktır. Dram denince akla gelen trajediyi kapsamaz sadece. O yüzden sadece "Ağlatan şeyler" gelmesin aklınıza.

Siz bir dramadan (film, dizi, çizgi dizi, vb) beklentiniz nedir? Ne çeker sizi? Gerçekçiliği mi? Tersine gerçek dışılığı mı? Fantastik öğeler mi? Tarihi yapımlar mı? Bilim kurgu mu? Medikal yapımlar mı? Gangsterleri konu alanlar mı?

Karakterleri mi çeker sizi içine? Derin olmaları? Olay örgüsünün ince ince işlenmesi mi? Şaşırtmalı senaryolar mı? Sürükleyiciliği mi? Anlattığını sindire sindire anlatması mı?

Burada hiç yazmadığım şeyler mi?

Örneğin İzlediğiniz bir diziden örnekle açıklayın lütfen. Ya da filmden ya da ne istiyorsanız ondan.

Bir insan bir yapımı neden iyi bulur da öbürünü kötü bulur? Öznel sonuçta ama sizin özneliniz ne?

İyi forumlar.

Fantastik anime veya filmlerdeki dramaları severim .Küçük ezilmiş dışlanmış dilenciliğe zorlanmış yalnız bir çocuk kahramanı gelince cesaretini bulur ver tüm korktuğu şeylere karşı savaşır.O zaman bende gaza gelirim.Böyle konularda ana kahraman gelene kadar çocuğa karşı özellikle anne babasının kötü davranması onu diğer kardeşlerinden ayırması ana kahraman gelince çocuğun içindeki cevheri görüp yanına alması anne babasını yıllar sonra utandırması .

Son düzenleme:
Millet Sanji Zoro muhabbetini daha çok seviyor olduğuna göre yorumlamak bana ve birkaç kişiye kaldı demek.

Ben fantastik eserleri, polisiyeyi ve tarihi yapımları severim. GoT ilk 4 sezon, Boardwalk Empire, Sherlock gibi dizileri severim bu yüzden. Breaking Bad, Oz ve Six Feet Under ise farklı dünyalar. Bb Walter'ı iyi işledi. Karakter gelişimi sevdirdi yani.

Oz hapis ortamını iyi yansıttı. Salt şiddet değildi. Derin bir yapımdı.

Sfu ölümü işledi. İnsanın bilinçaltına girdi.

Dümdüz anlatıyorum ama sebebi iki kelimeye sığamayacak olmaları.

Bir de Oz, The Wire, The Sopranıs ve Sfu için farkettiğim şey ikinci defa başlasam daha çok sevecekmişim gibi hissettmem.

Sanırım onları izlerken kafam buna hazır değildi. Belki hiç olamayacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık