Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Eldialılar Yahudi/Anzac karışımı bir topluluk gibi Marley'de. İsayama ikisinden de esinlenmiştir.

O zaman atlamasından sonra pekçok flashback sahnesi de olduğu için başlarda bir zaman karmaşası yaşamıştım ben.
Animede de ani flashbackler ile karmaşa yaşatıyordu. Manga daha açık olur en azından. Tabi Oda gibi flashbackleri siyah çerçeveye alıyorsa.

Hikaye çok farklı bir boyuta geçiyor okyanusa ulaştıktan sonra.
Ama keşke animenin 3. Sezonu bitirmesini bekleseydin.
Şahane bir boyuta geçti hikaye okyanus ötesinde. Ortada ikili bir iyi kötü veya güç çatışmasındaki iki kutup yok. Daha gerçekçi ve çok taraflı, çok yönlü bir dünya yaratılmışa benziyor. Şimdilik. Okudukça açılırız ey okyanus ötesi!

Şahane bir boyuta geçti hikaye okyanus ötesinde. Ortada ikili bir iyi kötü veya güç çatışmasındaki iki kutup yok. Daha gerçekçi ve çok taraflı, çok yönlü bir dünya yaratılmışa benziyor. Şimdilik. Okudukça açılırız ey okyanus ötesi!
Eren'in ettiği bir laf var, "Okyanusun karşısında, duvarların içinde, hepimiz aynıyız." çok hoşuma gidiyor bu söz.

Ben de zamanında dayanamayıp 2 günde 50 bölüm okumuştum. Olur öyle.
İşte Levi'ı anlayan iki güzel insan. :utangac::byee:

Buyur sor kardeş. Bütün dikkatim sende. o_O

Mangaya mı geçtin? :hoo: Neden?
Merak ettim hikayenin devamını. En son 97'yi okudum 98'deyim. Bugün belki biraz daha ilerlerim.

1-) Bu 13 yıl sonra ölme mevzusu beni çok şaşırttı. Reiss'lerin sürekli dev gücünün sahibini değiştirmesinden anlamamız lazımdı aslında ama hiç beklemiyordum dokuz devden birini aldığında 13 yıl sonra ölüneceğini. Eren baştan 8 yılım falan kaldı diyordu. Sonra 4 yıllık bir zaman atlamasına girdi seri. 3-4 yıl sonra ölecek demek ki. Armin'in de 9 yılı falan kaldı demek. Reiner ve Zeke'yi hesaplayamadım ama onların da çok az zamanı kalmış olsa gerek. Seri sonunda tüm bu karakterler harcanırsa memnun olurum. Snk'nin herkesi ve her şeyi harcayabilme özelliği kaybolmamış olur.

2-) Siyasi durum da çok karışık. Marley zamanında süper güçmüş Eldia'lılar sayesinde; fakat artık bu durum yavaş yavaş kaybolmaya başlıyor anladığım kadarıyla. Mid-East Allied Forces ile olan savaşlarında gelişmiş teknoloji ile devleri az kalsın durduruyorlardı çünkü.
Marley süper güç olduğu sürece Eldia'lılar Zulüm görmeye devam edecek; fakat Marley tamamen Zayıflarsa da dünyanın geri kalanının elinden Eldia'lıları kimse alamayacak. Eldia'lıların şu an tek kurtuluş yolu, başka bir yerde yaşayan Eldia'lıların topraklarına gidip onları katletmek. Aynı şekilde bizimkilerin tek kurtuluş yolu da Marley'e karşı zafer kazanmak; fakat her iki seçenekte de olan Eldia'lılara olacak. Marley'deki ve adadaki Eldia'lıların birleşip savaşması aklıma tek çözüm olarak geliyor; fakat ne Zeke'ler buna yanaşacaktır ne de öyle bir durumda bile kazanacakları belirsiz.

3-) Eren'in Garip Halleri:
Eren neden Historia sayesinde gücünü kullanabilecekti ve bunu neden herkesin içinde Historia'ya söylemedi?Söyleseydi ne olacaktı Historia'ya? Baykuş,Dina'yı bir doğum makinasına çevirmesinler diye deve çevirmişti. Aynısı Historia'ya mı olacaktı? Eren ile Historia; Erenler göreve çıkmadan önce konuştular mı hiç?
Ayrıca okuduğum son bölümde Eren düşman devletin içindeki bir hastanedeydi ve çocuk aracılığıyla Zeke'ye bir mektup yollattı. Diğerleri nerede? Bu bir sızma girişimi mi yoksa Eren taraf mı değiştirdi?

@日本人が好きな人

İsmini yazdım ama yapıştırılmıyor.
Madde madde yazmışın ama sanırım sadece 3. Maddede bir şey soruyorsun.
Ama önce 2. Madde ile ilgili konuşacam.
Bence Eldialıların Marleylere köle olma konularını biraz yanlış anlamışsın. Ama güzel alıl yürütme. :good:

3. Maddeye gelince;
Eren'in Historia'ya dokunarak gücünü kullanabilecek olması zaten herkesin bildiği bir şey. Niye böyle bir şey soruyorsun ki?
Ben mi sorunu yanlış anladım.
Art niyetli insanların özel bir kan ya da yetenek taşıyan bir kadını doğum makinesine çevirmesi her daim mümkündür zaten. Marleyler bunu duyarsa böyle bir şeye niyetlenebilirler evet.
Eren'in göreve çıkmadan öncesi karşışık mesele. Çok tehlikeli sularda yüzüyorsun. Zaten önünde acayip çılgın olaylar var. Sakin ol ve oku.
Ve bir şey sorma.

Son soruna gelince... Eren bir şeylerin peşinde diyelim yeter.
Çok büyük bir şeylerin.
Arkana yaslan ve sabret. Çok yaklaştın. O zaman konuşur cevap veririz.:good:

1-) Bu 13 yıl sonra ölme mevzusu beni çok şaşırttı. Reiss'lerin sürekli dev gücünün sahibini değiştirmesinden anlamamız lazımdı aslında ama hiç beklemiyordum dokuz devden birini aldığında 13 yıl sonra ölüneceğini. Eren baştan 8 yılım falan kaldı diyordu. Sonra 4 yıllık bir zaman atlamasına girdi seri. 3-4 yıl sonra ölecek demek ki. Armin'in de 9 yılı falan kaldı demek. Reiner ve Zeke'yi hesaplayamadım ama onların da çok az zamanı kalmış olsa gerek. Seri sonunda tüm bu karakterler harcanırsa memnun olurum. Snk'nin herkesi ve her şeyi harcayabilme özelliği kaybolmamış olur.
Reiner'ın 2 Zeke'in ise 1 veya daha az senesi kaldı.

2-) Siyasi durum da çok karışık. Marley zamanında süper güçmüş Eldia'lılar sayesinde; fakat artık bu durum yavaş yavaş kaybolmaya başlıyor anladığım kadarıyla. Mid-East Allied Forces ile olan savaşlarında gelişmiş teknoloji ile devleri az kalsın durduruyorlardı çünkü.
Marley süper güç olduğu sürece Eldia'lılar Zulüm görmeye devam edecek; fakat Marley tamamen Zayıflarsa da dünyanın geri kalanının elinden Eldia'lıları kimse alamayacak. Eldia'lıların şu an tek kurtuluş yolu, başka bir yerde yaşayan Eldia'lıların topraklarına gidip onları katletmek. Aynı şekilde bizimkilerin tek kurtuluş yolu da Marley'e karşı zafer kazanmak; fakat her iki seçenekte de olan Eldia'lılara olacak. Marley'deki ve adadaki Eldia'lıların birleşip savaşması aklıma tek çözüm olarak geliyor; fakat ne Zeke'ler buna yanaşacaktır ne de öyle bir durumda bile kazanacakları belirsiz.
Zeke'in ideolojisi biraz bundan yana aslında. :)

Olayları şöyle düşünebilirsin, Marley=Nazi Almanya'sı, Eldialılar=Yahudiler ve Anzaclar karışımı.

-) Eren'in Garip Halleri:
Eren neden Historia sayesinde gücünü kullanabilecekti ve bunu neden herkesin içinde Historia'ya söylemedi?Söyleseydi ne olacaktı Historia'ya? Baykuş,Dina'yı bir doğum makinasına çevirmesinler diye deve çevirmişti. Aynısı Historia'ya mı olacaktı? Eren ile Historia; Erenler göreve çıkmadan önce konuştular mı hiç?
Ayrıca okuduğum son bölümde Eren düşman devletin içindeki bir hastanedeydi ve çocuk aracılığıyla Zeke'ye bir mektup yollattı. Diğerleri nerede? Bu bir sızma girişimi mi yoksa Eren taraf mı değiştirdi?
Şöyle diyim, eğer söyleseydi insanlar Historia'yı bir devi yemeye zorlayacaktı ve Historia'nın ömrü kısıtlanacaktı, Eren de Historia'nın bu hayatı dolu dolu yaşamasını istiyor, flashbacklerde Eren'den sonra gücü kim alacağı tartışırken Eren kimsenin almasını istemiyor çünkü herkese değer veriyor ve ölmelerini istemiyor.

Eren'in mektuplarının amacını da öğrenmene pek yok hâlâ 97-98'deysen.

Reiner'ın 2 Zeke'in ise 1 veya daha az senesi kaldı.

Zeke'in ideolojisi biraz bundan yana aslında. :)

Olayları şöyle düşünebilirsin, Marley=Nazi Almanya'sı, Eldialılar=Yahudiler ve Anzaclar karışımı.

Şöyle diyim, eğer söyleseydi insanlar Historia'yı bir devi yemeye zorlayacaktı ve Historia'nın ömrü kısıtlanacaktı, Eren de Historia'nın bu hayatı dolu dolu yaşamasını istiyor, flashbacklerde Eren'den sonra gücü kim alacağı tartışırken Eren kimsenin almasını istemiyor çünkü herkese değer veriyor ve ölmelerini istemiyor.

Eren'in mektuplarının amacını da öğrenmene pek yok hâlâ 97-98'deysen.
O kadar yazmışsınız teşekkür ederim. Az önce güncele geldim. Şimdi Temmuza kadar bekle dur. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık