Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Avatar Dünyasında Ne Bükmek Isterdiniz?

Avatar dünyasında ne bükmek isterdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    141
Iroh zaten bükücüler arasında farklı bir yerde dir. Tahminen en güçlü bükücüdür. Ama senin dediklerin apayrı bir durum.

Tensei sorduğunu ben kısa olarak söyliyim. Yapamaz.
Herkese sormak istedim. Ona ayrıca parantez açıyım dedim.
Yıldırımdan kurtulmak için enerjiyi vücudunda yönlendiriyorsun. Ateş bükücüsü olmak ile bağlantılı olmayabilir. Herkes enerji akşını yönlendirebilir bence. Bu konuda açıklanan kesinlik var mı? Doğru şekilde akış sağlayabilirsen vücudundan toprağa akıtabilirsin.

Unknown

Yıldırımdan kurtulmak için enerjiyi vücudunda yönlendiriyorsun. Ateş bükücüsü olmak ile bağlantılı olmayabilir. Herkes enerji akşını yönlendirebilir bence. Bu konuda açıklanan kesinlik var mı? Doğru şekilde akış sağlayabilirsen vücudundan toprağa akıtabilirsin.
Su bükücü olmak ile su bükme'nin ne bağlantısı var? Yani hareketi yapan herkes suyu bükebilmesi gerekir o durumda. O mantık yada Toprak ile demir ve lav ın ne bağlantısı var? Demiri başka bir element bükücünün, bükebilmesi gerekiyor.

Iroh ayrıca yıldırım bükmeyi bulmuyor. Yıldırım bükme zaten ateş bükücülerin bir gücü ama yıldırım kontrol etmek, yediğin yıldırımı vücuttan atmak Iroh'un bulduğu birşey. Yani geri yollamak sadece su tekniğinden örnek alınmış.

Hani niye başkaları geri yollayamaz yıldırımı o zaman? Yıldırımı geri yollayabilmek için önce bükebilmek gerekir. Bükebilmek içinde ateş bükücü olmak gerekir.

ateş şart. diğerleri chi gücü ile elementi büküyor. ateşte ise saf enerji yaratıyorsun. o yüzden saf enerjiyi birtek ateş kullanıcısı büker.

Konu aşırı özensiz hazırlandığı için biraz yazayım :/
Teknik konular var. Kısaca özet geçelim işte :/

Toprak elementi ile başlayalım ;
-Lav
-Metal
-Kum
Her ne kadar lav fanlar tarafından kabul görmesede yapacak bir şey yok.
Ayrıca bazı arkadaşlar Topha özeldi herkes metal büküyor demiş. :/ Toph sadece metalin içerisinde ki toprağı keşfeden ilk kişiydi.
Ona özel bir durum yok. Herkes bükebilir yeteneği varsa. Arkadaş biraz cahil olduğu için bilmez :/
Tophun Metal bükmeyi öğrettiği bir okulu vardır.
Zayıflıkları; Ahşap / Tahta

Su elementi
-İçerisinde su bulunan bitkileri kontrol /Buz
-Kan / Psişik
-Şifa
Usta olduğunda su bulmak kolay oluyor. Havada ki nemi bile çekiyorsun. Bitki, parfüm şişesi , çamur ...
Dolunayda maksimum güçlerine ulaşıyorlar
Zayıflıkları ; Ay Tutulması, Duygusal durumu. ( Su enerjidir. Kişinin enerjisine bağlı olarak gücü değişebilir)
Yıldırım.

Ateş Elementi
- YIldırım / Yönlendirme
- Zihinden büken elemanlar :/
- Azulanın mavi ateşi bir kategori sayılmıyor ama ekleyelim.
Kuyruklu yıldız geldiğinde tanrı oluyorlar hepimiz biliyoruz :/
Bazıları ortamlarda ki ısıyı değiştirebilir. Sozin lavda ki ısıyı çekip süzmüştü.
Yıldırımı bükmek içinde vücudunda ki ying yang dengede olmalı. Eğer iç çatışmalar yaşarsan kendi kendine patlarsın :/
Yönlendirme de sadece İroh- ZUko - aang ve makoda görüldü.
Agni kai düelloları tadından yenmez.
Zayıflıkları ;
Güneş tutulması
Dolunay
Aşırı SOğuk

Hava Elementi
- U
çma
- Ruhani
Hava elementi teknikleri zarar vermeye yönelik değildir. Sadece Zaheer reyizde gördük.
Bazı arkadaşlar neden Aang veya oğlu bu teknikleri yapmıyor diyordu. Onun yanıtı bu.
Karıncanın hayatının bile değerli olduğunu savunan daha doğrusu bir yaşam şekli Hava bükme.
İnsanlara zarar vermek değil klasik " Savur, vur ve kaç " tekniği.
Zaten genellikle Aang durdurmaya ve kaçmaya dayalı hava büküyordu.
Zaheer gibi saykopatlar solunum sistemini tecavüz bile edebilir.
Ayrıca uçma tekniği içinde dünyevi bağlantılarını koparmak gerektiğini vurgulamıştı.
Manevi yani Ruhani yanı güçlü olan Hava bükücüler katı maddelerin içinden geçerek kaybettiğiniz kişiyi bulabilirsiniz.
En klas tekniği de bu zaten :/ Yat meditasyona herkesi bul anasını satıyım :/

Zayıflıkları ;
En büyük zayıflığı saldırı tekniklerinin olmaması. Savunmaya dayanan bir bükme şekli.
Ölümcül hamle eksikliği. ( Zaheer başkan hariç )
Ancak bazı sinirli durumlarda ölümcül içeren tekniklerde kullanabiliyorlar.
Nitekim , Keşiş Gyatso tek başına bir çok ateş bükücüyü yanında götürmüştü.
Aynı şekilde Zaheer, kraliçeyi boğmuştu.

Ben niye yazdım lan şimdi bunları ? :I
Çok özensiz buldum dayanamadım galiba :/ Ha , bir de işsizim. Hemde Double x
:/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık