Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Balıkadam Adası Arkı Sizi Tatmin Etti mi?

Bugün vaktim oldu.tayfa saboadyde tekrar bulustuktan sonraki manga bölümlerini bir daha tekrar ettim.ve ilk baslardaki heyecanım son sayılarda söndü.herkes nasıl hayal kurdu bilmiyorum ama ben yeni dünyaya giden her korsanın gectigi balıkadam adasında cok zorlu bir macera ve cok güclü rakipler bekliyordum.

Balıkadam Adası

Ada uzaktan gözükdügünde sekli ve çizilis tarzı harikuladeydi.ve sıkı bir macera olacaga benziyordu.hatta kraken her ne kadar fos cıksada,öyle bir canavarı bile korkutan...balıkadamlar ve deniz canavarlarının tayfayı kacmak zorunda bırakması beklentilerimi iyice artırmıstı.

Kraken

Sonucta tayfa adaya girdi.hatta ilk mücadele bile gercekleşmiş.2 tane tek yumrukluk balıkadama ragmen, güclü oldugu bariz olan bir balıkadam-kılıc ustası umutlarımı yeşil tutmamı saglamıstı.

Hyouzou

Ama her seride ve her arcta önemli olan sey villainlerdir.ve bu arcında villainlerini heyecanla bekledik.her ne kadar ben büyük beyaz köpekbalıgının villain olcagından kendimce emin olsamda.bu arcın kötüleriylede tanısma serefine eriyorduk sonunda.

Hody ve Vander Decken IX

İşte hikayedeki tatmin yetersizligi bence burada basladı.her ne kadar decken hatchanı cok kolay haklasada.daha arlong parktaki, hemde yara bere içindeki zoroyu yenemeyen birine karsı kazanmak, bende pek bir anlam ifade etmiyordu.ve olaylar kopmaya basladı... acıkca; hemde su altında olmalarına ragmen arc bossu(büyük ihtimalle,süprizde olabilir) zorodan tek yedi diyebiliriz.haplar olmasa veya zoronun az daha nefesi yetse büyük ihtimal yenilirdi öyle veya böyle.üstünede elleri kolları baglı luffy deckeni ordan oraya vurunca beklentilerim düsmeye basladı.

Hody Dayak Yerken

Decken Dayak Yerken

Daha iç acıtıcı olanlar ise,prenslerin hodynin tüm adamlarından tek bazda daha güclü olmaları ve her bir balıkadam korsanının hapa muhtac olmasaydı.hatta bir cogumuzda hayal kırıklıgı yarattıgına emin oldugum fisher tiger hikayesi ve adamın beklentilerimizin aksine tam balon olmayısıyla da soka girmiş bulundum.

Bir Avuc Denizciye Yenilen Fisher Tiger

Her ne kadar kralice otohimenin hikayesi,ölümü ve sahip oldugu hayalleri içimizde farklı duygular yasatsada...sonucta beklenen oldu ve büyük savas gerceklesme evresine girdi.bir tarafta 100000 köle bulmus ve evrimleşmiş hody.diger tarafta ise her zaman imkansızı basaran hasırsapka tayfası.acıkcası jinbei ve shirahoshi yakalandıktan vede prenslerle,neptün etkisiz hale getirildikten sonra,en azından hodyden ve hyouzoudan eşsiz bir performans bekliyordum.

Sadece Resimde Güclü Gözüken Hody

Sonuc olarak benim sahsi kanaatim hayal kırıklıgıdır...her ne kadar tayfanın kendini cok geliştirmiş olması,hatta luffynin 50000 kişiye tek atması gaza getirse ve beni motive etsede,hodynin ezikligi içimde yara actı resmen...simdi bu analiz ve düsüncelerimin ısıgında hodynin dayak yiyen pozlarından sonra bir kac sorum olacak bunları tartısmak istiyorum.

Hody Bir Daha Dayak Yerken

1-Hody kendini asıp luffy için cok zorlayıcı bir rakip haline gelebilirmi ? Mesala bir 15 hap daha alıp beklentilerimizi karsılayabilirmi ?

2-Deckenin gemiyle yaptıgı saldırı veya muhtemel ada yıkılması durumu işleri degiştirirmi ?

3- Hodyden baska bir arc bossu muhtemel olarak, Charlotte Linlin veya Komutanlarından biriyle,tayfanın yüzlesme olasılıgı hakkında ne düsünüyorsunuz ?

4- Bu arc beklentilerinizi karsıladımı ?:artiz:

Ben bigmam ile tayfanın karşılaşacağını bile umuyordum ama artık umudum yok.Hodyden birşey çıkmaycağını ilk günden söylemiştim luffynin arcta herkese tek atacağını düşünüyordum öyle oldu ama fisher tiger olayı beni acayip şaşırttı.
Hordynin luffyi zorlayacağını düşünüyorum henüz kozunu oynamadı gibi geliyor ada arcı sonunda luffyle karşılaşmasada bigmam görünebilir gibi geliyor bana.
zorlamak derken hordyde vuracak yani ötesi olmaz:D

Saboady'de çok büyüttüler yok her korsan oradan geçer yok mariejois'in(yanlış yazdım sanırım) tam altında.Aslında sadece gemiyi kaplayarak gidilmesi bile önemli ve zorlu bi ada olacağının göstergesiydi.Kısaca beklentilerimi karşılamadı.Hody'nin o kadar ezik olması da cabası.

Diğer arclarda bizim tayfa ilk bi dayak yer sonra gaza gelir ve savaşı kazanırdı Luffy olsun Zoro olsun vs. ama bu arc bence sadece bizim tayfanın ne kadar güçlendiğini göstermek için yapılmış bırak dayak yemeyi bizimkilere vuramadılar bile.Ama ne olursa olsun bu arc beni tatmin etmedi artık yeni dünya'ya geçmeyi bekliyorum orada süper olaylar başlayacak gibi :good:

Balıkadam adasında luffylerin çok zorlanmayacağı her açıdan belliydi.Bu arc bizim tayfanın gücününü göstermesi için bana göre.Karşı tarafın hayvani bir şekilde güçlendiği halde kolayca yenilmeside beni şaşırtmaz amacı buydu bence bu arkın.Big Mam süprizini ben hala beklemekteyim...

cevaplara başlamadan önce bende şunları söyleyeyim aslında gerçekten balıkadam adası ii bir arc benim düşünceme göre neden derseniz her ne kadar tayfa gelişiminden dolayı ezik gibi dursalarda acaba 2yıl önceki durumlarıyla burdakilere karşı şansı olabilirmiydi tayfanın bunları düşünerek bakınca bence biraz güçsüzmüş gibi görmek yanlış olur

1.zaten yeteri kadar hap muhabbeti ile hayal kırıklıgına ugramış olsamda bu herifin artık daha fazla level up yapabileceğine inanmıyorum artık yeni görünümünü hapla aldı birde bu görünümünde bile hap kullanarak 10 kat daha güçlenirse daha ne denebilirki ..

2.işler nasıl gelişecek bilmiyorum ama bu gemi hem balıkadam adasının sonu hemde halkın kurtuluşu olacak gibi geliyor her ne kadar kahin kadının dedikleri luffy üzerinden değilde decken üzerinden gerçekleşse bile ada sakinlerinin yüzeye çıkacagı garanti gibi .

3.hiçbir fikrim yok

4. aslında bakarsanız tayfa 2yıl aradan sonra gelipte burda kan ter içinde vs ler yaparak burayı geçmiş olsalar asıl bence o zaman hayal kırıklıgı olacaktı nede olsa 2yılın boşa gitmediğini gördük gibi ama şimdi dersenizki arc genel bakışı olarak görünüm hikaye vs vs gibi durumlara bakınca bence yeterince hevesimi karşıladı tiger meselesi hariç :D

Balık adam adasının bulunduğu yer, yapısı ayrıca kitabe ve joyboy olayı dışındaki kısmı beni pek tatmin etmedi. Fisher Tiger olayı ise büyük bir hayal kırıklığı oldu. Birkaç sorunun cevabını aldık ama ne bilim.. Big Mam olayına gelince. Malum fabrikasının duvarlarını daruma yıktı. Bizim ekibe ancak yanlış anlama ile düşman olabilir. Ve fabrikanın yıkılma haberleri illa gitmiştir Big Mam'a. Yüzünü belki görürüz ark sonunda. Vsleri ve güç dengesini şu anki gördüklerimize göre değerlendirmek içimden gelmiyor. Şöyle dişe diş bir mücadele için geç değil diyecem ama asıl problem olan noah's ark bu arkın villianı tahminen.:D Eline sağlık güzel derleme.

Balıkadam adasında luffylerin çok zorlanmayacağı her açıdan belliydi.Bu arc bizim tayfanın gücününü göstermesi için bana göre.Karşı tarafın hayvani bir şekilde güçlendiği halde kolayca yenilmeside beni şaşırtmaz amacı buydu bence bu arkın.Big Mam süprizini ben hala beklemekteyim...
Doğru bunu bende merak ediyorum :good:

Sanırım denize daldıkların'da söylemişti zoro alevli bir katanam olsun diye.Tayfa baştan aşağı değişti yeni yetenekler falan.Onları görmeyi bekledim ama çok geç çıktı.Ben sağa sola sarkan sanji,beyaz katanasını enchant yaptırarak alev özelliği kazandıran zoro,çok önemli kitabe bulan ve açıklayan robin,gemiyi nasıl değiştirdiğini gösteren franky falan.Ama karşıma zırlayan kraliçe onun kızı çıktı.Hele en büyük darbe Tiger'den geldi

Qsk1

Hordy daha güçlenmez bence, zaten adam 10 kat daha güçlenmesine rağmen yine dayak yiyor :)
Decken'in gemiyle yaptığı saldırı adanın yıkılmasıyla bağlantılı bence, Neptün'ün dediğine göre zamanı gelmeden hareket etmezmiş.Yani ada yıkılacak ve adadakiler gemi sayesinde kurtulacak ama Decken ne amaçla yolladı orası hakkında birşey diyemiceğim ama pek bir beklentim yok, alandaki bir kaç kişiyi ezer o kadar diye düşünüyorum.Bence big mom la kapışmazlar Thriler bark da Lola'yı hatırlarsınız annesinin yeni dünya da güçlü bir korsan olduğunu söylemiş ve yaşam kartı vermişti imzalı, o sayede big mom la kapışma olmaz ama belki komutanları önce girerse olaya komutanlarla kapışma olabilir ama Lola'nın verdiği kart Big mam'ın olmayabilir, Oda'nın işi belli olmaz :)Bu arc pek beklentileri karşıladı diyemem, sadece tayfanın güclerini görmek biraz keyifliydi :)

Edit : Ben Hyouzou'dan da umutluyum yani Hordy'den daha sağlam bir rakip olduğunu düşünüyorum, Hordy'e para için katıldığı için Hordy'nin adamı olması onu güçsüz yapmaz ve adam keyfine göre takılıyor belki Zoro'yu görünce kılıç ustası muhabbeti olur da hangimiz daha iyi diye sağlam bir vs izleyebiliriz :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık