Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Az Bilinen Güzel Filmler

bill ve ted'in maceraları
Ted "Theodore" Logan (Keanu Reeves) ve Bill S. Preston (Alex Winter), tarih dersinden ve bu şekilde üniversiteden mezun olmak için bir araştırma yapmak zorundalar. Rufus isimli biri, gelecekten bir telefon klubesinin içine yolculuk ediyor ve onlara, varlıklarının insanoğlunun geleceği açısından çok önemli olduğunu anlatıyor. Böylece Bill ve Tedd, zaman içerisinde yolculuğa çıkıyorlar.

Anne, Georg ve küçük oğulları Georgie, gözlerden ırak bir göl evine tatil amacıyla gelmişlerdir. Şehir hayatının yorgunluğunu bu tatil sayesinde üstlerinden atmayı hedefleyen aile korkunç bir saldırıyla yüzleşmek üzerdir. Evlerine musallat olan ve nereden geldikleri belli olmayan iki genç, sorunlarından uzaklaşmaya çalışan bu ailenin başına çok daha büyük dertler açacaklardır. Şiddet dolu bir tatil başlamak üzeredir. Kaçış şansı yoktur. Michael Haneke’nin burjuvazi eleştirisine ve olağan şiddete bambaşka ve rahatsız edici bir bakış açısı kazandırdığı filminin başrollerinde Susanne Lothar, Ulrich Mühe ve Arno Frisch var.

Kabusları uyanıkken de devam eden evli ve bir çocuk babası Vietnam gazisi Jacob Singer (Tim Robbins), aklını kaçırdığını düşünmektedir. Yaşadıkları, Vietnam'da askerler üzerinde denenen çok güçlü bir uyuşturucunun yan etkileri midir? Yoksa sadece savaş sonrası sıkıntıları daha da mı kötüleşmiştir? Ya da Jacob tahminlerinin ötesinde, çok daha korkunç bir durumla mı yüz yüzedir?

Dehşetin Nefesi gerçeküstüyle gerçeğin birbiriyle giderek kaynaştığı öyküsüyle seyirciyi her an diken üstünde tutmayı başarırken, kurduğu görkemli bulmacayı şok edici bir final ile kusursuz bir çözüme ulaştırıyor...

Hayalet, 1990 Amerika Birleşik Devletleri yapımı film. Başrollerinde Patrick Swayze, Demi Moore, Tony Goldwyn ve Whoopi Goldberg bulunur. Senaryosunu Bruce Joel Rubin, yönetmenliğini Jerry Zucker yaptığı film, 21.000.000 $ bir bütçe ile hazırlanarak 505.702.588 $ hasılat elde ederek bir gişe başarısı göstermiştir.

Noi Albinoi (Buzdan Hayaller), ödüllü bir izlanda filmi. Herkes sevmeyebilir, varoluşçuluk içeren soğuk bir film ;) Koleksiyonumda bulunuyor.

Fotoğraf koymaya üşendim de, gene de IMDB'den link şey ettim. Hepsi de birbirinden farklı, bence, çok güzel filmler. Sırası karışık birbirlerinden ayırt edemedim. Fimlleri orijinal isimleriyle veriyorum ki eğer aramak isteyen olursa torrentten oradan buradan daha rahat bulsun.

Mullholland Dr. Değişik bir film. İlk yarısı biraz sıkıcı daha doğrusu kafa karıştırıcı. Biraz da feminen bir film, bilmiyorum izler misiniz. Yönetmeni de, bilenler bilir, David Lynch diye bir eleman.

Arizona Dream Ben bu filmin müzikleriyle büyüdüm. Belki bu kadar seviyor olmamın sebebi bu olmuştur bilmiyorum. Bazı sahneler çok karışık ama akıp gidiyor. Johnny Depp falan var üstelik garip mimikleriyle falan oynamıyor. Müzikleri bence muhteşem ötesi, ki filmlerin en azından %30'u falan müzikleri benim için, Goran Bregovic gibi biri yapmış müziklerini, Emir Kusturica da yönetmiş.

The Holy Mountain : Herhalde izlediğim en ilginç filmlerden biridir. Kafa yapar, kafa iyiyken de uçurur. Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim. Ben izleyene kadar ne yönetmenini biliyordum ne de oyuncularını zaten 1973 yapımı da hani işte...

La Zona: Aslında son derece asap bozucu bir film. Çok bunalımlı. Gerçekten sinirleniyor insan ama ne bileyim benim sevdiğim filmlerden biri oldu. Herhalde bir daha izlemem de. Düşündükçe küfür edip, geriliyorum. Alt yazısı biraz sıkıntılı, "E paylaşıyon izle diye az yardımcı da ol." diyen olursa .rar'layıp atabilirim.

Into The Wild : Bir ara açıp açıp izlerdim. Şimdi bilgisayarımda yok. Bookmark attım indireyim de tekrardan izleyeyim diye. Müziklerini Pearl Jam'in solisti Eddie Vedder bizzat bu film için yapmış. Çok çok çok güzel bir film. Az biraz doğa sevgisi, insanlardan uzaklaşma eğilimi gösteriyorsanız acayip gazlayabilir. Bunu bilenler daha çoktur herhalde.

Mr.Nobody : Bu da kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ettiğim bir film. Çok ilginç bir bakış açısı var. Fantastik oluyor sanırım türü. Filmde Jared Leto var. Eleman her rolü kotarıyor cidden de -.-" Bunu da bilen çoktur diye düşünüyorum.

Man From Earth : Gerizekalı IMDB Transformers falan öneriyor bunu beğenenlere bilim-kurgu diye de alakası yok. Tabi gerçek bir şey olma ihtimali çok düşük ama gene de bir ihtimal var. Muhteşem bir film. Tek bir mekanda geçiyor. İlk 15 dakka pek bir olayı olmuyor. Ama bir başladı mı da bitiveriyor. Çok kısa, çok az, yetmedi diye düşünmeye de imkan vermiyor zira düşünecek başka bir sürü şey veriyor insana.

Bu sene başı önerdiğiniz The Man from Earth (Dünyalı) filmini Felsefe dersinde izledik. Filmin sınıf arkadaşlarım tarafından eleştirisi şu şekilde:

-Bu ne ya tek oda da geçiyor, konu diye bir şey yok. (Bunu diyen adam iki ay önce beni zorla FF7 sinemasına götürdü. Neyse bu konuda yeterince linç yedim zaten.)
-Hocam Allah'a, dine laf atıyor ********ler! (Kesinlikle favori yorumum.)
-Adam İsa'yım diyor, onlarda inanıyor zehahahah... :)byee:)

Genellikle sürü psikolojisi gereği bunlar söylendi ve klasik İslam koruması moduna geçildi (ne hoş koskoca filmde müslümanlıktan bahsedilmemişti bile. Allah, peygamberle ilgili en ufak sorgulama da aklı gidiyor bizimkilerin.)

Benim filmle ilgili yorumum "delicesine para harcamadan da kaliteli film çekilebilir" tezini kanıtladığı için başarılı bulduğum bir yapım oldu. 12 Angry Men favori filmlerimden birisidir, bu da onunla benzerlik gösterdiği için hoşuma gitti. Tartışılan konu ve tartışmanın kalitesi yeterliydi. Öte yandan "bu filmi izledim, bi aydınlanma geldi" diyenleri de pek anlayamadım.

Bu arada baş karakterimize asılan bayan rolünü canlandıran Annika Peterson oyunculuk konusunda adeta ders veriyor. Onu da söylemeden geçemedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık