Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Denizciler (Güncel)

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    72
Teke tekte bir amirali parçalar da aynı anda 2 amiralin yenme ihtimali var WB'yi.O yüzden iki kişi dalsa çok sıkıntı olmaz WB.Durdururlar bir şekilde.
Şimdi şöyle bir durum var, Amirallerin komutanlarla oyalanma süreleri ile WB'nin amirallerle oyalanma süresini kıyaslamak lazım. Ben bu kıyasta işi erken bitirecek kişi olarak elbette Zirve halindeki WB'yi görüyorum yani haliyle avantaj o tarafa geçiyor.

Zaten ilk kim diğer tarafı düşürürse ardı arkası kesilmez. Teach, Thatch ve Ace'nin dövüşte olacak olmaları. Eski üçlüden Aokji'nin olmaması falan hep WB tarafına yarar. Fuji zaten boş adam, Kizaru güçlü olsa bile bitiriciliğine pek oynayamıyorum, Marco ile bir ömür iptal olur. Geriye yaşlı sengoku ve gösterilmeyen amiral kalıyor. Jozu, Teach, Thatc, Vista, Ace üç kişiyi idare ederler. WB vs Akainu bitince gerisi zaten biter.

Doff fanları Fuji'ye niye boş diyor?
En sevdiğim arc bossundan soğuyacam, Fuji Amirak seviyesini aşağıya çekmez, çekmez!

Marco ace thatch vista jozu Amiralleri oyalar ki Oyaji için 5 er dk bile tutsalar yeter.Zirve WB nin ilk karşılaştığında 5 dk içerisinde düdükleyemeyeceği amiral yok orda.Onu hallettikten sonra zaten millet kaçıcak delik ara puhaısısı.

Doff fanları Fuji'ye niye boş diyor?
En sevdiğim arc bossundan soğuyacam, Fuji Amirak seviyesini aşağıya çekmez, çekmez!
Şimdi niye boş dediğimi açıklıyayım.
Öncelikle çok fazla sivil dedi sonra kalkıp şehrin üzerine meteor getirdi baktı meteor kesiliyor kafeste, pardon dedi, benim hatam yaptı. Tam bir velet işi. Boş iş.
Sabo yanı başında Kor tekledi baktım ne yapacak diye, bir şey yapmadı yada yapamadı. Boş iş.
Luffy, g3 attı uçtu bir yerlere çarptı az ağırlığı olur adamın boş iş.
Zoro, adamın gücü hala aktifken slash attı gerisin geriye bir kaç metre yol yaptı boş iş.
Tüm ada ve içindeki insanlar hayatlarından olurken kumar oynadı boş yaptı, boş iş.
Kısaca bana güven vermedi sana vermişse işin o kısmına karışamam tabi :good:

Şimdi şöyle bir durum var, Amirallerin komutanlarla oyalanma süreleri ile WB'nin amirallerle oyalanma süresini kıyaslamak lazım. Ben bu kıyasta işi erken bitirecek kişi olarak elbette Zirve halindeki WB'yi görüyorum yani haliyle avantaj o tarafa geçiyor.

Zaten ilk kim diğer tarafı düşürürse ardı arkası kesilmez. Teach, Thatch ve Ace'nin dövüşte olacak olmaları. Eski üçlüden Aokji'nin olmaması falan hep WB tarafına yarar. Fuji zaten boş adam, Kizaru güçlü olsa bile bitiriciliğine pek oynayamıyorum, Marco ile bir ömür iptal olur. Geriye yaşlı sengoku ve gösterilmeyen amiral kalıyor. Jozu, Teach, Thatc, Vista, Ace üç kişiyi idare ederler. WB vs Akainu bitince gerisi zaten biter.
Ama WB'ye direk 2 amiral gitse WB vs 2 amiral ile 1 amiral vs 2 komutanın kapışma süresi aşağı yukarı aynı olur.Hatta WB vs amiraller daha uzun sürebilir bile.WB'nin asıl sıkıntılı tarafı yakın dövüş.Mf de mesela uzak menzilli saldırılarla amirallere kolay üstünlük sağlayamazdı.Hatta Aka'nın magmasını blokladığı bir sahne vardı WB'nin.Ordaki dövüşleri devam etse ikisi de birbirine kolay kolay yaklaşamazdı bence.Şimdi WB'nin gençliği ona uzak menzilli saldırılardan ziyade yakın dövüşte daha büyük artı sağlar.Çünkü fiziksel kuvvet+hakisi daha iyi olur muhtemelen.Ama 2 amiral uzaktan saldırarak WB'yi yanlarına kolay kolay yaklaştırmazlar.Hatta iyi bir stratejiyle birisi arkadan WB'nin açığını bulup sıkıntılı olabilir.O yüzden WB 2 amirali kısa sürede alamaz gibi geliyor.Hatta alacağı da garanti değil.

Ama WB'ye direk 2 amiral gitse WB vs 2 amiral ile 1 amiral vs 2 komutanın kapışma süresi aşağı yukarı aynı olur.Hatta WB vs amiraller daha uzun sürebilir bile.WB'nin asıl sıkıntılı tarafı yakın dövüş.Mf de mesela uzak menzilli saldırılarla amirallere kolay üstünlük sağlayamazdı.Hatta Aka'nın magmasını blokladığı bir sahne vardı WB'nin.Ordaki dövüşleri devam etse ikisi de birbirine kolay kolay yaklaşamazdı bence.Şimdi WB'nin gençliği ona uzak menzilli saldırılardan ziyade yakın dövüşte daha büyük artı sağlar.Çünkü fiziksel kuvvet+hakisi daha iyi olur muhtemelen.Ama 2 amiral uzaktan saldırarak WB'yi yanlarına kolay kolay yaklaştırmazlar.Hatta iyi bir stratejiyle birisi arkadan WB'nin açığını bulup sıkıntılı olabilir.O yüzden WB 2 amirali kısa sürede alamaz gibi geliyor.
Olabilir elbette yalnız bence o işi öyle bırakmazlar yani kendi üzerlerine çekebilirler yada iki Amiral WB'ye dalarken yakaladıkları boşluklardan faydalınırlar.
Çünkü diyelim Akainu ve Fuji WB'ye daldı geriye kimler kalacak
Bir tarafta
Jozu, Marco, Teach, Thatch, Vista, Ace
Diğer tarafta
Sengoku, Kizaru, Greenbull
Üç'e altı kalıyorlar ki Marco zaten yakaladığını bırakmaz hatta Jozu için de aynısını söyleyebilirim.

Burda Denizcilerin avantajı Shichilerin ne kadar ciddi dövüşecekleri aksi halde kafalarından, gözlerinden olurlar.

Şimdi niye boş dediğimi açıklıyayım.
Öncelikle çok fazla sivil dedi sonra kalkıp şehrin üzerine meteor getirdi baktı meteor kesiliyor kafeste, pardon dedi, benim hatam yaptı. Tam bir velet işi. Boş iş.
Sabo yanı başında Kor tekledi baktım ne yapacak diye, bir şey yapmadı yada yapamadı. Boş iş.
Luffy, g3 attı uçtu bir yerlere çarptı az ağırlığı olur adamın boş iş.
Zoro, adamın gücü hala aktifken slash attı gerisin geriye bir kaç metre yol yaptı boş iş.
Tüm ada ve içindeki insanlar hayatlarından olurken kumar oynadı boş yaptı, boş iş.
Kısaca bana güven vermedi sana vermişse işin o kısmına karışamam tabi :good:
Aynı yorum herkesin sevdiği karaktere geliyor, bunu kısas olarak almamak gerekiyor; bence Oda sadece karakterin kişiliğini anlatıp gücünden bir kesit gösterdi.
Sana özel de değil; sen, joker, savcı falan. Hayır yorumlarınızı normalde seviyorum da ama kör samurai Japon animesinde güçsüz olmaz bence, tabi sürekli r yapmasında haklısın, bence de önce iç hesaplaşmasını, varoluşsal sancılarını falan halletmeli. :sapkali:

Ciddileşip kimseyi gömmedi ya ondan herhalde :)
Kendi anlayışına göre kötü olan bir yonko ile kapışmasını isterdim, uygun bir ortamda. Meyvesi çok hoşuma gitti.

Olabilir elbette yalnız bence o işi öyle bırakmazlar yani kendi üzerlerine çekebilirler yada iki Amiral WB'ye dalarken yakaladıkları boşluklardan faydalınırlar.
Çünkü diyelim Akainu ve Fuji WB'ye daldı geriye kimler kalacak
Bir tarafta
Jozu, Marco, Teach, Thatch, Vista, Ace
Diğer tarafta
Sengoku, Kizaru, Greenbull
Üç'e altı kalıyorlar ki Marco zaten yakaladığını bırakmaz hatta Jozu için de aynısını söyleyebilirim.

Burda Denizcilerin avantajı Shichilerin ne kadar ciddi dövüşecekleri aksi halde kafalarından, gözlerinden olurlar.
Ya dediğin gibi de olabilir.Sonuçta birden fazla dövüşçü var ve milyon tane savaş senaryosu üretirsin burdan.O yüzden ben genel olarak iki tarafın güç durumunu değerlendirmiştim.İki tarafta güç olarak çok denk diyebilirim ama shicilerin ufak yardımıyla denizciler alır gibi geliyor.

Aynı yorum herkesin sevdiği karaktere geliyor, bunu kısas olarak almamak gerekiyor; bence Oda sadece karakterin kişiliğini anlatıp gücünden bir kesit gösterdi.
Sana özel de değil; sen, joker, savcı falan. Hayır yorumlarınızı normalde seviyorum da ama kör samurai Japon animesinde güçsüz olmaz bence, tabi sürekli r yapmasında haklısın, bence de önce iç hesaplaşmasını, varoluşsal sancılarını falan halletmeli. :sapkali:

Kendi anlayışına göre kötü olan bir yonko ile kapışmasını isterdim, uygun bir ortamda. Meyvesi çok hoşuma gitti.
Altını çizdiğim konuda sana, kesinlikle katılıyorum zaten yorumun o sözlerin üzerine kurulmuş yalnız yapamamış Oda, hani yapmaya çalış ama olmamış. Karekterin o kadar şey gördüm o yüzden gözlerimi kendim kör ettim demesi bile fazla zorlama. Yani akıl mantık işi bir şey çıkmamış ortaya büyük ihtimal ben burda yaşananlardan çok daha büyük acılara şahit oldum o yüzden burda geçen olaylar üzerinden kumar bile oynayabilirim diyor. Hatta o gözlerimi aldım demesinin sebebi de oynadığı kumarın kafamızda anlamlı olması. Keşke başarabileydi de sağlam bir samuray karekter göreydik. Benim gibi kılıç fanı için hoş olurdu :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık