Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Beyaz ve Siyah

Sayfada çerezlik bir yazısı var yazarımızın. Ben hoşlandım tarzından, zaten yorumları da düşünerek yazıyor malum. İnce mesajlar vermiştir diye düşünüyorum.
Aslında direkt mesaj veriyor desek de olur. Şimdi bir şey söylemek istiyorum ama bunun için kitabın içeriğinden de bahsetmem gerekiyor. O yüzden söyleyemesem de en azından az olan betimlemeleri ve merak uyandıran bir hikayesi olduğunu söyleyebilirim. Betimlemelerin az olması da iyi olmuş çünkü olaya biraz daha odaklı ilgilenmemizi sağlıyor bana göre.

Aslında direkt mesaj veriyor desek de olur. Şimdi bir şey söylemek istiyorum ama bunun için kitabın içeriğinden de bahsetmem gerekiyor. O yüzden söyleyemesem de en azından az olan betimlemeleri ve merak uyandıran bir hikayesi olduğunu söyleyebilirim. Betimlemelerin az olması da iyi olmuş çünkü olaya biraz daha odaklı ilgilenmemizi sağlıyor bana göre.
"Kendisine oynanan bir oyunun failini bulmak üzere hikayeler deryasında amansız bir mücadeleye çıkan hafızasını kaybetmiş meraklı bir gencin, unuttuğu geçmişine doğru hiç de emin olmayan adımlarıyla ilerlerken yaşadığı birbirien bir şarkının notaları gibi bağlı olan macerasına katılmaya ne dersiniz ? " şöyle bir önsöz gördüm nette, hikayesi memento'a benziyor.

Roman düsünüyor musun?
Bilimkurgu yazdım lakin henüz kabul eden bir yayınevi olmadı. Bir tek destek yayınevi kaldı ama ona da yeni attım. :/
Başlığı Beyaz ve Siyah olarak değiştirmelisin. Simetriyi sağlamak açısından.
Otomatik büyük yazıyor yoksa benim de gözümü kemirmiyor değil.

Edit: Şansımı gene deneyeyim dedim, oldu. Teşekkürler.
Kitap hakkında, okumadım ama hakkında 40 sayfa konuşulduğuna göre, iyi midir? Sadece kitap isminin Siyah ve Beyaz gibi bir basitliğe indirgemeyip ayrı bir tasarım olarak, beyaz ve siyah şeklinde belirlenmesi dahi sıradan bir kitap olmadığının göstergesi. Konusu nedir acaba? İki zıt kutup ayrı ayrı mı değerlendirilmiş, yoksa iyi ile kötü veyahut hayatın güzellik ve zorluğunu farklı açılardan mı yansıtmış yazarımız?
Kitap ilk eserim olduğu için edebi açıdan biraz zayıf kalsa da orijinallik ve kurgu açısından gayet iyi. Hatta ikinci kitabımın kurgusu ilkine göre daha zayıf ve ben ilki bittikten sonra bu kitabın üstüne nasıl çıkacağım ki demiştim toy toy.

Konuyu nasıl anlatsam bilemiyorum. Arka kapağı yeterli bence.

Bunu en iyi yazar yanıtlar. @amaneden

Daha yeni okumaya başlasam da okumaya değer bir kitap olduğunu söylebilirim
Tekrar teşekkürler. :sapkali:
Sayfada çerezlik bir yazısı var yazarımızın. Ben hoşlandım tarzından, zaten yorumları da düşünerek yazıyor malum. İnce mesajlar vermiştir diye düşünüyorum.
Teşekkürler. :sapkali:
Evet, bu hikâyede mesajlar genellikle direkt verilmiş. O yönden de zayıf denilebilir. Betimlemeyse benim hikâye odaklı bir deli olmamadan ve betimleme sevmememden kaynaklanıyor. Onu okuyucuya bırakıyorum.

Bilimkurgu yazdım lakin henüz kabul eden bir yayınevi olmadı. Bir tek destek yayınevi kaldı ama ona da yeni attım. :/

Otomatik büyük yazıyor yoksa benim de gözümü kemirmiyor değil.

Edit: Şansımı gene deneyeyim dedim, oldu. Teşekkürler.

Kitap ilk eserim olduğu için edebi açıdan biraz zayıf kalsa da orijinallik ve kurgu açısından gayet iyi. Hatta ikinci kitabımın kurgusu ilkine göre daha zayıf ve ben ilki bittikten sonra bu kitabın üstüne nasıl çıkacağım ki demiştim toy toy.

Konuyu nasıl anlatsam bilemiyorum. Arka kapağı yeterli bence.

Tekrar teşekkürler. :sapkali:

Teşekkürler. :sapkali:

Evet, bu hikâyede mesajlar genellikle direkt verilmiş. O yönden de zayıf denilebilir. Betimlemeyse benim hikâye odaklı bir deli olmamadan ve betimleme sevmememden kaynaklanıyor. Onu okuyucuya bırakıyorum.
Çok geç olsa da sonunda düzeltmene sevindim. Şimdi baktım da içim rahatladı :)

Zaman bulursam okurum, kısa bir parça verir misin içeriği anlamam bakımından.

Bu arada kapakta insanların siyah kedininse beyaz resmedilmesinin bir sebebi var mı?
Affedersin ya. Telefondayken gözümden kaçmış, özür dilerim.

Üzerinden çok zaman geçtiği için net konuşamam. Şu an mantık yürütecek olursak karakalemde insanları zaten beyaz çizemezdik. İnsanlar siyahsa kedi de tertemiz ve masum olsun pek tabii.
Çok geç olsa da sonunda düzeltmene sevindim. Şimdi baktım da içim rahatladı :)

Zaman bulursam okurum, kısa bir parça verir misin içeriği anlamam bakımından.
Vallahi bir rahatlama geldi bana da.

"Kendisine oynanan bir oyunun failini bulmak üzere hikayeler deryasında amansız bir mücadeleye çıkan hafızasını kaybetmiş meraklı bir gencin, unuttuğu geçmişine doğru hiç de emin olmayan adımlarıyla ilerlerken yaşadığı birbirien bir şarkının notaları gibi bağlı olan macerasına katılmaya ne dersiniz ? " şöyle bir önsöz gördüm nette, hikayesi memento'a benziyor.
Memento ile alakası yok aslında. Hatta bir yorumun bir kısmını göstereyim:
Arkadaşlar ben de yeni okudum kitabı arkadaki tanıtım yazısını okuyunca memento ya da ghajini filmlerinin senaryosunu çağrıştırsa da ki bu biraz önyargı oluşturmuştu şahsımda, tanıtım yazısı hariç kurgu veya tarz olarak sözkonusu filmlerle ilişkilendirebileceğimiz bir kısmı yok.
Kitabın öne çıkan kısmı edebi kalitesinden ziyade farklı karakter ve kurgusu bana kalırsa. Hem diğer arkadaşlara da haksızlık olur içini görmeden aldılar neticede. :oleyo2:

Şuna da bir cevap verirsen sevinirim. @amaneden
Insanları siyah cizmesi bir imgeleme olabilir, tabi kendisi daha iyi bilir ama siyah kötülük , beyaz da iyilik olarak nitelendirirsek insanların kötü kedilerin(yani Hayvanların) insanlara oranla iyi olduklarini belirtmis olabilir. Hayvanlar ne kadar dogal yasiyorsa biz de o kadar yapay yasiyoruz.

He tabi benim dusuncem. Yanlis olabilir.

Insanları siyah cizmesi bir imgeleme olabilir, tabi kendisi daha iyi bilir ama siyah kötülük , beyaz da iyilik olarak nitelendirirsek insanların kötü kedilerin(yani Hayvanların) insanlara oranla iyi olduklarini belirtmis olabilir. Hayvanlar ne kadar dogal yasiyorsa biz de o kadar yapay yasiyoruz.

He tabi benim dusuncem. Yanlis olabilir.
Ben de böyle düşündüğüm için sormuştum aslında.

İnsanların yaptıklarıyla ve yapmaya devam ettikleriyle karanlık dünyaya aitken, masum hayvanların beyaz dünyaya ait olduğunu düşünmüştüm.

Kedinin masumluğunu tutturduk en azından.

Affedersin ya. Telefondayken gözümden kaçmış, özür dilerim.

Üzerinden çok zaman geçtiği için net konuşamam. Şu an mantık yürütecek olursak karakalemde insanları zaten beyaz çizemezdik. İnsanlar siyahsa kedi de tertemiz ve masum olsun pek tabii.

Vallahi bir rahatlama geldi bana da.

Memento ile alakası yok aslında. Hatta bir yorumun bir kısmını göstereyim:

Kitabın öne çıkan kısmı edebi kalitesinden ziyade farklı karakter ve kurgusu bana kalırsa. Hem diğer arkadaşlara da haksızlık olur içini görmeden aldılar neticede. :oleyo2:
Klasik bir soru sorayım; Kaç sayfa :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık