Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Avatar: En Güçlü Su Bükücü

En Güçlü Su Bükücü

• Kullanılan toplam oy
    46
  • Anket kapatılmış .
Yakone ve Katara arasında kaldım ama Katara'nın büyüdüğünde erişeceği güç potansiyelini düşününce kız ağır bastı. Bence Katara, Aang'den de güçlüydü. Aang daha potansiyelliydi evet ama Katara kadar geniş yelpazeli bir su bükme yeteneği gösterdiğini hatırlamıyorum. Hatta su formu dışında başka bir su (buz, buhar, kan, bataklık) büktüğünü de hatırlamıyorum.
Aang'in çocukluk hali için hava bükmede iyi,diğer elementlerde de orta diğebiliriz.

Yaşlanınca elbet ustalaşmıştır hava bükmede ama diğer elementlerde usta değildir.

Mesela,ateş bükmesi Iroh kadar yoktur ya da toprak bükmesi Toph.

Ama hava bükmede Gyatsu seviyesi vardır belki daha fazla.

Avatarlar kan,demir,lav,yıldırım bükemiyorlar diye biliyorum.

Aslında bakarsak avatarların savaşta en büyük kozları avatar modları onun dışında öyle çok abartı derecede güçlü değildirler.

Korra'da ay dışı zamanlarda da kan bükebilen kişiler mevcuttu. Nasıl olduğu tam açıklanmadı ama sanırım öğrenerek yapılabiliyormuş.
Bence bu senaristlerin hikayeyi batırdıklarının göstergesi. Böyle anormal bir gücü handikapsız hale getirmeleri avatar ruhuna ters. Açıklanmama sebebi açıklayamamaları diye düşünüyorum o yüzden Korra'da olanları pek dikkate almıyorum ben.
Tekniğin kurucusu Hama tekniği eli kolu bağlıyken geliştiriyor ama yıllarca tekniği kullansa da dolunaydışı zamanlarda kullanamıyor. Üstelik zor olan teknikte ustalaşmak değil, geliştirmekken. Ama Korra'da bir bakıyoruz. Çocuk şak diye kan bükmeyi geliştiriyor sonra da zamanla Hama'nın yapamadığını yapıyor. Pek ciddiye alamıyorum şahsen.

Aang'in çocukluk hali için hava bükmede iyi,diğer elementlerde de orta diğebiliriz.

Yaşlanınca elbet ustalaşmıştır hava bükmede ama diğer elementlerde usta değildir.

Mesela,ateş bükmesi Iroh kadar yoktur ya da toprak bükmesi Toph.

Ama hava bükmede Gyatsu seviyesi vardır belki daha fazla.

Avatarlar kan,demir,lav,yıldırım bükemiyorlar diye biliyorum.

Aslında bakarsak avatarların savaşta en büyük kozları avatar modları onun dışında öyle çok abartı derecede güçlü değildirler.
Aang, Ozai'in yıldırımını yönlendirmişti. Hem de avatar statede değildi sanırım. Onun dışında katılıyorum. Avatarlar kendi elementleri dışında element bükücülüklerinde ilklere giremezler bence de.

Bence bu senaristlerin hikayeyi batırdıklarının göstergesi. Böyle anormal bir gücü handikapsız hale getirmeleri avatar ruhuna ters. Açıklanmama sebebi açıklayamamaları diye düşünüyorum o yüzden Korra'da olanları pek dikkate almıyorum ben.
Tekniğin kurucusu Hama tekniği eli kolu bağlıyken geliştiriyor ama yıllarca tekniği kullansa da dolunaydışı zamanlarda kullanamıyor. Üstelik zor olan teknikte ustalaşmak değil, gelişmekken. Ama Korra'da bir bakıyoruz. Çocuk şak diye kan bükmeyi geliştiriyor sonra da zamanla Hama'nın yapamadığını yapıyor. Pek ciddiye alamıyorum şahsen.
Zaten bu yüzden çok sıkıntılı bir seri Korra.

Kan bükme sadece dolunayda kullanılmıyor. Dolunay zamanları su bükme özellikleri üst seviyeye çıkıyorlar. Kandaki suyu hissedebiliyorlar. Kan bükme efsane bir olay. Yakone bu konuda Katara'dan bariz daha üstün çünkü; Katara bu teknikte ustalaşmak istemiyor. Yakone en iyi kan bükücü listedeki haliyle en güçlüsü de o.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık